Švéd

Men of War

Švéd

Akční / Drama

USA / Španělsko, 1994, 103 min

"Odkud je to svinstvo?" "Ze Švédska, jako já!" Lundgren se tentokrát opravdu trefil do černého. Skutečně nechápu to nízké hodnocení a rozhodně ne umístnění v last 200. Ze Švéda totiž přímo sálají všechny ty úžasné béčkové akční ingredience, které si jen člověk od podobného filmu může přát. Hodný nabušený svalnatec (Lundgren), zlý svalnatý nabušenec (Goddard), exotický ostrov, zlý černoch, kupa nábojů, nějaká ta bazuka a spousta šikmookých na vodstřel. Na výpravě se navíc tentokrát opravdu nešetřilo a když už na scéně zrovna nikdo neumírá, kochá vás kameraman překrásnými exotickými záběry tropického ostrova. Prostě super! "Připrav se Švéde, támhle připlouvá tvoje rakev!"(23.5.2007)

Vo filme umiestnenom v 200 worst sa asi so svojimi štyrmi hviezdičkami vymykám. Berte to tak, že v danom žánri sa z mojej strany od toho viac nečakalo a že ide aj o spomienku na rôčky mladosti. Rozhodne si nemyslím, že ak ste film nikdy nevideli, mali by ste sa nechať odradiť nízkym ratingom a ani si ho nikdy nepozrieť. To pshimi: na tvojom komentári sa nedá nerehotať :-)(25.3.2008)

Klasika, která patří mezi ty filmy, kde byl Dolph Lundgren ještě pořád parádní. Nikdy nezapomenu na srabskou bitku mezi ním a hlavním záporákem Trevorem Goddardim, který určí svoje pravidla tak, že Dolph nemůže zaútočit, jinak by zemřeli jeho lidé. Ale potom krásná finálová bitka v jeskyni. Ano, je to nereálné, ale to mě vůbec nezajímá, protože to prostě žeru :-P :-)(24.10.2018)

• genetique

Keby mi z tohto pustili poslednú pol hodinku, tak by som možno uvažoval dať aj nejaké solídnejšie ohodnotenie. Na škodu asi príde, že som musel odtrpieť aj tú prvú brutálne nudiacu a sprostú hodinu, pri ktorej som zaspal a film som musel dopozerať ráno. Osobné fighty tiež nestoja za veľa a strieľačky sú ako z nejakej trápnej hry za päť korún. 35%.(13.9.2006)

• Wishkah

Kdyby byla jiná a propracovanější zápletka a místo Listera, Guineeho a ostatních by tu pobíhal Sly, Schwarzenegger, Seagal, Van Damme a Willis s čínskými spojenci Jet-li a Jackie Chanem tak by ten film dostal pět hvězd bez komentáře. Ale ani jedno tu bohužel není a mě zbývá jen moje fantazie a tenhle obrovský paskvil, který je hrozný od prvního chlapa, který nosil na place kafe až po posledního ze skupiny českých překladatelů, kteří neví jak se anglicky píše Švéd(1.6.2009)

• - Natáčení scén z ostrova probíhalo v Thajsku, konkrétně ve městě Krabi a v zalesněné oblasti Phang Nga. (Riker)

• - Film sa premietal v kinách po celom svete, okrem USA, Anglicka a Nemecka. (m.a.t.o.)

• - Žoldnier Jimmy (Anthony John Denison) používa dve pištole CZ 83. (Jello Biafra)