V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiální text distributora)

Shakers

Ďalšia typická Lundgrenovina, tento krát ale zo sympatickým prostredím Prahy. Námet by nebol najhorší, keby si režisér Ramba Ted Kotcheff nedošiel do Prahy na výlet. Buď chlapík zabudol ako tie akcie točil v Rambovi, alebo ich Stallone točil zaňho, pretože tento film by som sa fakt bál vydať aj do sveta keby som natočil pecku akou bol Rambo. Lundgren ma skratka smolu aj keď sa snažil, ale Rambo z neho nikdy nebude a nepomohol mu k tomu ani ten spomínaný režisér Ramba. 50% - 2* ()

AdamesWWE

[5/10] Klasická pomerne zaujímavá zápletka, ktorá ale nemá šanca výraznejšie zaujať, resp. nemá scenár, ktorý by niečo extra ponúkol. Prvá hodina sa nesie v stredne rýchlom tempe a okrem Lundgrena nikto z hercov až tak nezaujme. Záverečná pol hodinka je o dosť lepšia, akčnejšie, rýchlejšia. Keby sa v tom duchu niesol aj zvyšok filmu mohlo byť lepšie hodnotenie. No a prostredie Prahy - mňa osobne to nezaujalo. A akčné scény sú podmanené tomu, že sa nejedná o klasický akčný film, ale páčili sa mi. No tak vo výsledku je Strelec skôr priemerný film, ktorý nenudí a dá sa na to pozerať. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o agentovi tajnej služby vyslanom do Čiech, kde má chytiť ženu, ktorá už jeden atentát spáchala a chystá sa na další, ale agent zistí, že nič nie je tak ako vyzerá. Ani spracovanie na tom nie je moc dobre, až príliš dlho sa nič moc dôležité nedeje, príbeh plynie iba veľmi pomaly a v ničom to výraznejšie nezaujme, ale aspoň to ani viac nenudí. Až záverečnú polhodinu sa konečne príbeh rozbehne a už celkom baví až do konca. Akcie tu moc nie je a kedže sa ani nejedná o akčný film, ale skôr o mierne kriminálny thriller, tak ani nie je v Lundgrenovom štýle, takže žiadne drsnejšie súboje alebo prestrelky s dostatkom zabitých tu nie sú. Ale aj tak na akciu z poslednej polhodiny sa pozerá dobre, hlavne časť na letisku je dobrá. Ale nájde sa tu aj niekoľko nezmyslených scén ako prestrelka s odstreľovačom, ale hlavne v závere. Technická stránka filmu ma tiež moc nezaujala, aj ked´ naháňačky vyzerajú dobre, ale réžia je skôr horšia a ani prostredie filmu ma moc nezaujalo. Herecké obsadenie tiež chváliť nemôžem, Lundgrena mám rád, ale tu sa ani moc nehodí a ani vedľajšie postavy moc nepomáhajú. Na tento film sa dalo bez problémov pozrieť, miestami je aj dosť dobrý, ale Lundgren má množstvo lepších filmov. Objektívna kvalita filmu- 45%, film sa páči mne na 57%. ()

lennyd

Když je přímo uprostřed New Yorku zabit kubánský velvyslanec, chtějí Spojené státy zabránit dalším diplomatickým problémům mezi USA a Kubou, a posílají do Prahy, kde se má konat mírová konference, svého nejlepšího (jako vždycky) agenta Michaela Daneho (Dolph Lungren). Ten navíc Prahu dobře zná, páč se tady narodil, i když jako dítě uprchl z Československa. Jeho úkol je jednoduchý, najít podezřelou Janu Mittlovou, a zastavit ji dříve, než dojde k dalším útokům. Ale Michael se (jako vždy) do Jany zamiluje, a navíc mu přijde, že všechno je možná jinak ... Nějak jsem přehlídl v kategoriích filmu komedii. Protože o nic jiného než o komedii vůbec nešlo. To že je celý scénář trochu přiblblý bych ještě dokázal překousnout, ale tu spoustu nelogičností (až kravin) už ne-e - jen pro příklad: Lungren a spol nastoupí do vlaku - takového motoráčku, který jezdí mezi Horní a Dolní Lhotou - nicméně ten míří až do Vídně. Nebo - Lungren vyleze z kanálu, celej od krve, mává pistolí - před zraky tisíců lidí a spousty poldů - nicméně ani jednomu z nich to nepřijde divné, natož že by si jej alespoň všimli. O tom, že Národní divadlo je pár kroků od Pražského hradu už ani nemluvě. Zprvu jsem měl nutkání dát odpad, ale nakonec, hlavně díky první polovině, která mi připomínala postarší české detektivky dávám alespoň jednu hvězdičku... ()

charge

Já teda nevim, ale mě se tohle docela líbilo, ne že by to bylo něco kdovíjak super, ale minimálně dobrej film to je a i když jsou některý pasáže docela k smíchu, já se slušně bavil a co víc, hlavně se nenudil, nebo možná mám drobnou slabost pro zahraniční filmy, který se odehrávaj skutečně v Čechách a ne jako MacGyver v Československu za hluboký totality, kde je k vidění třeba vojenský auto s nápisem "sanitka", nebo marnotratnej výplod VB Mat po česku ()

• Natáčať sa malo pôvodne v Paríži, ale producenti sa nakoniec rozhodli pre Prahu, kvôli nižším nákladom a exotickejšiemu vzhľadu. (m.a.t.o.)
  • Natáčelo se také v bývalém vojenském prostoru Milovice. (M.B)