poster

Střelec

 • USA

  The Shooter

 • USA

  Hidden Assassin

 • Španělsko

  Desafío final

 • Španělsko

  Único sospechoso

 • Francie

  Franc-tireur

 • Slovensko

  Strelec

Akční / Drama / Krimi

USA / Česko / Španělsko / Francie, 1995, 100 min

 • Lacike
  **

  Po dvoch odpadovych Lundgrenovkach som si pustil na zlepsenie nalady tnto majstrstyk. Lundgren ho natocil dva roky po hite Univerzalny vojak, takze bol este v kurze ale vysledok je rozpacity. Ano oproti sucasnym podfinancovanym Lundgrenovkam to vyzera vypravne a po kazdej stranke profesionalne. Ale oproti jeho peckam z prelomu 80. a 90. rokov to je dost velky pokles co sa tyka kvality. Zapletka je celkom v pohode, ale jej prevedenie je dost nezazivne. Hlavne prva tretina je neskutocne nudna a nic poriadne sa tam nedeje. Potom sa konecne film zacne rozbiehat ale rychle a zbesile tempo nenaberie az dokonca. Skôr len take pomale a kludne. Akcne sceny su priemerne a nie je ich tu prilis vela. Obsavia sa prakticky az v poslednej tretine. Takze film ponuka sympataka Lundgrena este v dobrej forme, par priemernych akcnych scen a Prazske lokacie, ktore tu ale pôsobia dost hnusne. Vysledkom je film na jedno pozretie. 4/10.(18.10.2015)

 • EdaS
  **

  Tohle lundgrenovské béčko má pořád svoje kouzlo, samozřejmě hlavně kvůli pražským lokacím. Je zajímavé, že se tvůrci nesnažili prodat krásy města, místo toho všechno utopili v postkomunistické šedi, včetně vybavení interiérů. Režisér prvního Ramba zažil samozřejmě světlejší chvilky, ale na Střelce se klidně za dalších 10 let rád znova podívám. Je to guilty pleasure se vším všudy. Kde jinde se taky jezdí motoráčkem z Prahy do Vídně...(23.5.2002)

 • JohnSmith
  **

  Děj je naprosto stupidní a nelogický. Celkem předvídatelný. Ale vinu bych neházel na Kotcheffa, protože film je z jeho strany zvládnutý celkem slušně, akce je dobře natočená a není jí málo. Docela sice zamrzí, jak si filmaři přestavují Prahu a tak je z Pražského hradu možné pár skoky po střechách doběhnout až k Národnímu divadlu.S tím ale nic neuděláme a rozhodně bych za to film neodsuzoval. Koho bych ale odsoudil jsou scénáristi, protože takový pasquil co napsali se jen tak nevidí.(29.6.2010)

 • Figusek
  ****

  Ted Kotcheff - režisér, který dal dokupy prvního Ramba. Není třeba nic dodávat. Snad jen, že Lundgren je o stupínek níž než Sly, a že americké lesy a hory vypadají lépe jak Praha devadesátých let. Mě se s Dolphem střelec líbil moc, přikláním se k věku filmu a slibuju, že až jednou zase budeme s ženou stát u Pražskýho hradu, budu pokukovat do kanalizace, jestli tam neuvidím nějakýho snipera, co by mi jí mohl odprásknout :D 70%(18.11.2014)

 • lennyd
  *

  Když je přímo uprostřed New Yorku zabit kubánský velvyslanec, chtějí Spojené státy zabránit dalším diplomatickým problémům mezi USA a Kubou, a posílají do Prahy, kde se má konat mírová konference, svého nejlepšího (jako vždycky) agenta Michaela Daneho (Dolph Lungren). Ten navíc Prahu dobře zná, páč se tady narodil, i když jako dítě uprchl z Československa. Jeho úkol je jednoduchý, najít podezřelou Janu Mittlovou, a zastavit ji dříve, než dojde k dalším útokům. Ale Michael se (jako vždy) do Jany zamiluje, a navíc mu přijde, že všechno je možná jinak ... Nějak jsem přehlídl v kategoriích filmu komedii. Protože o nic jiného než o komedii vůbec nešlo. To že je celý scénář trochu přiblblý bych ještě dokázal překousnout, ale tu spoustu nelogičností (až kravin) už ne-e - jen pro příklad: Lungren a spol nastoupí do vlaku - takového motoráčku, který jezdí mezi Horní a Dolní Lhotou - nicméně ten míří až do Vídně. Nebo - Lungren vyleze z kanálu, celej od krve, mává pistolí - před zraky tisíců lidí a spousty poldů - nicméně ani jednomu z nich to nepřijde divné, natož že by si jej alespoň všimli. O tom, že Národní divadlo je pár kroků od Pražského hradu už ani nemluvě. Zprvu jsem měl nutkání dát odpad, ale nakonec, hlavně díky první polovině, která mi připomínala postarší české detektivky dávám alespoň jednu hvězdičku...(21.3.2009)

 • - Natáčelo se také v bývalém vojenském prostoru Milovice. (M.B)

 • - Natáčať sa malo pôvodne v Paríži, ale producenti sa nakoniec rozhodli pre Prahu, kvôli nižším nákladom a exotickejšiemu vzhľadu. (m.a.t.o.)