V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiální text distributora)

Djkoma

Nedávno jsem se díval na xXx a smál jsem se jak Vin přijíždí z Alp(nebo jaký hory to byli) přímo nad Prahu. Vzpoměl jsem si na tento film a musel jsem také ohodnotit jeho absurditu... Jen by mě zajímalo jestli nějakej Amík nad těmito "vychytávkami"někdy přemýšlel... ()

movie

Skutečně nechápu, co si klasik Ted Kotcheff sliboval od natáčení v Čechách (nemluvně o geografickém zasazení příběhu), ale je to fakt hrozný, nudný a zoufalý. Málem jsem umřel, za což můžou minimálně tyhle věci: 1) Čechy v tomhle filmu vypadaj děsně, jako by se ještě neoklepali z min. režimu /no asi ne, kdo si to má pamatovat, když to bylo v roce 95???/, 2) Kotcheff není dobrej režisér a ani nikdy nebyl, i Rambo je vlastně hrozně blbě natočenej a za 3) ......... mno, je to prostě strašně utahaný, blbě napsaný ... Ježiši, hrůza. I ty současný Lundgrenovi filmy jsem lepší, než tahle Fr., Šp, Čr, Us koprodukce !!! 0* ()

EdaS

Tohle lundgrenovské béčko má pořád svoje kouzlo, samozřejmě hlavně kvůli pražským lokacím. Je zajímavé, že se tvůrci nesnažili prodat krásy města, místo toho všechno utopili v postkomunistické šedi, včetně vybavení interiérů. Režisér prvního Ramba zažil samozřejmě světlejší chvilky, ale na Střelce se klidně za dalších 10 let rád znova podívám. Je to guilty pleasure se vším všudy. Kde jinde se taky jezdí motoráčkem z Prahy do Vídně... ()

flanker.27 odpad!

Nejlepší jsou ty momenty cesty na Hradčany z Dejvic přes Vyšehrad a teleportace z Pražského hradu na střechu Akademie věd. ()

choze

Rok před Tomem Cruisem a Brianem de Palmou se na Karlův most vypravili Dolph Lundgren a Ted Kotcheff (RAMBO) a natočili za 11 milionů tohle šedivé koprodukční akční béčko, u nás propagované jako první česko-americký (nebo americko-český?) akční film. Akční scény jsou slušné, ale krátké a žádná neutkví, no hlavní problém je v utahaném scénáři s dutými dialogy. Ten depresivní tmavý look (tomu říkám postkomunistická atmoška) místy působí až simandlovsky. Spolu s JOHNNY MNEMONICEM z téhož roku na dlouho poslední Dolphův film uvedený do našich kin. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o agentovi tajnej služby vyslanom do Čiech, kde má chytiť ženu, ktorá už jeden atentát spáchala a chystá sa na další, ale agent zistí, že nič nie je tak ako vyzerá. Ani spracovanie na tom nie je moc dobre, až príliš dlho sa nič moc dôležité nedeje, príbeh plynie iba veľmi pomaly a v ničom to výraznejšie nezaujme, ale aspoň to ani viac nenudí. Až záverečnú polhodinu sa konečne príbeh rozbehne a už celkom baví až do konca. Akcie tu moc nie je a kedže sa ani nejedná o akčný film, ale skôr o mierne kriminálny thriller, tak ani nie je v Lundgrenovom štýle, takže žiadne drsnejšie súboje alebo prestrelky s dostatkom zabitých tu nie sú. Ale aj tak na akciu z poslednej polhodiny sa pozerá dobre, hlavne časť na letisku je dobrá. Ale nájde sa tu aj niekoľko nezmyslených scén ako prestrelka s odstreľovačom, ale hlavne v závere. Technická stránka filmu ma tiež moc nezaujala, aj ked´ naháňačky vyzerajú dobre, ale réžia je skôr horšia a ani prostredie filmu ma moc nezaujalo. Herecké obsadenie tiež chváliť nemôžem, Lundgrena mám rád, ale tu sa ani moc nehodí a ani vedľajšie postavy moc nepomáhajú. Na tento film sa dalo bez problémov pozrieť, miestami je aj dosť dobrý, ale Lundgren má množstvo lepších filmov. Objektívna kvalita filmu- 45%, film sa páči mne na 57%. ()

castor

Ted Kotcheff, který stojí za prvním Rambem, v době, kdy už byl dávno v šedi průměru, natočil v pražských lokacích akčního Střelce. Je to už pár let, co jsem ho naposledy viděl, ale jedenatřicet procent mi přijde docela krutých. Pár slušných akčních momentů to mělo, obrovitý Dolph Lundgren nebyl k smíchu při každém druhém záběru a ta čeština v ulicích taky pobaví. ()

Wacoslav1

Film se tocil v Praze to je plus Dolph je druhy plus zadny dalsi mne uz nenapada od rezisera Ramba bych teda cekal lepsi akci... ()

cheyene

Já se bavil...pravdou je, že jde o béčkový film na celém konci této kategorie, ale pozitivním shledávám prostředí, tedy Prahu. Scéna na klasickém českém "motoráku" nebo jízda v Liazce je skutečně k pobavení! Z těchto důvodů jsem hodnotil čistým středem ;) ()

Ampi

Srovnavat tento film s xXx je vůči tomuto filmu nefer. O proti xXx jsou české realie na tom docela dobře. Film má zajímavou zápletku a navíc tu hraje můj v celku oblíbený akční hrdina Dolph Lundren. Být mezi 200 nejhoršími filmy si tento film nezaslouží. ()

Shakers

Ďalšia typická Lundgrenovina, tento krát ale zo sympatickým prostredím Prahy. Námet by nebol najhorší, keby si režisér Ramba Ted Kotcheff nedošiel do Prahy na výlet. Buď chlapík zabudol ako tie akcie točil v Rambovi, alebo ich Stallone točil zaňho, pretože tento film by som sa fakt bál vydať aj do sveta keby som natočil pecku akou bol Rambo. Lundgren ma skratka smolu aj keď sa snažil, ale Rambo z neho nikdy nebude a nepomohol mu k tomu ani ten spomínaný režisér Ramba. 50% - 2* ()

mzss1

Celkem dobrej film. Bavil jsem se dost, a to zejména pozorováním známých míst Prahy. Obsazení, no mnoho českých herců v minirolích. Příběh byl ale dost nedořešený, chybělo mi ve filmu dost spojitostí. Lundgren odvedl slušnou práci. Dokonce i honička českého vozu LIAZ nebyla špatná. Takže dobrý průměr celkem. Hodnotím na 65% = *** ()

Legas

xXx je lepší blbost, odehrávající se v Praze. Ale pobavíte se (na úkor tvůrců a Prahy) u obou téměř stejně. ()

Fingon

DVD jsem si sehnal ne proto, že bych obdivoval Dolpha nebo chtěl vidět akčňák z devadesátých let, ale kvůli tomu, že se natáčel v Praze a že se ucházel o Českého lva (nebýt toho, asi bych o něm nevěděl). Nečekal jsem nic dobrého, ale film mě místy potěšil, např. česky hovořícími komparzisty nebo zahraničními herci zápasící s naší mateřštinou. A až mě zarazilo, do jaké míry se podobá o něco starší (italsko-české) produkci s Franco Nerem Zkouška paměti. Nahá ženská tu není v posteli, ale ve vaně, nechybí návštěva hřbitova, Praha vypadá o malinko lépe resp. méně sešle. Odvážil bych se říct, že je Střelec i o ždibec lepší resp. ne tak ubíjející, ale zase nemá Karla Rodena. ()

klerik

Už z princípu nemôžem "klasické" Lundgrenovky hodnotiť objektívne. Je to skrátka sranda, čo však pochopia len ľudia, ktorí na tom vyrastali. Bitky z vývrtkami sa mi rátali, babeta na ktorej prifrčal agent CIA bola tiež super... ()

SeBig

Já vůbec nechápu co proti tomuhle filmu všichni mají. Příběh je dobrý, napínavý, akce a hudba taky skvělá a jeste ktomu se to odehrává v Praze konečně taky vidim v Praze nějakou akci když u nás se točí takový sračky...Opravdu dost podhodnocený akčnák! ()

anais

Průměrný akční film, který pro Čechy (hlavně Pražany) získává na ohromné přitažlivosti díky velkému počtu reálií našeho hlavního města. Pokud tedy zkousnete jednoduchý děj a pojmy jako Národní divadlo nebo třeba Hradčany vám nejsou zcela neznámé, Střelec nabízí mnohem víc zábavy než řeba XXX. Neodolatelný šplh po římsách na Jungmannově náměstí (odstřelovač na Adrii), pronásledování po úzkých pražských uličkách, honička, která začne na Hradě a jednoduchým přeskokem z jedné střechy na druhou přenese aktéry až někam k Národnímu divadlu... toto a mnohé jiné je ve filmu k vidění. Není to mnoho, ale člověk u toho neusne. ()

J.Connor

Příjemné překvapení. Jasně, není to žádné veledílo ani v rámci žánru, ale Ted Kotcheff už měl přeci jen něco za sebou a film působí mnohem profesionálněji, než jsem myslel. Překvapuje mě rovněž místy docela rozmáchlá výprava, ať už to jsou honičky v uličkách nebo scéna s přehlídkou před Pražským hradem. Holt byli jedni z prvních, tak se jim dovolilo ještě celkem dost (ještě, že je nepustili dovnitř). Pozastavovat se nad tím, že reálie na sebe nenavazují mi přijde absurdní, jasně pro Čecha to může být legrační, ale je to něco jako se smát tomu, že ve filmu "XY" se jedna scéna točila v ulici v Bostonu a druhá třeba v Chicagu, není to jedno ? Naopak české reálie jsou roztomilé, např. Dolph Lundgren v LIAZce přejíždějící zradivší americké agenty nebo souboj s odstřelovačem v normalizačně zařízeném bytečku. Praha je zde navíc vyobrazena jako až lehce mysteriózní a temné místo, řekl bych až Meyrinkovsky.... ()

SOLOM.

Dolph Lundgren v Praze, pohled na spoustu našich historických budov i ostatních památek, ženská coby drsná vražedkyně (sniper), přeskakování po střeše našich starých komunistických vlaků (co mimochodem jezdí dodnes) – inu proč ne, jen kdyby to nebyla taková srágora. Pár zajímavých akčních scén to mělo, občas jsem se zasmál, jen kdyby celkový vizuál nebyl tak trapný a příběh chujovsky napsaný. V jedné z vedlejších rolí potěší John Ashton, kterého mám rád ještě z Policajta v Beverly Hills. ()