Zúčtování v Malém Tokiu

• slovenský

Zúčtovanie v Malom Tokiu

Akční / Drama / Komedie / Krimi

USA, 1991, 76 min

Tohle se prostě povedlo! Akční komedie, kde o hlášky a spousty soubojů není nouze, navíc v pozadí hraje libá melodie. Lundgren je hrouda a suverén, vedle něj Lee - malej, ale šikovnej. Ano, jsou skvěle sehraní. Navíc pro mě několik nezapomenutelných scének, ať už třeba sebevražedný rituál na stanici, nebo "bitva" u Dolpha v chaloupce, či třeba scénka ve vile, kde si Dolph udělá ze žluťásků živé terče a vysvobodí ze zajetí svojí princeznu. A nádech Yakuzy, který Lester vnesl do filmu byl taktéž báječný zážitek! Tenhle filmek je jeden z topů Lundgrenovi kariéry a já si ho cením za 75%(30.4.2014)

V rámci žánru to rozhodně obstojí.Je to první a zatím poslední Lundgren,kterýho jsem viděl,což možná není až tak na škodu,protože je to asi jeden z jeho nejlepších filmů.Je to akční,nenudí to,trvá to jenom hodinu a čtvrt,co víc si od takovýho akčního výplachu přát?Ale nebudu zastírat,že nebýt parádně hláškujícího sympaťáka Brandona Lee,mohlo to dopadnout všelijak.No jo,on uměl už před Vránou a je ho fakt škoda... 65 %(24.4.2010)

Přehlídka svalů na začátku filmu byla velmi působivá a totéž lze říci i o Lundgrenově vstupu na scénu. Nemohl si vybrat lepší způsob. Dolph Lundgren je tady za drsnou mlátičku, která má šrám na duši a Brandon Lee za hezouna. Trošku nesourodá dvojka policajtů, ale alespoň se doplňovali. Příběh je předvídatelné a už na začátku je jasné, jak to celé dopadne. Bylo tu i pár humorných momentů. Film je poplatný době svého vzniku.(13.12.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Dolph Lundgern, hodně dobrá akce -pomalejší tempo/// Při srovnání se včera viděným Rychlý jako blesk jsem toho názoru, že Zůčtování je o fous slabším než zmínění film. Především zde chybý pořádná atmosféra. Azijským klasikám se to určitě nevyrovná. Je to dáno i méně výraznou hudbou a pomalejším tempem. Přesto někoho musím vyzdvihnout. Je to Dolph Lundgren, z něhož je tady pořádná mlátička. Má silné údery, velké péro, ničeho se nebojí, zvládne i střelné zranění. Terminátor by se měl bát. Vlastně díky němu o něco méně vynikne Brandon Lee, který je zde více pro zábavu jako ten vtipnější kolega. Není to samozřejmě s Brendonem tak strašné jak říkám ale jistý rozdíl mezi nimi je. Jinak ovšem krásná Tia, která ukáže něco ze svého herectví .-) a ten zohavenej ksycht v záporné roli rozhodně potěší. Isherwood má zajímavej komentář./// Celkem 70%///(26.1.2008)

Krásne a ukážkové béčko, pre fanúšika žánru a atmosféry akčných nášupov rokov deväťdesiatych je to jednoducho povinnosť. Lundgren a Lee kopú, strieľajú hláškujú a to takmer počas celého deja diváka nenechajú vydýchnuť. No a Tagawa je protivník numero uno. Ešte raz musím zdôrazniť a pochváliť svižnosť a nadupanosť scenára, krátkou stopážou tvorcovia urobili to najlepšie čo mohli, škoda, že to tak nie je pri viacerých filmoch. 80%.(29.4.2009)

• - Bunda, ktorú nosil Lundgren vo filme, má na ľavom rukáve kanji logo, ktoré je odkazom na Kyokushin - štýl karate, v ktorom Dolph získal dva tituly majstra Európy. (m.a.t.o.)

• - Prvý Lundgrenov film, ktorý sa vo viacerých európskych kajinách a Japonsku nepremietal v kinách, ale vyšiel rovno na VHS. (m.a.t.o.)

• - Tia Carrere měla v choulostivých scénách dublerku. (Vojcl)