Kapitán Dolph Lundgren a doktorka Meilani Paulová zo štátnych služieb USA sa ocitnú na nukleárnej ponorke ovládanej teroristami. Osud sveta závisí od ich schopnosti zachrániť nebezpecnú skrinku so zničujúcim biologickým vírusom... (oficiální text distributora)

Lacike

Mizerna Lungrenovka, ktora ma extremne nudila aj ked som popri pozerani surfoval na PC. Pribeh je zmäteny a akcne sceny fadne natocene. Jednu hviezdicku davam za vypravu a obcasne prestrelky a nejake tie vybuchy vdaka, comu si tento film zasluzi oznacenie akcny. Narozdiel od Ludgrenovych sucasnych pocinov (Diamond Dogs, Icarus), ktore toci snad na nejaku domacu kamerku a akcne sceny nenajdete ani pod mikroskopom. Ale aj tak je pozerat tento film strata casu. 2/10. ()

otík

Děj se točí kolem Rudého agenta = biologické zbraně, kterou ukradli rusové američanům a teď ji chtějí vrátit američanům zpět. A tak je zkušený harcovník kapitán Dolph Lundgren vyslán na americkou ponorku, aby ji chránil před teroristy, kteří chtějí Rudého agenta ukradnout a použít proti Spojeným státům. Na ponorce se setkává se svojí bývalou snoubenkou, která mu potvrdí, že je mezi nimi defeintivní konec, zničí všechny teroristy a tím získá svou snoubenku definitivně zpět. Je samozřejmé, že se dočkáme zbytečně dlouhých záběrů, trapných hereckých projevů, špatných bojových scén a zcela nesmyslných scénáristických zvratů. Přesto se tu poměrně často střílí, bojuje a to jakžtakž "reálně". Občas někdo pronese slušnou hlášku, ale děj to moc neokoření. Slyšíme nadutá nic znamenající prohlášení, včetně toho od amerického prezidenta. Svým tématem a provedením film vykrádá Skálu, jen se změnilo obsazení a místo (a hlavně kvalita filmu). Ale kolem a kolem, Dolph má i horší a nudnější filmy. A když připočtu, že se některé scény točily na opravdové lodi, je z toho celkem slušných, ale těžce průměrných béčkových 40 %. A o úrovni filmu nejlépe svědčí jedna filmová větě samotného Lundgrena: "Rudý agent - hm, to zní jako ze špatného akčního filmu". Tož Dolphe - máš kurňa pravdu. ()

AdamesWWE

[6/10] Akurátne dlhý akčný film aby nezačal nudiť ale zase sa musím zamyslieť po tých 90 minútach čo som vlastne videl. Určite nič prevratné, Dolph má aj lepšie filmy ale aj tento ma dosť bavil. Zaujímavá tematika ktorá ma oslovila hned´ od začiatku a dobré tempo. Nuda ani náhádou. Jasné tri hviezdy, je to dobrý film. ()

mzss1

Mám slabost pro tuto sérii vojenských filmů. Vím, že se opakuje furt stejná hudba. Jsou to samé remaky. Teřba s Dudikoffem, či se Seagalem : Létající zabiják. Ale tenhle film mě docela sedl. Samá akce, sice to bylo takové, že Dolphovi vše vycházelo. Zločinci docela neprofesionální, ale přesto jsem se bavil. Takže pro mě 78% = **** ()

sniper18

Je to priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o výbornom vojakovi, ktorý má za úlohu dohliadnuť na prepravu chemickej zbrane na palube ponorky, ale obsadia ju teroristi, ktorí túto zbraň chcú použiť proti americkým a ruským cieľom. Spracovaný je ale veľmi zvláštne, rozhodne som sa ani chvíľu nenudil, ale film obsahuje až príliš mnoho absolútnych nezmyslov a preto sa ani chvíľu nedá brať ani trochu vážne a tak sa rozhodne nejedná o plnohodnotný akčný film. Akcie je tu pomerne dosť a dá sa na ňu pozerať, ale o spokojnosti hovoriť nemôžem. Jediná dlhšia akcia je hned´ úvodná, spojená s krádežou bojového lietadla, ale nemá prakticky žiadnu hodnotu, kedže jej hlavná časť je kompletne prevzatá z jedného z Lundgrenových predchádzajúcich filmov Lovec búrok. No a zvyšná akcia na ponorke je už tvorená tými najobyčajnejšími prestrelkami a súbojmi. Ale potešilo ma aspoň niekoľko zlomených väzov. Lundgren tu pôsobí dobrým dojmom, nechýba mu charizma a má aj niekoľko dobrých hlášok, ale je tu jediná postava, ktorá sa dá pochváliť, všetci ostatní od jeho pomocníčky cez teroristov až po vojenských veliteľov sú tragickí. Technická stránka filmu tiež nie je najhoršia, ale vo filme odohrávajúcom sa v ponorke sa toho ani moc pokaziť nedá. Problémom sú v prvom rade tie nelogičnosti ako rakety, ktoré sa v dalších záberoch menia na torpéda a vybuchujú si, kedy sa im zachce, taxi, ktoré príde až k ponorke, často až absurdné správanie väčšiny postáv a ešte veľmi veľa podobného. Komédia to je špičková, ale ako akčný film funguje Misia pomsty len čiastočne a preto aj má odo mňa priemerné hodnotenie. Objektívna kvalita filmu- 35%, film sa páči mne na 54%. ()

• Film se natáčel v Long Beach a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • S režií pomáhal Jim Wynorski, který je zodpovědný přibližně za 40 minut záběrů. (Terva)
  • Ve filmu je použita scéna z jiného filmu s Dolphem Lundgrenem Lovec bouřek (1999). Konkrétně jde o scénu přepadení letecké základny. Je tam dokonce i vidět na uniformě jméno Holoway (jméno hlavního hrdiny filmu Lovec bouřek, kterého ztvárnil Dolph Lungren). (SeBig)