Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

Superpero

Je to jízda! Lundgren v první třetině nosí pytlovitý kalhoty, v druhý třetině je nahej a ke konci má megakomickej samurajskej obleček. Ta jeho holka byla fakt nádherná a navíc se i svlíkla. Chvílema je vidět, že to už zestárlo, například u scény mučení elektrickým proudem jsem se fakt zagebil. Ovšem Cary-Hiroyuki Tagawa to koupil geniálně, to mi nikdo nevymluví. Na konec musím dodat, že po tomhle filmu mě sere, že Brandon Lee umřel, víc než po kterémkoli jiném. ()

Flipnic

Ve své době špičkový akční film, dnes již pouze průměrný ... Na tomto filmu se věk bohužel řádně podepsal. Hlavní problém asi je, že film měl táhnout tehdy ještě relativně úspěšný Lundgren, ale pro mne ho tehdy i dnes vyloženě zachraňuje a táhne excelentní Brandon Lee (který měl hrát pro jistotu zatím spíše "druhé housle") ... A to jak v oblasti herecké (prostě hraje, je vtipný, je v něm kus života, je to sympaťák atd.). Tak v oblasti soubojů, kde se "krev" jeho otce prostě nezapře a Brandon tak svým stylem, mrštností a kopanci mnohonásobně převyšuje všechny bijce tohoto filmu včetně obrovitého Dolpha ... Jinak film je to pohodový, dobré prostředí, skvělé hlášky, napětí, občas překvapivá brutalita. Tragédií je ovšem závěrečný "boj na meče" Dolpha s hlavním záporákem, který mne v dnešní době po letech po prvním shlédnutí tohoto filmu vyloženě rozesmutněl... ()

Malarkey

Musím se přiznat, že po tomhle filmu jsem si uvědomil, jak mi Dolph Lundgren v mým mládí neskutečně utekl. Pár jeho filmů jsem viděl, to ano, a možná mezi nimi bude i tento, ale v době, kdy jsem byl malej a měl jsem sjetou každou kazetu ve videopůjčovně mi nějak nedocházelo, že i on je jeden z předních akčních herců, kteří na konci osmdesátek a během devadesátek určovali klukovské sny. Zúčtování v Malém Tokiu je sice ptákovina, proto taky v žánru komedie, ale jako bojůvka je to dost slušná. Dolph a Brandon je v tomhle filmu super dvojka a bitky jsou natočeny tisíckrát líp, než se můžu kolikrát setkat v dnešních akčních filmech. ()

Shit

Film nemá nijak zvlášť dobrý scénář, ale na nakopání řiťí šikmookejm neni potřeba žádný scénář. Lundgren skoro jako všude ční nad všemi se svojí obrovitou postavou a mlátí jednoho žluťáska za druhým, bohužel se snaží o něco, co by asi mělo vypadat jako kung fu, ale s jeho postavou to vypadá hrozně nemotorně a v konfrontaci s rychlým Brandonem Lee občas dosti směšně, ale jelikož je to můj oblíbený film tak musim trochu přidat ()

movie

Perfektní nonstop hit-and-smash akce od režiséra KOMANDA. Parádní chemie mezi Lundgrenem a Brandonem Lee, estetika pokérovaných magorů z Yakuzy, intenzivní scéna z japonské sauny, nekompromisni záporák a v neposlední řadě vtipné dialogy a odhalené hrudníky. Ve scéně, kdy se Yakuza typek chystá rozdrtit oba hrdiny v obří drtičce na voze prohlásí "Tomu říkám heavy metal sushi," a napak chvíli před jednou z finálních akcí promlouvá Lee k Lundgrenovi: "Kdyby jsme teď umřeli, chci ti říct, že máš to největší péro jaký jsem kdy viděl." Lundgren byl a je v moji optice chlapík, který si odchod do nižší ligy nikdy nezasloužil. ()

• Asi v 12. minúte je možné vidieť, že telo, ktoré bolo v aute pred tým, ako ho lis zlisoval, bolo nahradené figurínou. (marciano)
  • Dolph Lundgren ve filmu nosí a používá zbraň Desert Eagle, nebo také „Deagle“. Je to poloautomatická pistole izraelské výroby. (Jizni Tlapa)
  • Ve filmu se objevuje ceklem 13 nahých žen. (LION-MR.T)