Zúčtování v Malém Tokiu

• slovenský

Zúčtovanie v malom Tokiu

Akční / Drama / Komedie / Krimi

USA, 1991, 76 min

Režisér Arnoldova Komanda obsadil do dalšího svého slušného akčňáku mladého Dolpha Lundgrena, který zde předvedl svou nejlepší filmovou roli. Nejen že vypadá naprosto báječně co se týká svalů, ale i jeho sestřih, výrazy i hlášky z něj dělají plnohodnotného áčkového hrdinu. Sice po spálení své chatrče, kdy zůstal jen v adidaskových trenýrkách, vypadá spíše jako Tarzan, ale zase si mohou jeho fanoušci smlsnout na Lundgrenovi, jakého už dnes neuvidí (a to je škoda). Brendon Lee sice Dolphovi zdatně sekunduje, ale Lundgren je v takové bojové formě, že Lee je jen do počtu. Záporák je skutečně démonický, avšak každý jeho démonický čin přehluší dva tři suché vtípky hlavního hrdiny. Tak vysoké hodnocení filmu s Dolphíkem je sice netradiční, ale film si jej plně zaslouží. Rychlý a vyvážený střih, hodně střelby i ručních soubojů, krátká minutáž, rychlý spád a mnoho humoru. Snad až ta vrcholná scéna s meči mohla mít lepší choreografii, přesto 80 % není vůbec nadsazených a v rámci žánru je to velmi poctivé dílo.(8.3.2005)

Film nemá nijak zvlášť dobrý scénář, ale na nakopání řiťí šikmookejm neni potřeba žádný scénář. Lundgren skoro jako všude ční nad všemi se svojí obrovitou postavou a mlátí jednoho žluťáska za druhým, bohužel se snaží o něco, co by asi mělo vypadat jako kung fu, ale s jeho postavou to vypadá hrozně nemotorně a v konfrontaci s rychlým Brandonem Lee občas dosti směšně, ale jelikož je to můj oblíbený film tak musim trochu přidat(18.2.2005)

Dolph Lundgren v nejelpší kondici navíc s Brandonem Leem, není co dodat.Vtipnýma hláškama a skvělou akcí nabytej trhák.Ted už sice béčko, ale špička svého oboru.Nechybí tu pořádné souboje muž proti muži, souboje proti více bojovníkům, či souboje se šavlí, vrhání nožů a nebo převracení aut.To mě docela rozesmálo jak Dolph Lundgren převrátil auto a použil ho jako štít, nebo to jak se Dolph koupal venku a ráno za ním přišel Brandon Lee a říká mu " ona spala u tebe co?" --"Tušil jsem ,že to takhle dopadne poté, co jsem tě viděl vylézat z vody.Máš ho jako kůn"Nebo to jak Dolph vrhal nože --Brandon "To je jako z videoher"---Dolph " V kolika jsi začal s karatem?" ---- Brandon "Ve čtyřech letech" ---- Dolph "Měl jsi začít dřív, byl bys fakt dobrej" ----Brandon " Sakra byly mi 4 ?!?".(1.8.2009)

Klasická pecka z 90. let která mě nikdy neomrzí. Dolphík je ve skvělé formě, Brandon mu pěkně sekunduje (i když mi vždy na začátku přijde dosti namyčlenej). Filmek má kratší stopáž, za to je o to akčnější, plnej různých přestřelek, krásných soubojů a prostě všeho, co k tomuhle žánru patří, všetně hlášek. Tagawa jako záporák perfektní a Tie to tu hodně sluší (ta nahotinka je jen její dublerka). Pro mě jeden z nejlepších Dolphíkových filmů a naprostá klasika. 100% :)(25.11.2013)

Perfektní nonstop hit-and-smash akce od režiséra KOMANDA. Parádní chemie mezi Lundgrenem a Brandonem Lee, estetika pokérovaných magorů z Yakuzy, intenzivní scéna z japonské sauny, nekompromisni záporák a v neposlední řadě vtipné dialogy a odhalené hrudníky. Ve scéně, kdy se Yakuza typek chystá rozdrtit oba hrdiny v obří drtičce na voze prohlásí "Tomu říkám heavy metal sushi," a napak chvíli před jednou z finálních akcí promlouvá Lee k Lundgrenovi: "Kdyby jsme teď umřeli, chci ti říct, že máš to největší péro jaký jsem kdy viděl." Lundgren byl a je v moji optice chlapík, který si odchod do nižší ligy nikdy nezasloužil.(25.12.2002)

• - Ve filmu se objevuje ceklem 13 nahých žen. (LION-MR.T)

• - Prvý Lundgrenov film, ktorý sa vo viacerých európskych kajinách a Japonsku nepremietal v kinách, ale vyšiel rovno na VHS. (m.a.t.o.)

• - Tia Carrere měla v choulostivých scénách dublerku. (Vojcl)