poster

Pětiboj

 • USA

  Pentathlon

Akční / Drama

USA, 1994, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  ***

  Sportovní příběh začínající v době železné opony v Evropě. Dolph Lundgren v roli východoněmeckého sportovce v oblasti pětiboje, kterého už od dětství vedl fanatický trenér k těm nejlepším výsledkům v zájmu východoněmecké vlasti i za cenu použití dopingu. Že se pokusí o emigraci, která se samozřejmě povede, je předvídatelné, stejně jako fakt, že minulost v podobě onoho trenéra ho dostihne i tam. Spíše televizní snímek opírající se o diktaturu, touhu po svobodě, pádu berlínské zdi a hlavně sportovních výkonů. Dolph tímto zabředl do zcela jiných žánrových vod a nedá se říci, že nějak špatně. Po herecké stránce roli zvládl vcelku dobře. Problém je scénář, který hodně kolísá na dramatičnosti, což je chyba asi největší. Thrillerové prvky přesahující až do akčního žánru jsou spíše na škodu. V charakteru fanatického trenéra se dost tlačí na pilu, což v tomto případě vyznívá víc než podivně. Věrný komunista se po pádu berlínské zdi a zhroucení sovětského komunistického režimu stane nacistou? Fantazii se sice meze nekladou, ale i absurdita má své hranice. Výborná je kamera, ale když je slabý scénář, upadá vniveč. Snímek tedy po divácké stránce nijak zvlášť nenadchne.(20.6.2018)

 • AdamesWWE
  ***

  [5.5/10] Dalo sa to pozrieť, nieje to žiadna sláva, ale nenudilo ma to a občas to má aj dobrú atmosféru. Lundgren nesklamal, aj ked´ sa nemá v čom predviesť, zvyšok hercov oničom. Akcia takmer žiadna, ale očas bitka alebo súboj na meče poteší.Tento film by potreboval veľa vecí vylepšiť(hlavne príbeh) aby som mohol dať vyššie hodnotenie, ale na jedno pozretie je to ideálny film a je to príjemná zmena vidieť Dolpha v neakčnom filme.(2.3.2013)

 • Martin741
  **

  Reziser Bruce Malmuth natocil roku 1994 film petiboj, kde znama postava Dolph Lundgren vystupuje ako sportovec, ktory ..... dalej netusim .....No nic to, filmov vychadza sialene mnozstvo a nie je mozne si kazdy presne pamatat. Viem len, ze tam hral Dolph Lundgren a dejovo to bolo strasne slabe. ASpon ta akcia ze bola : 33 %(2.3.2013)

 • Paldiny
  **

  Príbeh o olympijskom víťazovi čo dal zbohom rodnej domovine, aby mohol v krajine s hviezdami a pruhmi začať od piky. Pre Dophíka to zo začiatku vyzerá ako príma zmena, je nádejným päťbojárom, vie teda jazdiť na sedle, plávať ako ryba, behať ako kamzík, mieriť vždy do čierneho a šermovať alá mušketier. Lenže pri úteku ho zrania a v germánskej koži to nemá v novej krajine vôbec ľahké. Najsympatickejšia pasáž prichádza, keď sa ho ujme boss of burger a začne trénovať na kvalifikáciu, lenže potom sa nastolený smer utne a zmení na nudnú, utrápenú, politickú frašku s náckami a kvalifikácia dobre, že sa nepripomenie až po titulkoch. Škoda, potenciál bol, len ho utopili bočné, bohvieaké úmysly.(9.7.2017)

 • otík
  *

  Úmorná snaha o charakterní herectví Dolpha Lundgrena naráží na jeho toporné herectví. Tento snímek, který podle názvu mohl být sportovním dramatem o sportovci, který chce opět dosáhnout vrcholu (film občas připomíná Rockyho, ale uboze), sklouzl do akčního klišé nejtvrdšího zrna. Ze sportu nám tu autoři nabídnou jen začátek (moc krátký) a pak část přípravy Dolpha na americkou klasifikaci na olympiádu v pětiboji (nezáživná). Podobně jako Sly běhal ve vodě při přípravě na boxerské zápasy, běhá zde i Lundgren, ale jeho běh připomíná kulhavého slona, výraz tváře se rovná mučivé snaze dosáhnout něčeho, co není v jeho silách a vyvolává úsměv na tváři. Film není o sportu, ale je trapným thrillerem, který je spíš k smíchu. Ve vážných scénách herci strašně přehrávají, akční scény ubohé a romantika žádná. Prostě opět jen a jen Lundgrenův filmový trapas. A ta jedna hvězdička je za velmi slušivou americkou atletku.(17.11.2003)

 • - Plavecké preteky sa natáčali na plavárni Pepperdine v Malibu. (m.a.t.o.)

 • - Kinopremiéru mal film iba v Južnej Kórei, Japonsku, Taliansku a Španielsku. V ostatných krajinách vyšiel rovno na videu. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace