Zúčtování v Malém Tokiu

• slovenský

Zúčtovanie v Malom Tokiu

Akční / Drama / Komedie / Krimi

USA, 1991, 76 min

Dolph Lundgren v nejelpší kondici navíc s Brandonem Leem, není co dodat.Vtipnýma hláškama a skvělou akcí nabytej trhák.Ted už sice béčko, ale špička svého oboru.Nechybí tu pořádné souboje muž proti muži, souboje proti více bojovníkům, či souboje se šavlí, vrhání nožů a nebo převracení aut.To mě docela rozesmálo jak Dolph Lundgren převrátil auto a použil ho jako štít, nebo to jak se Dolph koupal venku a ráno za ním přišel Brandon Lee a říká mu " ona spala u tebe co?" --"Tušil jsem ,že to takhle dopadne poté, co jsem tě viděl vylézat z vody.Máš ho jako kůn"Nebo to jak Dolph vrhal nože --Brandon "To je jako z videoher"---Dolph " V kolika jsi začal s karatem?" ---- Brandon "Ve čtyřech letech" ---- Dolph "Měl jsi začít dřív, byl bys fakt dobrej" ----Brandon " Sakra byly mi 4 ?!?".(1.8.2009)

Moc mě potěšilo, že dnes v televizi běžel jeden z mých nejmilejších akčňáků. Za pár dní to bude 20 let co zemřel Brandon Lee....jak ten čas letí. Vážně Brandone, už 20 let ? Ale my, co tě máme v srdci, nikdy nezapomene. Skvělá muzika & nezapomenutelné hlášky. *** Brandon & Dolph = má nejoblíbenější akční dvojice ***(22.3.2013)

Ta krátká stopáž filmu vyhovuje,Lester se pro béčka narodil. Na kecy není čas,jde se do akce. Dvojka Lee a Dolph jsou skvělí,hromada mrtvol,skvělý hlášky,Lungren je skvělý hrdina. Hudba hraje furt ta samá,to mě trochu štve,ale to se dá přečíst. Z devadesátých let to patří do nějaký top akčních filmů!!!(16.5.2006)

Troufám si tvrdit, že kdybych tento akčňák viděl v dobách svého dětství, byl bych z něj nadšen, protože i nyní jsem ho sledoval se zájmem, byť je mé divácké oko náročnější a vidí celou řadu nedostatků. Podobně jako u jiných filmů tohoto žánru nejde ani v Lesterově počinu o nějaký duchaplný příběh či propracovanou psychologii postav. Na programu je zejména akce a ta je tu zdařilá a ve velké míře. Dolph Lundgren se tu dobře doplňuje s Brandonem Lee, na pozadí zní typická hudba pro akční snímky z 80. a počátku 90. let, což je příjemná nostalgie. Nechybí i několik parádních hlášek, tudíž dávám hezké 3*.(27.6.2017)

Perfektní nonstop hit-and-smash akce od režiséra KOMANDA. Parádní chemie mezi Lundgrenem a Brandonem Lee, estetika pokérovaných magorů z Yakuzy, intenzivní scéna z japonské sauny, nekompromisni záporák a v neposlední řadě vtipné dialogy a odhalené hrudníky. Ve scéně, kdy se Yakuza typek chystá rozdrtit oba hrdiny v obří drtičce na voze prohlásí "Tomu říkám heavy metal sushi," a napak chvíli před jednou z finálních akcí promlouvá Lee k Lundgrenovi: "Kdyby jsme teď umřeli, chci ti říct, že máš to největší péro jaký jsem kdy viděl." Lundgren byl a je v moji optice chlapík, který si odchod do nižší ligy nikdy nezasloužil.(25.12.2002)

• - Tia Carrere měla v choulostivých scénách dublerku. (Vojcl)

• - Ve filmu se objevuje ceklem 13 nahých žen. (LION-MR.T)

• - Všetky meče použité vo filme boli repliky, s výnimkou jedného samurajského, ktorým Lundgren sekal bambus. (m.a.t.o.)