Kamufláž

• slovenský

Kamufláž

Akční / Thriller

Izrael / Velká Británie / USA, 1991, 87 min

[5.5/10] Klasický Lundgren, tentokrát v zaujímavej úlohe s dobrým hereckým výkonom, ale bez ničoho viacej. Vedlajšie úlohy príliš nezaujmú, dej ma bavil asi tak pol hodinku, potom to upadne, ale stále to nieje zlé, niektoré scény nudia, ale myslím si že ten priemer to u mna bol. Pár akčných scén takisto poteší. Celkom sa mi páči aj prostredie kde sa film odohráva. Takže tie priemerné tri hviezdičky sú u mna viac ako dostatočné.(5.8.2013)

Vedle snímku ´Zúčtování v Malém Tokiu´, který Dolph Lundgren natočil ve stejném roce, docela výrazná změna. Dramatickou roli reportéra snažícího objasnit pozadí teroristického útoku na námořní základnu by u něj asi málokdo očekával. Jeho první odklon od akčního žánru a ne zrovna nejhorší. Zkusil to a snad by to i vyšlo, jenomže si k tomu bohužel zvolil nijak výrazný scénář a značně malou produkci. Spíše televizní film nijak nenadchne, ale ani neurazí. Díru do světa však žádném případě nemohl udělat a není divu. Na takovéto téma s politickým pozadím jsou daleko výraznější filmové počiny.(4.3.2018)

• Domitri

Tak Dolphin se zase předvedl v tom světle ve kterým ho všichni znali... Jestli někdy najdu dobrej film kde je v hlavní roli, tak asi začnu věřit na nadpřirozené jevy, protože to je až abnormální... Ale dejme tomu... aspoň tam bylo hezký prostředí... sice věci jako, bodnu ho do zad ale v dalším záběru bude mít krvavou jen nohu, byli vážně až dechberoucí... ale je to myslím jeden z lepších filmů s Dolphinem... Takže si to asi i tu hvězdu zaslouží.. aspň za tu snahu(5.9.2016)

• otík

Béčkovitý úvod nás nenechá na pochybách, že jde o další ubohost v Lundgrenově filmografii. Pak se film ale docela dobře rozjede, má celkem zajímavý děj a chvíli jsem i váhal, kdo je vlastně hlavní padouch. Když ale tohle všechno zjistíme, rozvine se dlouhá pasáž, kdy hlavní hrdina má zachránit návštěvníky Jeruzaléma před smrtí otravným plynem. Nakonec je zachrání téměř za cenu svého života, ale tak trapně, že z konce máte jen pocit ztraceného času u televize. Takže ty dvě hvězdičky jsou za tu celkem slušnou střední, ne akční pasáž. A to je na akční film poněkud málo, že?(17.11.2003)

• Faidra

Viděno kdysi při zpáteční cestě z lyžařského pobytu. Spolužák, který si tam zlomil nohu a přijeli si pro něj rodiče, na tom asi byl hůř než my dívající se, ale ne o moc. Hele, Dolphe, nechtěl bys radši Američany, Izraelce a Araby bez rozdílu rovnou postřílet? Pořád mi to připadá milosrdnější než je vystavovat tvým pokusům o herectví.(5.9.2007)

• - Film měl režírovat William Tannen, odstoupil však těsně před začátkem natáčení. (Terva)

• - Kvôli vojenskému konfliktu v Perzskom zálive posunul francúzsky distribútor premiéru filmu o šesť mesiacov. (m.a.t.o.)

• - Film sa premietal v kinách po celom svete okrem USA a Veľkej Británie. (m.a.t.o.)