Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Východoněmecký reprezentant v pětiboji emigruje po vítězství na olympiádě v Soulu do USA. Jeho někdejší trenér a agent však ani po skončení studené války nepřestává prahnout po pomstě. (cheyene)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

castor 

všechny recenze uživatele

Kombinuje v sobě technické i fyzické disciplíny, které ještě v minulém století patřily k základním požadavkům na vojáky. Už jako malý nesměl selhat, nesměl nebýt nejlepší. Platilo to i na letní olympiádě v jihokorejském Soulu v roce 1988 (kde mimochodem Jan Železný získal svou první olympijskou medaili), kde reprezentoval Německou demokratickou republiku. A to za každou (i dopingovou) cenu. Odolá, vyhraje, a ač východoněmecký reprezentant, tak prchá do vysněných Spojených států. Berlínská zeď mezitím padá, ovšem on se vinou několika okolností opíjí a otáčí v bistru hamburgery. Po letech se ale rozhodne kariéru opět nastartovat. Minulost se nicméně začne ozývat. Objeví se několik jalových a nechtěně úsměvných scén, u kterých se divák zastihne, že si sám před sebou obhajuje, proč se na to vlastně kouká. Na druhou stranu je to netypický Lundgren, má to svou potřebnou naivitu a jednoduchost, spoustu vaty a nešťastně napsaných dialogů, ale je to tak nějak mile snesitelné. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi zaujímavý a pre Lundgrena dosť netypický príbeh, pretože to nie je akčný film, ale skôr športový s prvkami akcie. Je síce zvláštne, že tu z nemeckých olympionikov a ich týmu urobili ľudí s nacistickým zmýšľaním, ktorí majú reči o čistej rase a pritom je to z nedávneho obdobia, ale film to robí zaujímavejším. Lundgren tu predstavuje športovca, ktorý súťaží v päťboji a pre túto úlohu sa určite hodí najlepšie, kedže aj v skutočnosti súťažil na olympiáde v tejto disciplíne. Akcia tu predstavuje hlavne už priame súťaženie alebo tréning, ktorý poteší vždy, ale občas tu aspoň aj niekoho zbije, aj ked´ len málokedy mu pri tom ide aj o život. V tomto filme asi najviac vidno, že Lundgrenove herecké schopnosti nie sú na moc vysokej úrovni. V jeho akčných filmoch to vôbec nie je potrebné, ale tu to niekedy aj chcelo nejakú lepšie zahranú emóciu, napríklad vtedy, ked´ stojí na stupni víťazov a počúva národnú hymnu. Ja si určite pozriem radšej nejaký klasický akčný film ako Zúčtovanie v malom Tokyu alebo Pomstiteľ, ale ani tento film sa v Lundgrenovej filmografii nestratí. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 71%. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Lundgrena moc nemusím a asi mu nikdy nepřijdu na chuť, ale tohle je vyjímka, na tenhle film se dalo docela koukat, ale rozhodně to neznamená že to musíte ihned zkouknout. Ale v rámci Lundgrenových filmů je to slušní průměr. Nic méně i tak film má plno chyb třeba střelba bazukou byla WTF!!! Film se dá doporučit snad jen lidem kteří mají rádi béčka z 90 let. Ale ani vy z toho na větvi asi nebudete. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Hrej na vítězství, nebo zemřeš... Po zisku olympijského zlata v pětiboji v Soulu emigroval mladý východoněmecký sportovec Eric Brogar do USA. Po letech jeho extrenér chystá pomstu. Tentokrát bojuje Eric ve smrtelné hře o svůj život. Scénář : Gary DeVore, Bruce Malmuth, William Stadiem a Gary T. McDonald Kamera : Misha Suslov Hudba : David Spear ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Politická masáž a náckové versus olympijský vítěz Dolph Lundgren – no tak to mě poser na holé záda…Opravdu velmi úsměvný kousek plný nelogických kopanců a scénáristických blikanců. Nu což hlavně že se akční blonďák předvedl v plavkách, dal do držky bývalým parťákům z repre a emigroval do vysněné USA. Mělo to pár světlých okamžiků, ale ani ty nestačili alespoň na průměrné ohodnocení. Slabota! ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Kinopremiéru mal film iba v Južnej Kórei, Japonsku, Taliansku a Španielsku. V ostatných krajinách vyšiel rovno na videu. (m.a.t.o.)
  • Plavecké preteky sa natáčali na plavárni Pepperdine v Malibu. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama