Top Secret

Prísne tajné

Akční

Kanada / USA, 1997, 98 min

• 5150

Šílenec se zmocní nukleární zbraně a nasměruje ji na nějaký hezky zalidněný cíl a jen jeden muž mu v tom může zabránit. To už tady mnohokrát bylo, ale nevadí. Pokud bych se alespoň průměrně bavil, tak co na tom, ale bohužel mimo několika světlých okamžiků (sci-fi honička auty po střechách domů), je to jen bezduchá akce. Jako celek se mi to nelíbilo, ale těch několik lepších momentů se rozhodně upřít nedá. hodnocení 0,5*(18.8.2006)

• Divočák

Docela příjemné videobéčko ve stylu Smrtonosné pasti nebo Přepadení v Pacifiku. Na Lundgrenovy starší filmy to sice nemá, ale v roce 1997 se na tohohle statného Švéda pořád ještě dívat dalo a i když je menší rozpočet docela vidět (většina filmu se odehrává uvnitř nějakého bunkru), film nenudí a ke konci má dokonce i slušný tah na branku. Autoři se sem tam vytáhli s dobrým nápadem (Mount Rushmore never more;)) nebo hláškou ("Koukejte chlapi, nějakej kosmonaut nám otvírá dveře!") a dobrý záporák každému filmu jenom pomůže. Co naopak Top Secret hodně táhne dolů je minimální akční rádius. Jasně, sem tam někdo na někoho vystřelí, ale na podobný film je to opravdu málo a když už dojde k souboji muži proti muže, nastává to pravé utrpení připomínající gladiátorské zápasy poloochrnutých důchodců. Jak může takhle blbě a toporně u sobojů vypadat někdo, kdo dřív vyhrával turnaje v Kyokushin karate, opravdu nechápu. Škoda jen, že od tohohle filmu to šlo s Dolphem už jenom dolů. Podobný konec jsem mu rozhodně nepřál. P.S. Taky vám připadá záporákova smrt jako citace Burtonova Batmana?(30.10.2007)

• choze

Zajímavá věc. V dubnové Cinemě z roku 1996 se píše: Sylvester Stallone by měl v nejbližší době podepsat smlouvu na nukleárně teroristický thriller A Man with a Football. Sly žádný takový film neudělal a rok po této zprávě bylo natočeno lundgrenovské nukleárně teroristické béčko PEACEKEEPER, ve kterém Lundgren musí chránit "Football", kufřík s kódy pro nukleární hlavice. Vzhledem k časové shodě a s přihlédnutím k faktu, že žádný jiný film o "Footballu" předtím ani potom nevznikl, mě logicky napadá, že jde o tentýž projekt a nezbývá mi než Slyovi k odřeknutí účasti pogratulovat, protože kromě vyjednaných 20 milionů o nic nepřišel. Po příjemném rozjezdu s teroristou laškujícím po telefonu Lundgrenovým hlasem s jeho starou a s krásně komiksovou automobilovou honičkou po střechách domů (kterou se Nolan zřejmě inspiroval v BATMAN ZAČÍNÁ) film upadne do nudné videovykrádačky SMRTONOSNÉ PASTI (Lundgren likviduje teroristy v jimi obsazeném raketovém silu), ze které se už do konce nevyškrábe. Ale určitě to patří k těm lepším pozdním Lundgrenům a k těm lepším titulům z produkce Nu Image, která naše videopůjčovny zásobuje všemi těmi KROKODÝLI, PAVOUKY, OCTOPUSY, SHARK ATTACKY a také hrůznými videopočiny JCVD a Stevena Seagala. Roy Scheider se po TERČ: PREZIDENT USA opět mihne v roli amerického prezidenta.(6.4.2006)

Jak bys umrel rad ty sraci? starim! jeden z mych nejoblibenejsich kousku s mym nejvetsim favoritem Dolphem tohle je proste zcela typicky film s jeho ucasti je mozna pravda to co na jeho adresu rvou radobyvtipni kritici nema tolik bitek a choreografie neni nejak extra napadita ale mne to nevadi protoze jestli se mi na Lundgrenovy neco libi tak jeho je to prave jeho ultimatni lezerni styl ktery je tu dotazen k dokonalosti hlaskuje se jak o zivot a Dolfik vsechny vyridi z prstem v nose uz kdyz zastreli neboheho neozbrojeneho teroristu se slovy potrebuju volat a s tim svym typickym vyrazem ho nekompromisne odpravi je mi jasny na co prave koukam teroristi jsou tu vubec totalni profesionalove[mysleno ironicky] jeden zjisti ze ma prazdnou zbran zasekne se mu zasobnik a mezitim pribehne Dolph odstreli ho a zasobnik mu vytahne z ruky dobije si ho do zbrane a zahlaskuje diky kamo v tu chvili je mi jasno ze je o zabavu postarano no a ten co je v hotelu prevlecenej za cisnika taky sype jednu perlu za druhou to je ten chlap co jsme mu vzali kufrik ten rozhazovac rejze! k tomu vsemu pripocteme luxusni auto honicku po strechach a konskou davku skutecne pekelneho nadhledu jedno z mych nejoblibenejsich becek vubec s mym nejvetsim hrdinou co zachrani bily dum i prezidenta a nelekne se ani vyzvejkat 25 let starou zvejkacku 40% na tomto uzasnem webu mne uz nezaskoci ty tupce mam vite kde ja davam nekompromisni ctyri hvezdice DOLPHINO FOREVER!(11.10.2012)

• Acrobat

Málokedy máte stav beztiaže v mozgových závitoch, lebo vidíte Dolpha behať v alobale rovno pri štarte nukleárnej rakety. A to nie je všetko. Vrhne sa proti automatom do otvoreného priestoru, strechy amerických miest sú ako diaľnice a kopa ďalšieho. A už som spomenul, že ani 10 sekúnd nestačí a ešte 2 sekundy pred odpočítaním dôjde prúd, ktorý generátor zapne o 0,5 sekúnd ? A toto a ešte veľa ďalšieho sťaby prvotriednej akcie Vás čaká pri tomto snímku, ktorá jeden flash venoval aj Einsteinovi. "Ľudská hlúposť..." (videné 12.11.2018, YT)(12.11.2018)

• - Lundgrenov honorár bol 2 500 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)