Brute Corps

Abe Polsky

Tom Stevens

Scénografie:

Thomas Hasson

Komentář může obsahovat spoilery! Pořádné sleazy nízkorozpočtové trash exploitation 70. let. Sedmičlenná banda žoldáků-mariňáků se svou vojenskou technikou, jedním velkým autem a jeepem se usídlí v táboře někde v Mexiku k tréninkovému cvičení. Film začíná velmi dobře odstřelením čtyř hipíku brokovnicí, poté co zesměšní jednoho z mariňáků právě vycházejícího z hajzlu, prostě mu ruply nervy a on je k údivu všech jen tak pokosil. Vůbec v čem se tato partička vyžívala, bylo právě různé zesměšňování, zneužívání a ponižování lidí, především pak žen, o čemž se nakonec přesvědčila i přítelkyně mladého muže, který poté co se zastane své přítelkyně, je zmlácen a odstaven. Pak ale uprchne, dívka je uvězněna, kde slouží pro všechny ty účely, o kterých jsem se nahoře zmínil. Jenomže, jak už to tak bývá, i mezi nimi se našel jeden, který měl alespoň trochu soucitu a srdce na pravém místě. Ten nakonec pomůže příteli dívky (už podruhé, poprvé zapřel, že ho viděl, poté kdy mu byli ještě s kolegou mariňákem na stopě) tím, že se s ním spojí a pomstí se. Druhá část filmu se nese v typickém duchu revenge. Film je místy dost násilný s překvapujícími okamžiky ani samotný příběh není vyloženě špatný a nesmyslný, rocková progresivní doprovodná hudba je parádní, nicméně konec filmu byl trochu směšný, to nutno opravdu přiznat. Co ta dívka, koho to tam nakonec trefila nebo netrefila? Nic bohužel nebylo vidět...Režisér Jerry Jameson v tomtéž roce natočil ještě jeden podobný snímek "Dirt Gang", jednu z rolí si zde zahrál i Alex Rocco, asi nejznámější herec z filmu (měl v té době za sebou už učinkování především v biker exploitaci viz "Motor Psycho", "Blood Mania", "Wild Riders" i v legendární mafiánce "Godfather")..(13.6.2010)