Mstitel

Scénografie:

Norma Moriceau

Kostýmy:

Norma Moriceau

Od dětství znám a viděl jsem nesčetněkrát „Zúčtování v Malém Tokiu“, „Rudého škorpióna“ nebo „Univerzálního vojáka“, ale tuhle Lundgrenovku jsem poznal až nyní. A musím, říct že je to povedený kousek. V žádném případě nejde očekávat Oskarové herecké výkony, nebo malebné záběry kamerou. Ale jako zábavné, nenudící a velmi zajímavé béčko ho jde určitě brát. Dolph Lundgren má charisma jako řemen, v kožené bundě mu to s na černo obarvenými vlasy opravdu sekne, to samé lze říci i o Jeroenu Krabbém. Hodně slušná akční podívaná s bezva temnými uličkami, drsnou jakuzou a jedním maxidrsným mstitelem.(4.12.2006)

Opät jeden z dalsich filmov, ktory by som si pred 18-timi rokmi vychutnaval na VHS-kach a pozeral asi 10 x za sebou, avsak dnes je to skor usmevne becko plne akcii, len pocas prvych siedmich minutach vybuchne do luftu cely dom a neskor i auto. Dej je svizny, zabijanie brutalne, hudba na syntakoch mi uz v tychto filmoch trosku lezie na nervy, proste dnes mi to staci na jedno pozretie avsak osobne sa mi omnoho viac pacila novsia verzia s Thomasom Janeom a s J. Travoltom KAT z roku 2004... 12.12.2009 ______ Dolph Lundgren - (Frank Castle) +++ Louis Gossett Jr. - (Jake Berkowitz) +++ Jeroen Krabbé - (Gianni Franco) +++ Kim Miyori - (Lady Tanaka) +++ Bryan Marshall - (Dino Moretti) +++ Nancy Everhard - (Sam Leary) +++ Barry Otto - (Shake) +++ Brian Rooney - (Tommy Franco) +++ Hudba: Dennis Dreith +++(12.12.2009)

prijemne akcne a brutalne spracovanie komixu o punisherovy. skoda ze film nedostal lepsieho rezisera, lebo vsetka akcia (ktorej je dost a je roznoroda) je nakrutena prinajlepsom priemerne. lundgren ma dost vela kvalitnych hlasok (What the fuck do you call 125 murders in 5 years? Work in progress.) a je spravne temny frank castle. napriek svojej relativnej lacnosti (vsetky zabery interierov posobia dost prazdno) je to solidna zabava a pre mna najlepsi z filmov o pomstitelovy...(12.4.2013)

Začátek vypadá jako průměrný akční film ale pak se to rozjede a vznikne ztoho libový akční masakr s Dolphem Lundgrenem v roli Mstitele! ,,Co myslíš že vandrák jako já dělá tady dole v kanále?" ,,kouká na památky?" Béčko plný hlášek ,,kdo vás poslal?" ,,Batman!" Dolph předvedl co umí drsnák v kožených hadrech. Příběh opět msta, mafiánské války, yakuza atd.. já se bavil! :)(11.6.2012)

• Chrustyn

Velice slabý snímek, který i za novější průměrnou verzí tohoto komiksu hodně zaostává. Dolph Lundgren je nudnější než kdy předtím a po většinu filmu jen hází vražedné pohledy než aby se alespoń pokusil hrát a co se týká akce, která by u takového filmu měla být největším lákadlem, tak ta je silně podprůměrná, nudná a celkově jí tam ani moc není, což díky její kvalitě ani nevadí. V 90. letech vzniklo spousta výborných akčňáků ale tento k nim rozhodně nepatří a i některé novější Lundgrenovky jsou snesitelnější.(20.9.2008)

• - V úvodnej scéne možno vidieť plagát k filmu Ženy od hlbokej rieky (1981). (m.a.t.o.)

• - Spoiler: V závěru filmu stojí naproti sobě v úzké chodbě Punisher (Dolph Lundgren) a Gianni Franco (Jeroen Krabbé) a střílejí samopaly do hloučku nepřátel, který mají mezi sebou. To je samozřejmě nesmysl, protože by se museli postřílet navzájem. (Stejšn)

• - V záverečnej pasáži v sídle lady Tanaky Frank Castle (Dolph Lundgren) bojuje s jej adoptívnou dcérou a dusí ju. Ona si strhne náušnice a poreže ho a Frank je nútený ju pustiť. Avšak na chvíľku sa znovu objaví scéna, kde ju stále škrtí a ona má náušnice na sebe. (johnsnow)