Švéd

Men of War

Švéd

Akční / Drama

USA / Španělsko, 1994, 103 min

Odkud je tohle svinstvo? ze Svedska jako ja! vzdy ultimatni Dolphino v exoticky akcni pecce chvilema se tu sice znazi i predavat jakasi poselstvi ale opravdu jen chvilema prijemnym bonusem navic je pak zaporak Trevora Goddarda ktery nezklamal pobavil predvedl par psychopatickych kreaci zahlaskoval a nekoho zatracene zavrazdil dobra prace jsem spokojen(1.12.2012)

• Wormboy

Pre mna jeden z poslednych Lundgrenovych filmov, ktore som dopozeral bez nutnosti chytania sa za hlavu ci neprijemneho pocitu zo zabitia casu. Ide o jednoznacne becko, avsak este z doby, kedy akcne becka boli "in" a to jasne vidiet aj na vypravnosti a skutocnej akcnosti filmu, co o dnesnych Lundgrenovych filmoch povedat nemozno. 2,5/5*(18.12.2006)

• danny_21

Dolphík a jeho volný pád, tady skončil skoro až držkou o beton, zabrzdilo to jen to akčnejší zakončení. Jinak to balancuje mezi béčkem a céčkem jak, scénáristický klišoidní, s rádoby mystickýma blábolama, žoldákem Gunnarem, který dojde prozření pri čumendě na domorodku a taky při tom když si stařešina kmene usekne hnátu a rambovsky ji připálí v plápolajícím ohništi. A ta bazuka ... 25 %(27.2.2013)

[7/10] Švéd je dobrý akčný film, celkom ma bavil a nemá nejaké slabé miesto. Dolph "gunner" Lundgren opäť kraluje a jeho parťáci sú tiež dobrí. Možno je trochu škoda, že na akciu sa čaká pomerne dlho, ale vôbec mi to neprekážalo. Dej sa odohráva naozaj v peknom a zaujímavom prostredí džungle, to ma fakt bavilo, dialógy medzi domorodcami, atd, bolo to dobré. No a záver, resp. pol hodina sa nesie v poriadnom akčnom štýle, strelba, výbuchy, atd. Takže som v podstate spokojný.(16.2.2013)

• Wishkah

Kdyby byla jiná a propracovanější zápletka a místo Listera, Guineeho a ostatních by tu pobíhal Sly, Schwarzenegger, Seagal, Van Damme a Willis s čínskými spojenci Jet-li a Jackie Chanem tak by ten film dostal pět hvězd bez komentáře. Ale ani jedno tu bohužel není a mě zbývá jen moje fantazie a tenhle obrovský paskvil, který je hrozný od prvního chlapa, který nosil na place kafe až po posledního ze skupiny českých překladatelů, kteří neví jak se anglicky píše Švéd(1.6.2009)

• - Natáčení scén z ostrova probíhalo v Thajsku, konkrétně ve městě Krabi a v zalesněné oblasti Phang Nga. (Riker)

• - Žoldnier Jimmy (Anthony John Denison) používa dve pištole CZ 83. (Jello Biafra)

• - Film sa premietal v kinách po celom svete, okrem USA, Anglicka a Nemecka. (m.a.t.o.)