Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

castor

Bond č. 14 - Vyhlídka na vraždu představovala konec letitého závazku Rogera Moora k Bondovi. Nakonec z toho bylo úctyhodných sedm bondovek. A ve výsledku vlastně docela dobré. Úvod na sněhu dostatečně dynamický, v Paříži pak Bond zase (stejně jako v Žít a nechat zemřít) novomanželům zničí svatební dort. Christopher Walken dostatečně slizký, diskotéková hvězda Grace Jones je fajn oživením. 007 si dá závody na koních, pak se bude líbat (pod vodou) s pneumatikou, vzápětí s černoškou. Ve výsledku ryze akční film, ve kterém se tajný britský agent honí s americkými policejními vozy a dopřeje nám husarské kousky na horkovzdušném balónu nad Golden Gate. Jen je jeho představitel často zaskakován nebo si tvůrci musejí pomáhat střihem. ()

D.Moore

Jedna z nejlepších Mooreových Bondovek. Nedá se sice napsat, že by Moore byl nějak "ve formě" - 007 spolu s ním hraje tak desítka kaskadérů - ale na tom nesejde. Film slušně odsýpá, má senzační akční scény (nejlepší z nich je hořící radnice a útěk v hasičském voze, který citovali Arnie a spol. v Terminátorovi 3), nechybí mu napětí ani humor a má excelentního záporáka. Pohled na Walkena střílejícího horníky samopalem, na jeho šílený výraz, to je silná káva. Finále se vzducholodí a mostem je jedno z mých nejoblíbenějších. Poznámka: Pan Q se tu sice objeví, ale do jeho oddělení se nepodíváme a Bondovi nedá ani jednu "hračičku". Píšu to sem pro ty z vás, které zarazila a urazila nepřítomnost technických vychytávek třeba v Casinu Royale. Jde to i bez nich. ()

Xmilden

Mé první seznámení s Rogerem Moorem v 007. Starší díly Jamese Bonda jsem nikdy neviděl, takže jsem měl trošku obavy jak budou vypadat hlavně akční scény. Nakonec jsem se dočkal místy příjemných překvapení. Je zde výborná dostihová honička, zajímavý záporák v podobě Chistophera Walkena a hlavně Roger Moore rád hází velice solidní hlášky. Škoda trošku roztáhlosti děje a také jasné mínus za upištěnou Tanyu Roberts. PS: Je poznat že Roger už prostě má svůj věk a tak začíná být i trošku nevrlý, bohužel i vůči ženám. Změna zkrátka byla naprosto potřebná. 60% ()

lesumir

Posledni, ale slusna Moorovka. Prestarly Bond se jeste zmohl a byl v podani lepsi, nez v nekterych predchozich dilem. Zasluhu ma ale i Walken, ktery patri mezi nejlepsi zaporaky Bonda v cele historii a korunku nasadila titulni pisen od Duran Duran, presladky hit se mi libi jeste ted. ()

cheyene

Bond 14 - Také jedna z prvních bondovek, kterou jsem viděl a která mě zaujala. Zloduch Zorin se nepohodlných lidí zbavuje opravdu pikantním způsobem - vyhození ze vzducholodi. Zaujme i záporáková "pravá ruka" - černoška May Day. Pamatuji si scénu, kdy je Bond v potápějícím se autě, dostane se ven a použije vzduch z pneumatik, aby mohl dýchat. Vyhlídka na vraždu je důstojným zakončením dlouhé éry Rogera Moorea, který tu navzdory svému věku a již viditelně starému vzhledu, předvádí možná i lepší výkony než v Chobotničce či Moonrakerovi. ()

kinej

Rozpačitá bondovka z tuhých osumdesátek. Roger Moore má stejné charisma jako Sean Connery, jen se záporným znamínkem. Není to zrovna sympaťák, spíš bych řekl, že je lehce přislizlý. Je to podivné, ale mě prostě přijde Moore ze všech nejhorší. No a ostatní atributy filmu také zrovna nepomáhají. Je tu sice Christopher Walken, který ani moc nemusí hrát aby byl dobrý, ale o to víc podivně působí příšerný herecký výkon Grace Jones. Titulní skladba patří k tomu úplně nejhoršímu co kdy Bonda potkalo a není se čemu divit. Duran Duran jsou ztělesněním, ale i tvůrcem toho nejodpudivějšího na hudbě 80. let. Když k tomu přičtu trapnou akční sekvenci se Steepelchase a nudnou akci s hasičským autem, tak si na tom View to Kill moc dobře nestojí. Alespoň se je ale na co koukat v závěru, zatopení dolů a scéna se vzducholodí zachraňují film od podprůměru. ()

Fiftis

Všetci dopredu vedeli, že tento film je Moorova labutia pieseň. Vek nezastavíš a ani tí najzarytejší fanúšikovia neuveria, že ich obľúbenec môže na prahu šesťdesiatky, kedy už sa hocikedy chodí do dôchodku, ešte konkurovať o generáciu mladším protivníkom. Myslím, že autori ušili Rogerovi Mooreovi dôstojnú rozlúčku. Pozrie sa do Paríža, pobije sa na Golden Gate v San Franciscu. Opäť tu máme zloducha, ktorý chce masakrovať milióny ľudí, ktorého výborne zahral Christopher Walken, proste báječný príbeh. Do pamäti sa zapíše hlavne titulný hit od Duran Duran a kráľ skvelých vedľajších úloh Christopher Walken a jeho úchylná spolupracovníčka May Day. ()

filmfanouch

Po Diamanty jsou věčné je Vyhlídka na vraždu již druhou bondovkou, která zakončila jednu dlouhou éru Jamese Bonda (V tajných službách Jejího Veličenstva se jednoduše počítat nedá, protože šlo o jediný film, kde si George Lazenby tuto roli zahrál). To, že Roger Moore nebude hrát roli agenta 007 věčně bylo vždycky jasné, přesto ovšem Moore vydržel v roli od roku 1973 dlouhých 12 let a to až do doby, kdy ve věku 58 let bylo jasné, že konec je definitivně nevyhnutelný. Potřetí za sebou novou bondovku natočil John Glen a tahle bondovka má jeden tah na branku- Výborného záporáka. Max Zorin v podání Christophera Walkena (tuto roli mohl mimo jiné hrát i David Bowie, kterému mi by tahle série neskutečně sedla) je děsivým protivníkem a Walkenův výkon je zde naprosto skvostný. Jedná se o jednoho z nejlepších bondovských padouchů v celé historii série. I dvě stěžejní Bond girl (nedávno zesnulá) Tanya Roberts a Grace Jones jako šílená May Day jsou ideálně obsazené a v rámci éry Rogera Moorea si Vyhlídka na vraždu bere vše čím je tahle bondovská éra tolik specifická. Jenomže po vzoru Diamanty jsou věčné to definitivní tečka nejideálnější. I na prahu šedesátky se Moore snaží co to jde, právě v rámci Vyhlídky na vraždu je ale definitivně vidět, že je ideální čas na odjezd do domova důchodců pro agenty ve službách Jejího Veličenstva. On sám s pomocí kaskadérských záskoků se snaží sebevíc, nikdy předtím ale nebyl v rámci série pokročilý Mooreův věk tolik znát. Nezachránila to ani snaha o další nápadité akční sekvence, která byli do jisté míry přestřelené tak jak se na tuhle bondovskou sérii slušelo a ta uvolněná atmosféra, kterou Mooreovy filmy byli specifické začala být už jednoduše směšná. Samotný úvod navnadí na důstojnou rozlučku, která je ale i přes vynikajícího záporáka, slušné Bond girl a herecký debut Dolpha Lundgrena jednoduše průměrná. Na poměry série nemá Vyhlídka na vraždu ani kdovíjak dobrou úvodní písničku (A View to a Kill od Duran Duran je spíše dost možná nejhorší v celé sérii) a ani její úvodní titulky nejsou kdovíjak strhující. Přitom to ovšem celé nepůsobí únavou materiálu a třeba samotný scénář je na poměry tehdejších bondovek výrazně silnější právě i díky tak trochu zajímavějšímu padouchovi. Závěr na mostě Golden Gate v San Franciscu je taky výborný, jenomže cesta mezi intrem a k tomuto finále je vlastně celou dobu tak trochu nesourodě klikatá, že to kdovíjak v rámci celku nefunguje jako ta výborná bondovka. A celé to nakonec ve finále ukáže, že by možná bylo lepší, kdyby se Moore rozloučil už v Chobotničce. Přesto ovšem Vyhlídka na vraždu není pohroma. Je jenom jednou z nejslabších bondovek, která naznačila, že konce jednotlivých ér budou pro sérii s Jamesem Bondem hodně náročné a i samotné odkazování tvůrců na to, že Moore na to už víceméně nemá začalo být vyloženě trapné. Tato bondovka je zároveň poslední kde se Lois Maxvell objevila jako Moneypenny (v téhle roli od Dr. No vydržela neskutečných 23 let/14 filmů) a jde tak i v tomto ohledu o zásadní bondovku. Moneypenny sice na první pohled neplní v rámci bondovek zase tak zásadní úlohu, právě ale její chemie s Jamesem Bondem tvořila jeden ze základních trademarků série. Už po konci Vyhlídky na vraždu ale bylo jasné, že tvůrci musí s Bondem začít zcela od znova a zase trochu jinak. A tak v roce 1987 s bondovkou Dech života přišli změny a poprvé od Goldfingera se série vydala tak trochu jiným směrem.......... () (méně) (více)

JohnnyD

Klady: snowboarding na hudbu The Beach Boys, skvelá úvodná titulková pasáž, najlepší Bond song v podaní najlepšej popovej kapely, sexy B(l)ond girl, slizký Christopher Walken. Zápory: Roger Moore už je dosť starý, androgynná "Bond girl", klišé. Chcelo to zmenu, už dávno. James Bond zaspal dobu a nezmenila to ani vychytená syntetizátorová pecka od Duran Duran v úvode. Roger Moore už je starý a v spojení s vôbec nie štýlovým klišé sa dostávame k nebezpečnej kombinácii. Stále to tápe v "overených" scénach a motívoch. Premena zlého poskoka (Moonraker), plán na ochromenie západnej ekonomiky (zlatý Goldfinger), sexuálne narážky a scény sú samoúčelné a v spojení so suchými hláškami skoro 60 ročného Moora pôsobia ako vytrhnuté zo zlého porna. Najlepšie tu bezradnosť a neoriginalitu vidieť na hlavnej postave: síce je tu skvelý nápad s pôvodom Zorina, ale motiváciu a plány má k smrti neoriginálne. Ale Duran Duran sú božskí! ()

sheen

Poslední James ala Moore, je vidět, že je to pán v letech ale to se dá u posledního dílu odpustit. Po Christopheru Lee se tady představí další velmi charismatický protivník, Christopher Walken, tomu nešlo odolat. ()

Foox

Moore by klidně zvládnul ještě jeden díl, ale tohle bylo důstojné opuštění agenta 007. Pořád skvělé akční scény, humorný nadhled, tentokrát i o třídu lepší záporák s tváří Walkena a všechno ve svižné jízdě. V poslední třetině bohužel přejde film na vážnější notu, kterou se úplně nedaří skloubit se zbytkem. 70% ()

Rominator

14. Bondovka - Roger Moore ve věku 58 let ve svém posledním sedmém filmu s agentem 007. Nedopadlo to nejhůř, ale hlavní zásluhu na tom mají kaskadéři a kvalitní záporák Max Zorin (Christopher Walken). Dolph Lundgren je ve své první nemluvené roličce bodyguarda generála Gogola a agenta KGB lehce přehlédnutelný, ale opravdu tam svých dvacet vteřin na pozadí odehraje. K vydařeným kaskaderským scénám patří ta s hasičským autem, které má samostaně ovladatelný návěs s výsuvným žebříkem. Bondova pronásledovací jízda od Eiffelovky končící jízdou s přepůleným autem byla spíše do komediálního žánru. ()

HAL

Díky bohu poslední bondovka značně přesluhujícího Moorea kupodivu není tak strašná jak by se z počátečního popíkového hopsání na snowboardu a příšerné úvodní písni mohlo zdát. Pořád je to sice v rámci serie spíše průměr, ale když už nevyčnívá akcí, vtipem či švihem který předvádí nejlepší části, tak aspoň předvedla ty jednoznačně nejlepší záporáky ze všech - na dokonale charismatického Christophera Walkena a skvostně odpudivou androgynní evilgirl Grace Jones je přímo radost pohledět. 7/10 ()

mzss1

[90%] Sedmá a poslední Bondovka s Rogerem Moorem! Po letech mě tahle část baví víc a víc. Mojí srdcovkou na 100% je určitě Muž se zlatou zbraní, jenže každý díl má co do sebe. Režisér John Glen, který začal točit Bondovky od filmu Jen pro tvé oči, se díl od dílu zlepšuje. Jen pro tvé oči – to mi přijde jako nejslabší bondovský počin, ale není to žádný brak. Chobotnička je na tom už o dost lépe, prostě taková klasická záležitost téhle série. No a tahle vyhlídka na vraždu? Největším kladem je rozhodně AKCE. Akční sekvence jsou rozloženy po celém snímku a je jich na tu dobu dost! Nedá se to srovnávat s novějšími Craigovky nebo Brosnanovky, protože jde opravdu o určité období. Na tu dobu si fakt nemůžu stěžovat. Celkově se točily skvělé a kultovní snímky. No nic, zpět k téhle Bondovce. Na začátku tu máme klasický Gun Barrel, který tak miluju. Poté akce ve sněhu. Hned tu máme špičkovou sekvenci. Poté titulní píseň, kterou pro změnu zazpíval chlap, a byla dobrá. Následuje honička z Eiffelově věže, kdy se nám tu promítne klasické hudební Bond theme. To je zde ve filmu utlumené, což mi nevadilo. John Barry zde opět složil skvělý soundtrack. Hlavního padoucha Maxe Zorrina tu můžeme pokládat za skutečného psychopata. Postava černošky May Day mě rovněž zaujala. M, Q a Monepenny opět nezklamou. Bondovi ženy – to už je takový standart. A samotný Moore? V jeho věku 57 let zvládá svou úlohu opět dobře. Trochu omezil humor a hlášky, ale to nevadí, stále je to charismatický špion, na kterého se jen tak zapomenout nedá. Sekvence s koni je dobrá. I ta, kdy Bond střílí velkou zbraní, která je nabitá solí. ;) Dále, požár v budově a následná honička hasičským vozem, doprovázená hudbou od Barryho… Sakra, kde mám ještě pokračovat? Finále, kdy Zorrin většinu svých lidí nechá utopit a následujíc závěr se vzducholodí. Takže, v dětství tohle nebyla má úplně oblíbená Bondovka, ale nyní se tomu divím. Přirostla mi k srdci! ()

kingik odpad!

Roger Moore jako agent 007 zestárnul. Pro někoho elegantně, ne už tak pro mě. V té roli byl prostě pantáta Bezouška. A hlavně to bylo pro něj poslední účinkování v roli agenta s povolením zabíjet. Tuhle bondovku si ovšem mohli odpustit. Nejenže není ničím zajímavá, ale i akce je zfušovaná a Duran Duran se také s titulní a stejnojmenou písní moc nevytáhli. Vyšla z toho solidní a nudná břečka. Klady: mini rolička Dolpha Lundgrena, na tu dobu šukézní bondgirl Tanya Roberts. Zápory: Roger Moore je v roli přestárlý a pomalu připomíná antitalenta George Lazenbyho, zfušovaná a nenápaditá akce, Walkenovi démoničtí fanatici už mě nebaví, černoška Grace Jones jako záporák byl docela přehmat, nudná zápletka, slabá režie, kouzlo Jamesa Bonda netrvá věčně, otravná písnička od Duran Duran. Mé hodnocení: 0% ()

MaedhRos

Poněkud nedůstojné. Moore už působí trochu unaveně, bond girl je sice pohledná, ale nesnesitelně vycmrndlá a nebýt působivě barevně se doplňující dvojky Walken-Jonesová, kteří prakticky jako jediní měli nějakou šťávu, nedalo by se na to koukat. Slovy jednoho kamaráda - "...a padouši ani neměli žádnej obrovskej paprskomet..." Takže Chris a Grace každý po hvězdičce a bodycount taky jednu. Celkem tři a víc ani ťuk. ()

Legas

Kdyby se skloubila pvní polovina Chobotničky s akcí ve Vyhlídce na vraždu, pak by patrně vznikla téměř dokonalá bondovka. Ještě by se ale musela vystřihnout ta "blbá blondýna", která nejenže tvrdí, že má vysokoškolský diplom z geografie, ale dokonce umí řídit hasičské auto s návěsem - a to pěklně rychle. Bondovky beru s nadhledem, ale i nadhled má své meze. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)