Mstitel

Scénografie:

Norma Moriceau

Kostýmy:

Norma Moriceau

Od dětství znám a viděl jsem nesčetněkrát „Zúčtování v Malém Tokiu“, „Rudého škorpióna“ nebo „Univerzálního vojáka“, ale tuhle Lundgrenovku jsem poznal až nyní. A musím, říct že je to povedený kousek. V žádném případě nejde očekávat Oskarové herecké výkony, nebo malebné záběry kamerou. Ale jako zábavné, nenudící a velmi zajímavé béčko ho jde určitě brát. Dolph Lundgren má charisma jako řemen, v kožené bundě mu to s na černo obarvenými vlasy opravdu sekne, to samé lze říci i o Jeroenu Krabbém. Hodně slušná akční podívaná s bezva temnými uličkami, drsnou jakuzou a jedním maxidrsným mstitelem.(4.12.2006)

• lekr

Násilí, násilí a násilí. Vím, že i ta komiksová předloha je drsná, ale tenhle film o ničem jiném není. Komiksová předloha má aspoň slušný děj, tady z toho děje režisér vybral pouze to základní a zbytek jsou jen brutální scény......ne násilné filmy mi nevadí ale musí taky o něčem být!!. A tohle opravdu o ničem jinym snad ani není!!!(11.5.2009)

Opät jeden z dalsich filmov, ktory by som si pred 18-timi rokmi vychutnaval na VHS-kach a pozeral asi 10 x za sebou, avsak dnes je to skor usmevne becko plne akcii, len pocas prvych siedmich minutach vybuchne do luftu cely dom a neskor i auto. Dej je svizny, zabijanie brutalne, hudba na syntakoch mi uz v tychto filmoch trosku lezie na nervy, proste dnes mi to staci na jedno pozretie avsak osobne sa mi omnoho viac pacila novsia verzia s Thomasom Janeom a s J. Travoltom KAT z roku 2004... 12.12.2009 ______ Dolph Lundgren - (Frank Castle) +++ Louis Gossett Jr. - (Jake Berkowitz) +++ Jeroen Krabbé - (Gianni Franco) +++ Kim Miyori - (Lady Tanaka) +++ Bryan Marshall - (Dino Moretti) +++ Nancy Everhard - (Sam Leary) +++ Barry Otto - (Shake) +++ Brian Rooney - (Tommy Franco) +++ Hudba: Dennis Dreith +++(12.12.2009)

• Nin

Z větší části noční můra fandy komiksového Punishera. Ten film opravdu JE takový, jaký se na první pohled zdá - Tupá béčková kravina s nesympatickým hlavním hrdinou, která nemá prakticky nic společného s komiksem. Čili lebku na tričku neuvidíte (jedině na dýkách, které občas zanechá v oběti) a Punisher je na motorce častěji než Ghost Rider a v kanále víc doma než Želvy ninjové. Dále jsou aplikované klasické prvky akčních céček - Hrdina přežije výbuch, i když je skoro v jeho epicentru, díky neprůstřelné vestě sebou po zásahu z pistole jen trochu cukne (po dávce ze samopalu dokonce spadne na zem a až potom vstane a vesele pokračuje v tom, co dělal) a i ty nejlepší japonský ninja bojovníky přepere americkej polda. Zápletka je pitomá, zahrnuje až moc dětí, všeznalou ženskou, která umí i tomu největšímu tvrďákovi promluvit do duše, a záporáci jsou skoro k smíchu (o herectví Dolpha radši mluvit nebudu). Ale - sem tam se na pár akčních scén dívat dá, moc to nenudí a v necenzurovaný verzi je i dokonce pár pěkných scén (moje srdce zaplesalo, když jedný příšerný postavě Dolph zlomil vaz). Verze z roku 2004 je samozřejmě mnohonásobně lepší. (3/10)(14.11.2008)

Začátek vypadá jako průměrný akční film ale pak se to rozjede a vznikne ztoho libový akční masakr s Dolphem Lundgrenem v roli Mstitele! ,,Co myslíš že vandrák jako já dělá tady dole v kanále?" ,,kouká na památky?" Béčko plný hlášek ,,kdo vás poslal?" ,,Batman!" Dolph předvedl co umí drsnák v kožených hadrech. Příběh opět msta, mafiánské války, yakuza atd.. já se bavil! :)(11.6.2012)

• - V záverečnej pasáži v sídle lady Tanaky Frank Castle (Dolph Lundgren) bojuje s jej adoptívnou dcérou a dusí ju. Ona si strhne náušnice a poreže ho a Frank je nútený ju pustiť. Avšak na chvíľku sa znovu objaví scéna, kde ju stále škrtí a ona má náušnice na sebe. (johnsnow)

• - Film bol pôvodne zakázaný v Juhoafrickej republike. Dva roky po celosvetovej premiére bol však nakoniec na videu oficiálne vydaný i v JAR. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 16. augusta 1988 do 3. januára 1989 v Austrálii. (m.a.t.o.)