Střelec

Strelec

Akční / Drama / Krimi

USA / Česko / Španělsko / Francie, 1995, 100 min

• JohnSmith

Děj je naprosto stupidní a nelogický. Celkem předvídatelný. Ale vinu bych neházel na Kotcheffa, protože film je z jeho strany zvládnutý celkem slušně, akce je dobře natočená a není jí málo. Docela sice zamrzí, jak si filmaři přestavují Prahu a tak je z Pražského hradu možné pár skoky po střechách doběhnout až k Národnímu divadlu.S tím ale nic neuděláme a rozhodně bych za to film neodsuzoval. Koho bych ale odsoudil jsou scénáristi, protože takový pasquil co napsali se jen tak nevidí.(29.6.2010)

• xaver

Jednomu z nejlepších federálních agentů uteče zajatec, navíc žena a omámená injekcí. Pěkná ptákovina.Když toto má patřit k nejlepším agentům, tak se nedivím 11. září. Ono nakonec ty filmy nemusí být až takové ptákoviny a i ve skutečném životě se všude najde pěkná snůška neschopných nebo všechoschopných blbů.(29.4.2012)

• danny_21

Dolph řídící LIAZku, Dolph odjíždějící z Prahy motoráčkem a přijíždějcí ve stejné soupravě do Vídně, agent CIA si to frčí na babetě, Z Hradčan k Národnímu jedním skokem :-) a pár dalších blbinek.Je to sranda ( asi nechtěná, ale dobrá ), s hloupočkým scénářem, na Lundgrena sakra málo akce, před světem jsme museli vypadat hrozně díky tomu ponurému socialistickému vizuálu, aspoň že ta Maruschka měla pěkné poprsí - 25 %(11.1.2013)

• J.Connor

Příjemné překvapení. Jasně, není to žádné veledílo ani v rámci žánru, ale Ted Kotcheff už měl přeci jen něco za sebou a film působí mnohem profesionálněji, než jsem myslel. Překvapuje mě rovněž místy docela rozmáchlá výprava, ať už to jsou honičky v uličkách nebo scéna s přehlídkou před Pražským hradem. Holt byli jedni z prvních, tak se jim dovolilo ještě celkem dost (ještě, že je nepustili dovnitř). Pozastavovat se nad tím, že reálie na sebe nenavazují mi přijde absurdní, jasně pro Čecha to může být legrační, ale je to něco jako se smát tomu, že ve filmu "XY" se jedna scéna točila v ulici v Bostonu a druhá třeba v Chicagu, není to jedno ? Naopak české reálie jsou roztomilé, např. Dolph Lundgren v LIAZce přejíždějící zradivší americké agenty nebo souboj s odstřelovačem v normalizačně zařízeném bytečku. Praha je zde navíc vyobrazena jako až lehce mysteriózní a temné místo, řekl bych až Meyrinkovsky....(28.9.2008)

Ted Kotcheff - režisér, který dal dokupy prvního Ramba. Není třeba nic dodávat. Snad jen, že Lundgren je o stupínek níž než Sly, a že americké lesy a hory vypadají lépe jak Praha devadesátých let. Mě se s Dolphem střelec líbil moc, přikláním se k věku filmu a slibuju, že až jednou zase budeme s ženou stát u Pražskýho hradu, budu pokukovat do kanalizace, jestli tam neuvidím nějakýho snipera, co by mi jí mohl odprásknout :D 70%(18.11.2014)

• - Natáčelo se také v bývalém vojenském prostoru Milovice. (M.B)

• - Natáčať sa malo pôvodne v Paríži, ale producenti sa nakoniec rozhodli pre Prahu, kvôli nižším nákladom a exotickejšiemu vzhľadu. (m.a.t.o.)