Americký akční film vystavěný z tradičních žánrových prefabrikátů nepostrádá nic z toho, co od něj fanda očekává, zejména pak akci, přestřelky a boj muže proti muži na všechny způsoby. Hlavní postavou je vynikající bojovník Nick Gunnar, který vede skupinu mezinárodních žoldáků na nevelký ostrov v jihočínském moři. Jejich úkolem je donutit domorodce, aby prodali jisté společnosti těžební práva na obrovské nerostné bohatství, které se tu marně snažili získat už mnozí. Jsou tvrdí, precizně vycvičení, až hazardérsky odvážní, sebejistí a připravení bojovat do posledního dechu. Jenže všechno je nakonec tak trochu jinak, protože Gunnar se ostrově setká s přátelským přijetím, je ohromen jeho nádherou, kterou by těžba nerostných surovin zcela zničila a navíc se zakouká do jedné z místních krasavic a skamarádí s jejím malým synkem. A tak se nakonec parta žoldáků postaví na stranu domorodců aby hájila jejich zájmy. (oficiální text distributora)

choze

KONEČNĚ jsem na prahu osmadvaceti dohnal tento můj letitý lundgrenovský rest. Bohužel nebo bohudík, o nic jsem nepřišel. Druhý RUDÝ ŠKORPIÓN se nekoná - až do zdařilého ramboidního finále je ŠVÉD nudný až nasírací (mystické domorodé kydy, Dolphovo prozření), prostě o hovně. A ten přiteplalý záporák... Posledním slušným Dolphovým snímkem pro mě i nadále zůstává o rok starší ČAS POMSTY. ()

genetique

Keby mi z tohto pustili poslednú pol hodinku, tak by som možno uvažoval dať aj nejaké solídnejšie ohodnotenie. Na škodu asi príde, že som musel odtrpieť aj tú prvú brutálne nudiacu a sprostú hodinu, pri ktorej som zaspal a film som musel dopozerať ráno. Osobné fighty tiež nestoja za veľa a strieľačky sú ako z nejakej trápnej hry za päť korún. 35%. ()

Enšpígl odpad!

Film jehož originální název Men of War je skutečný překladatelský oříšek a údajně několik jazykových expertů z celé republiky diskutovali asi 1/2 roku na co nejpřesnějším názvu, výsledek dopadl nad očekávání překlad názvu Men of War je na" písmeno "přesný -- Švéd !! S ohledem na to o jakou sračku se jedná mám dvě podezření, buď jsme chtěli nasrat švédy a nebo se film prodává i v cestopisných obchodech. ()

Shit

Opět z Lundgrenovi strany žádnej zázrak, ale když dostane do ruky nějakej pořádnej kanón nebo ještě líp bazuku, tak už si ví rady. Ale jinak bohužel film stojí za hovno a to i ve většině bitev a soubojů. Ubrat tak 20 minut, tak by se u toho dalo i celkem slušně zabavit, ale takhle ty hluchý místa a stupidní děj dost vylézají na povrch. No nic Dolphe snad přístě ()

tron

Dolph Lundgren v inteligentnom akčnom veľkofilme alebo robím si srandu. Béčko s tuctovým scenárom a nepresvedčivým Zlom, ale džungľová výprava zaujme, prerastený blondiak Lundgren má sem-tam charizmu, akcia ujde a poteší, že príbeh nie je Dolphova one man show, ale skôr čosi na spôsob PREDÁTORA, kde má veliaci dôstojník po ruke komando skúsených parťákov (napr. obrovský Tom „Tiny“ Lister). ()

• John Sayles napísal scenár v lietadle na ceste do Tokia. (m.a.t.o.)