Chaplin manželkou

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 6 min

Mack Sennett

Charlie Chaplin

no mě Chaplin jako manželka příjde docela vtipný/á.....není to sice nic, co by si člověk zapamatoval na celý život, ale pobaví a o to přeci šlo a ještě musím dodat, že Chaplinovi ty " ženské role" fakt seděly. DÁLE HRAJÍ: Mack Sennett (Film Director) Billy Gilbert (Cop/Man in white shirt)(14.7.2009)

Ne, krom jednoho filmečku si mě zatím Charlie Chaplin nezískal. Opět převážně nudná, jen místy vtipná komedie s ubohým zakončením.(7.3.2008)

Podobný případ jako Charlie v zábavním parku. Kraťoučká groteska s nulovým dějem, kde se Charlie pořád jenom cpe před kameru a vyprovokuje několik konfiktů, které najdou rozuzlení v rybníce (jak taky jinak, že). Tady je to akorát ozvláštněné tím, že Charlie je sice velmi hezká, ale zato naštvaná a protivná žena. A možná právě díky tomu skvělému kostýmu to stojí za pozornost, ale víc nic.(10.8.2018)

• MM_Ramone

Staré nemé krátkometrážne komédie s Charlesom Chaplinom moc často nepozerám. Nepáčia sa mi. No začínam mať už aj pochybnosti o jeho sexuálnej orientácii. Naposledy som s nim videl snímok z roku 1915 "Chaplin dokonalou dámou", kde mal veškerý humor založený na tom, že sa prezliekol za ženu. V tomto filme - "Chaplin manželkou" je opäť v dámskych šatách. Stvárňuje žiarlivú ženskú, ktorá všetkých naokolo kope, fackuje, sáče,... Úbohy primitivizmus! *(16.11.2008)

Chaplin ako nadmieru rozhnevaná žena, ktorá cíti akútnu potrebu všetkých naokolo otravovať, mlátiť, kaziť zážitok z prehliadky a akýmkoľvek spôsobom narušovať pokoj okolitého ľudu. A ako si poradiť s takouto ženou a manželkou? Predsa jednoducho: strčiť ju z móla priamo do vody a potom už len vyčkať, kým sa utopí. Problém vyriešený. 55%(20.4.2014)

• - Film byl na nějakou dobu považán za ztracený, avšak v roce 1970 se podařilo najít jednu 16mm kopii. (Mr.Ocek)

• - První ze tří filmů, ve kterých si Chaplin zahrál ženu. (Kulmon)

• - Natočeno za dvě hodiny. (everlong)