Kapitán Dolph Lundgren a doktorka Meilani Paulová zo štátnych služieb USA sa ocitnú na nukleárnej ponorke ovládanej teroristami. Osud sveta závisí od ich schopnosti zachrániť nebezpecnú skrinku so zničujúcim biologickým vírusom... (oficiální text distributora)

mzss1

Mám slabost pro tuto sérii vojenských filmů. Vím, že se opakuje furt stejná hudba. Jsou to samé remaky. Teřba s Dudikoffem, či se Seagalem : Létající zabiják. Ale tenhle film mě docela sedl. Samá akce, sice to bylo takové, že Dolphovi vše vycházelo. Zločinci docela neprofesionální, ale přesto jsem se bavil. Takže pro mě 78% = **** ()

SeBig

Začátek nulová atmosféra pak ejhle scéna vystřižená ze Storm catchera... WTF IS GOING ON? Z teroristů nejde strach, vezou sebou nákej smrad do ponorky ve které je Lundgren (bejvalej snoubenec) všechny zbije a zastřelí. Nejlepší byla pulhodinová přestrelka na jednom místě za sloupem a to si to ješte stačily vystřídat jak kolík na štafetě. ()

sniper18

Je to priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o výbornom vojakovi, ktorý má za úlohu dohliadnuť na prepravu chemickej zbrane na palube ponorky, ale obsadia ju teroristi, ktorí túto zbraň chcú použiť proti americkým a ruským cieľom. Spracovaný je ale veľmi zvláštne, rozhodne som sa ani chvíľu nenudil, ale film obsahuje až príliš mnoho absolútnych nezmyslov a preto sa ani chvíľu nedá brať ani trochu vážne a tak sa rozhodne nejedná o plnohodnotný akčný film. Akcie je tu pomerne dosť a dá sa na ňu pozerať, ale o spokojnosti hovoriť nemôžem. Jediná dlhšia akcia je hned´ úvodná, spojená s krádežou bojového lietadla, ale nemá prakticky žiadnu hodnotu, kedže jej hlavná časť je kompletne prevzatá z jedného z Lundgrenových predchádzajúcich filmov Lovec búrok. No a zvyšná akcia na ponorke je už tvorená tými najobyčajnejšími prestrelkami a súbojmi. Ale potešilo ma aspoň niekoľko zlomených väzov. Lundgren tu pôsobí dobrým dojmom, nechýba mu charizma a má aj niekoľko dobrých hlášok, ale je tu jediná postava, ktorá sa dá pochváliť, všetci ostatní od jeho pomocníčky cez teroristov až po vojenských veliteľov sú tragickí. Technická stránka filmu tiež nie je najhoršia, ale vo filme odohrávajúcom sa v ponorke sa toho ani moc pokaziť nedá. Problémom sú v prvom rade tie nelogičnosti ako rakety, ktoré sa v dalších záberoch menia na torpéda a vybuchujú si, kedy sa im zachce, taxi, ktoré príde až k ponorke, často až absurdné správanie väčšiny postáv a ešte veľmi veľa podobného. Komédia to je špičková, ale ako akčný film funguje Misia pomsty len čiastočne a preto aj má odo mňa priemerné hodnotenie. Objektívna kvalita filmu- 35%, film sa páči mne na 54%. ()

Wacoslav1

Tak a je to tady Wacoslav1 prave pise svuj slavnostni tisici komentar nejakej cas jsem premejslel na kterej film to padne no a ti z vas co mne dobre znaji asi nebudou prekvapeni ze jsem si nevybral nejaky znamy vseobecne uznavany kultovni film ale tento zabavny brak jsem totiz rebel a tohle je pro mne typicke navic kdyz jsem zjistil ze toto je posledni film z Lundgrenem ktery nemam okomentovany tak to byla jasna volba no a ted k filmu uprimne musim rict ze vykrast tolik snimku naraz a nacpat to do jednoho filmu to uz chce opravdovej mustr vrcholem je pak ta cela uvodni sekvence kompletne vykradena z Lovce bourek pak prijde akce v ponorce kam vtrhnou jedni z nejzoufalejsich teroristu jaky jsem kdy videl no nastesti je tady Lundgren kterej se opet ani nesnazi predstirat ze nevi ze hraje v totalni chujovine a ma to naprosto v prdeli proste rozjede svuj typickej kolotoc hlasek a zabijeni kdy si opravdu vychutnava neskutecne amatersky teroristy nejvic mne pobavilo kdyz se ho jejich sef pta tak ty ses rozhodl zasahovat do mych planu? a Dolph jenom procedi mezi zuby nezasahuji do vasich planu koncim je! jeste par dalsich ultimatnich hlasek stoji za to zkratka je treba pochopit ze toto je predevsim vyborna komedie z hlaskujicim Dolfikem no a pokud to nekdo berete jako seriozni akcni film tak pak uz chapu vsechny ty odpady tady nicmene ja jsem se znamenite pobavil a i kdyz v koutku duse uznavam ze je to neskutecna slatanina tak moje zvracena slabost pro podobny kousky mi nedovoli jit pod obligatni tri hvezdy nekdo tenhle film oznacuje za Lundgrenovo dno ale s tim nesouhlasim samozrejmne nepopiram ze mel i na vic ale par projektu kde je opravdu vsechno spatne by se v jeho filmografii naslo tohle je aspon sranda zatracene dabelska zetkova sranda ()

oLí

Když už mi po víc jak třičtvrtě hodině došlo oč běží, tak musím říct, že je to docela zajímavej druh parodie a docela to šlo. "Víc much nalákáš na med než na hovno". "Co budeme dělat ? Nevím, zabijeme je všechny. Možná sáhneme na ten vir a vystřelíme ho torpedomety!". "Au! - To jsi řekla naposledy, co jsem Ti to píchal. - Jsi hubatý ! - Pojď pro ten virus". Lundgren, generál Socka, na začátku nepochopitelně naroubovaná scéna z filmu Lovec bouřek a další perly zmíněný v ostatních komentářích to vytahujou na dvě >:). [3.5/10 březen 2010] ()

• S režií pomáhal Jim Wynorski, který je zodpovědný přibližně za 40 minut záběrů. (Terva)
  • Ve filmu se objevily letouny F-117 Nighthawk, E-2 Hawkeye, IAI Kfir C1, F/A-18 Hornet, F-16 Fighting Falcon a helikoptéry Bell 222 a UH-1 Iroquois. (Cheeker)
  • Název pro předprodej byl Captured a měl původně jiný děj. (Cheeker)