S tebou i bez tebe

Me Without You

• Německo

Meine beste Freundin

Velká Británie / Německo, 2001, 107 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $304,909Tržby Celosvetovo $350,000(25.11.2009)

Scénář: Sandra Goldbacher, Laurence Coriat .. Mnohaletý příběh, kde sledujeme dvě holky, které jsou od dětství přítelkyně. Jedna šuk* s každým a ta druhá je z toho nešťastná.. Slabší film o tom jak vás přátelství může dusit s hodně uplakanou Michelle Williams. 50%.(30.3.2005)

Hudba , atmosféra anglického punkového životního stylu sedmdesátých let, skvělé výkony hlavních dvou hrdinek a rozumná stopáž jsou výhody tohoto komorního opusu, který byl pro mě velkým příjemným překvapením. Film sice poměrně scénáristicky nemá čím až tak moc zaujmout, ale mě prostě naprosto dostala ta punková atmosféra v prostřední části filmu!(3.7.2006)

Me Without You mám veľmi rád. Je to také ženské (dramatické) High Fidelity a hlavné predstaviteľky sú super. Anna Friel sa týmto, svojho času prebojovala až na čelo rebríčka mojich obľúbených. Škoda že nemala šťastie na výber rolí a v zámorí sa do prvej ligy dostala, iba ako herečka seriálov a vedľajších úloh. Aspoň že u nás ju pár ľudí pozná, Báthoryčku(24.3.2013)

• bassator

41st KVIFF 2006 - FOCUS ON BRITISH FILM (2000-2005) - Zaostřeno na Britský film (2000-2005)(28.6.2009)