Mstitel

Scénografie:

Norma Moriceau

Kostýmy:

Norma Moriceau

Tahle verze Punishera mi docela sedla. Mám jenom mlhavou představu o čem komiksy s Punisherem jsou, tudíž nevím, jestli se tenhle konkrétní příběh v komiksech vyskytuje nebo ne, každopádně se mi ale líbilo prolínání klasického amerického podsvětí s nepoměrně exotičtější japonskou Yakuzou. Ani akce nebyla špatná, v podstatě se to rozbíhá bez delších průtahů už od začátku. A dočkáme se nejen klasického střílení, honiček v různých vozidlech, ale i soubojů nablízko v asijském stylu. Zkrátka taková všehochuť příjemná na pohled. P. S.: Dolphovi tmavé vlasy sice sluší, ale stejně je to nezvyk, když ho furt člověk vídá ve filmech blonďatého :).(26.7.2014)

Miláček Doplh ve své vrcholné formě, tentorkát rozjetý jako divoká svině. Podle neoficiálních zdrojů ve filmu odkrouhne asi 96 lidí, čemuž se nejde divit, zvlášť po vrcholné scéně, kdy spolu s mafiánským bossem vtrhnou do místnosti s asi 30 meditujícíma samurajema a všechny je na jeden zásobník postřílí. A podobně se Dolphie nesere vůbec s nikým. Každou chvíli na něj vyběhne nějaký čong s řetězem a nebo katanou a on na to bez mrknutí oka reaguje dávkou z brokovnice do břicha. Celou dobu navíc nahazuje pohled zfetovaného baseta a jeho mimice obličejových svalů při ničení kasina těžkým kulometem se nevyrovná snad ani Jim Carrey v nejlepších letech. Kamera, režie a všechno ostatní jsou sice podřadné, ale úroveň zábavy se drží v maximálních hranicích.(19.6.2007)

• swamp

"'What the fuck do you call 125 murders in 5 years?' 'Work in progress.'" I když je to béčko jako vyšité, nemůžu dát vyšší hodnocení. Lundgren je Übermensch ("If you're guilty, you're dead.") jako prase, ale stáří se na snímku bohužel podepsalo neskutečně - především všechny létající předměty (rozuměj: nože, dýky, hvězdice apod.) jsou snad vážně na provázcích, což je snad i na ten konec osmdesátek moc a vypadá to opravdu příšerně. O dialozích ani nemluvě - ano, chápu, že to není film, ve kterém jde o dialogy - tak proč je tam sakra cpou?! Ale pár solitérských hlášek tam je parádních, takže přežít se to dá. :) "'There's a limit to revenge, you know.' 'I guess I just haven't reached mine yet.'"(23.8.2011)

Punisher je pro mě velmi nostalgická záležitost, což ovšem není důvodem, proč tento film považuji za jednu z nejlepších akčňáren osmdesátých let. Děj ničím zbytečně nerozptyluje a soustředí se jen na přímý tah na branku, záporáci v podobě Yakuzy jsou ostří, jako břitva a Lundgren je ve vrcholné formě. V porovnání s remakem, který z tohoto arcidílka udělal teenegrovskou pseudoromantickou slátaninu je to nekompromisní jízda.(22.9.2007)

Výborné akční béčko pozdních 80. let a jeden z nejlepších filmů Dolpha Lundgrena. Film jsem vlastnil v dětství na jedné ze svých vhsek a byl to jeden z mých nejoblíbenějších. I dnes má film stále svoje jisté kouzlo. Je to prostě docela dobrý akční film, dobře natočený, od začátku do konce se v něm něco děje, Lundgren je řádně brutální a nesmlouvavý, vůbec neuznává nějaká pravidla "rovného boje" (většinu protivníků rovnou střílí, ať už se jedná o mafiány se zbraní či japonce s katanami), používá celou řadu zbraní, ve finále co je mu po ruce ... s nikým se nesere a i když dostane několikrát na držku, jako by mu to vůbec nevadilo. Film má perfektní střih, díky kterému je řada akčních scén velice dobře zvládnutá, dinamická a ani po letech diváka neruší. Dále musím vyzdvihnout perfektní hudbu a vzpomenout scénu "rozstřílení kasina", kterou považuju za jednu z "nejhezčích" scén akčích filmů... Škoda, že z filmu není více cítit jeho komixová předloha. Srovnávat jej s o mnoho mladším bratříčkem nemá smysl, jedná se o naprosto rozdílné filmy.(13.5.2008)

• - Spoiler: V závěru filmu stojí naproti sobě v úzké chodbě Punisher (Dolph Lundgren) a Gianni Franco (Jeroen Krabbé) a střílejí samopaly do hloučku nepřátel, který mají mezi sebou. To je samozřejmě nesmysl, protože by se museli postřílet navzájem. (Stejšn)

• - V záverečnej pasáži v sídle lady Tanaky Frank Castle (Dolph Lundgren) bojuje s jej adoptívnou dcérou a dusí ju. Ona si strhne náušnice a poreže ho a Frank je nútený ju pustiť. Avšak na chvíľku sa znovu objaví scéna, kde ju stále škrtí a ona má náušnice na sebe. (johnsnow)

• - Postava Punishera (Dolph Lundgren) pochází ze „stáje“ společnosti Marvel, ze které pochází i SpiderMan, na kterého je ve filmu naráženo ve scéně ve vězení, kdy se v Punisherových flashbacích objevují jeho děti, které si hrají s vodními pistolkami v pyžamu právě s motivem Spidermana. (Lorge)