Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nastávají poslední Vánoce tisíciletí a balíčky plné překvapení si tentokrát nechystá pouze Ježíšek, ale také jeho ďábelská konkurence. A ta hodlá začít nadělovat jen co se jeho poskokovi podaří získat klíč od cely, kde je ďábel uvězněn už nějakou tu tisícovku let. Všechno to začíná ve chvíli, kdy pracovníci vodáren objeví v podzemí kosti templáře a rozhodně to není jejich nejšťastnější den. Na místě se v zápětí objeví nejen policie, ale také indiánská archeoložka Karen Goodleafová a záhadný cizinec, který zřejmě ví o pozůstatcích templáře víc než by měl. Je to Lukas. Bývalý komandos a novodobý templář, který zasvětil život stráži bezpečného světa před nebezpečím pána pekel. Nyní musí získat zpět ztracený a znovu nalezený klíč, který by ďáblu otevřel cestu k ovládnutí světa. Pustí se do pronásledování satanova přisluhovače, který se vyznačuje schopností stěhovat se z těla do těla pomocí velmi nebezpečného pohledu. A Karen, která se zcela náhodou připletla k jeho prvnímu souboji, se stává jeho nepříliš dobrovolnou pomocnicí. Strastiplná cesta plná smrtelného nebezpečí je lemována vraždami z nichž je policií podezříván právě Lukas a tak mu nezbývá než bojovat na dvou frontách. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (58)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný akčný mysteriózny film s výborným akčným hercom Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Má dosť zaujímavý príbeh, ktorého námet je rovnaký ako vo filme Koniec sveta s Arnoldom Schwarzeneggrom, ale tam bol podstatne zaujímavejšie spracovaný a aj celkovo bol na vyššej úrovni. Ale aj tak si myslím. že tento typ príbehu sa k Lundgrenovi vôbec nehodí. Kedže Lundgrenovi protivníci, nie sú mafiáni, teroristi a ani vojaci, ale iba jeden tvor, ktorý postupne ovládne niekoľko ľudí, tak podľa toho vyzerá aj akcia, ktorej síce nie je málo, ale hlavne súboje sa moc nevydarili. Ale sú tu aspoń dve celkom dobré prestrelky, hlavne vystrieľanie policajnej stanice. Hlavnou nevýhodou tohto filmu je hlavne to, že vlastne všetky dôležité scény pôsobia až príliš céčkovo a to vizualizáciou, ale aj logikou. Ale aspoń neutrálne scény ako rôzne pohľady na mesto a podobne pôsobia dobrým dojmom. Tento film možno trochu pripomenie film Zásah z pekla s Chuckom Norrisom, ktorý tiež nedopadol o moc lepšie. Nie, že by to boli nejaké katastrofy, ale jednoducho akční hrdinovia sa majú držať svojho typu filmu, pretože inak to len málokedy dopadne dobre. 55% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Mno tohle bylo dost spatny, trochu ve stylu Konec sveta s Arnoldem. V podstate akcni film, podobnej vsem ostatnim Lundgrenovym obohacenej o dabla, templare a strach z konce sveta. Scenka v chramu nebo co to bylo, byla celkem dobra - pekna prestrelka, i kdyz od ritiru, ktery jak tvrdej se na finalni bitvu pripravujou kdovi jak dlouho, toho moc nezvladnou. Zbytek filmu nuda a jeste ke vsemu se strasnou hudbou. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tohle se Dolphovi moc nepovedlo na nej jako takovyho se da koukat vzdycky ale ten film je fakt dost velka kravina vystrileni policejni stanice pripomina Terminatora ten stale se menici pomocnik satana je taky dost bidnej napad no a ty templarsky rytiri se samopaly na konci mne fakt dorazili no budou to nakonec 2* ze soucitu... ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Mnohem horší verze Konce světa se Schwarzeneggerem. Hodně hodně horší verze. Už jen tahle věta z obsahu filmu Bývalý komandos a novodobý templář, který zasvětil život stráži bezpečného světa před nebezpečím pána pekel. by měla každého diváka varovat, co je to za blbost. Ale přesto jsem to dokoukal do konce, což se u jiných jeho hovadin nedá říct, takže tu jednu hvězdu mu přenechám. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Obrovitý Dolph Lundgren stále nevyhodil agenta? Chlapík, který to do protivníků vždycky slušně sypal, bere, cokoliv mu hodí na stůl. A to je kapku problém. Přitom jsme na tohohle starého vlka s obličejem jako nahrubo otesaným balvanem mohli vzpomínat v úplně jiném světle. Na véháeskách ve videopůjčovnách se nikdy dvakrát příliš neohřál, pár solidních záchvěvů tam bylo, ale dnes spíš jen rozdává rozpaky. Stejně jako kdysi v satanském Lukasovi. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Film sa v kinách premietal iba v Južnej Kórei a Sýrii. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama