Reklama

Reklama

Střelec

  • USA The Shooter (více)

Obsahy(1)

V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (72)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o agentovi tajnej služby vyslanom do Čiech, kde má chytiť ženu, ktorá už jeden atentát spáchala a chystá sa na další, ale agent zistí, že nič nie je tak ako vyzerá. Ani spracovanie na tom nie je moc dobre, až príliš dlho sa nič moc dôležité nedeje, príbeh plynie iba veľmi pomaly a v ničom to výraznejšie nezaujme, ale aspoň to ani viac nenudí. Až záverečnú polhodinu sa konečne príbeh rozbehne a už celkom baví až do konca. Akcie tu moc nie je a kedže sa ani nejedná o akčný film, ale skôr o mierne kriminálny thriller, tak ani nie je v Lundgrenovom štýle, takže žiadne drsnejšie súboje alebo prestrelky s dostatkom zabitých tu nie sú. Ale aj tak na akciu z poslednej polhodiny sa pozerá dobre, hlavne časť na letisku je dobrá. Ale nájde sa tu aj niekoľko nezmyslených scén ako prestrelka s odstreľovačom, ale hlavne v závere. Technická stránka filmu ma tiež moc nezaujala, aj ked´ naháňačky vyzerajú dobre, ale réžia je skôr horšia a ani prostredie filmu ma moc nezaujalo. Herecké obsadenie tiež chváliť nemôžem, Lundgrena mám rád, ale tu sa ani moc nehodí a ani vedľajšie postavy moc nepomáhajú. Na tento film sa dalo bez problémov pozrieť, miestami je aj dosť dobrý, ale Lundgren má množstvo lepších filmov. Objektívna kvalita filmu- 45%, film sa páči mne na 57%. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Rok před Tomem Cruisem a Brianem de Palmou se na Karlův most vypravili Dolph Lundgren a Ted Kotcheff (RAMBO) a natočili za 11 milionů tohle šedivé koprodukční akční béčko, u nás propagované jako první česko-americký (nebo americko-český?) akční film. Akční scény jsou slušné, ale krátké a žádná neutkví, no hlavní problém je v utahaném scénáři s dutými dialogy. Ten depresivní tmavý look (tomu říkám postkomunistická atmoška) místy působí až simandlovsky. Spolu s JOHNNY MNEMONICEM z téhož roku na dlouho poslední Dolphův film uvedený do našich kin. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Ted Kotcheff, který stojí za prvním Rambem, v době, kdy už byl dávno v šedi průměru, natočil v pražských lokacích akčního Střelce. Je to už pár let, co jsem ho naposledy viděl, ale jedenatřicet procent mi přijde docela krutých. Pár slušných akčních momentů to mělo, obrovitý Dolph Lundgren nebyl k smíchu při každém druhém záběru a ta čeština v ulicích taky pobaví. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Skutečně nechápu, co si klasik Ted Kotcheff sliboval od natáčení v Čechách (nemluvně o geografickém zasazení příběhu), ale je to fakt hrozný, nudný a zoufalý. Málem jsem umřel, za což můžou minimálně tyhle věci: 1) Čechy v tomhle filmu vypadaj děsně, jako by se ještě neoklepali z min. režimu /no asi ne, kdo si to má pamatovat, když to bylo v roce 95???/, 2) Kotcheff není dobrej režisér a ani nikdy nebyl, i Rambo je vlastně hrozně blbě natočenej a za 3) ......... mno, je to prostě strašně utahaný, blbě napsaný ... Ježiši, hrůza. I ty současný Lundgrenovi filmy jsem lepší, než tahle Fr., Šp, Čr, Us koprodukce !!! 0* ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Tohle lundgrenovské béčko má pořád svoje kouzlo, samozřejmě hlavně kvůli pražským lokacím. Je zajímavé, že se tvůrci nesnažili prodat krásy města, místo toho všechno utopili v postkomunistické šedi, včetně vybavení interiérů. Režisér prvního Ramba zažil samozřejmě světlejší chvilky, ale na Střelce se klidně za dalších 10 let rád znova podívám. Je to guilty pleasure se vším všudy. Kde jinde se taky jezdí motoráčkem z Prahy do Vídně... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Natáčať sa malo pôvodne v Paríži, ale producenti sa nakoniec rozhodli pre Prahu, kvôli nižším nákladom a exotickejšiemu vzhľadu. (m.a.t.o.)
  • Natáčelo se také v bývalém vojenském prostoru Milovice. (M.B)

Reklama

Reklama