S tebou i bez tebe

Me Without You

• Německo

Meine beste Freundin

Velká Británie / Německo, 2001, 107 min

Nechápu jak se to může někomu zdát ploché, nebo nudné. V žádném případě to není ani jedno, ale myslím, že to co ten film přináší, jsou často pocity, které znají jen holky, slečny, ženy....Je to šíleně silný příběh o dvou životech, které jsou navždy spojeny osudem. Je to lásce, rivalitě, přátelství, závisti, kráse i těžkosti života, je to o tom, že někdy se nedá věřit ani těm nejbližším a přece je vlastně pouto mezi dvěma lidmi víc než cokoli jiného. Páni, já sem po dlouhé době viděla opravdu film, který mě bavil od začátku až do konce, obě herečky jakoby ani nehrály a jen to celé žily, a kostýmy?Paráda, šílené šaty, které umocňují atmosféru...Prostě bych dala 99%( a to jen proto, že se Holly nikdy nedozvěděla, že jí Mariny bratr napsal dopis...já nemam ráda, když se něco ve filmu stane a pak se to nevyřeší, ale to už jen moje puntíčkářská povaha:-) )(19.2.2008)

Ani nevím, jestli mě více štvala Marina, kvůli tomu, jak manipulovala se svojí nejlepší kamarádkou a jak jí dělala všechny ty odporné věci, nebo Holly, že si to nechala líbit. Hlavně to Holly měla zarazit mnohem dříve. Celkově jsem ale neměla pochopení ani pro jednu z dívek, nebyly mi moc sympatické a mnohdy jsem nemohla pochopit jejich jednání. Konec trošku pohádkový, ale hezký. Průměr..(11.4.2017)

Rozhodně na první pohled zajímavý snímek, navíc s Michelle Williams a Annou Friel. To je na začátek slušné lákadlo. Ve své podstatě ale film o ničem novém, stále na stejné brdo a navíc ještě nepříliš dobře provedené. Připadá mi, že ty dvě neřeší pomalu nic jiného než drogy, sex a vzájemné obelhávání a film tak spadá kamsi hodně do hlubin. Bohužel. I přesto by neměl zapadnout do šedi průměru.(3.12.2009)

Tento příběh má pro mne zvláštní kouzlo, když jsem ho viděla poprvé procházela jsem podobnou situací jako hlavní hrdinky a skoro celý příběh jsem jen souhlasně kývala ano to je opravdu možné, takhle se mi to také stalo a nemohla jsem tomu věřit. Myslím si, že někdy prostě filmu dokážete odpustit cokoliv jen proto, že si s ním rozumíte a toto je i můj případ. Maličko se ale děsím, že to kouzlo pomine až se na film příště podívám, protože se prostě už nebudu moci ztotožnit s dějem, ale i tak to byl hezký zážitek...Ještě musím dodat, že S tebou i bez tebe byl první film, kde se mi Michelle Williams představila jako opravdová herečka.(8.12.2009)

• Slarque

Téměř tři desítky let ze života dvou holek/žen mi přišly neuvěřitelně nudné. Lepší scénář mají snad i některé telenovely, a to v nich nejspíš řeší ty samé problémy. A i u tohohle filmu jsem měl takový divný pocit, že kdybych na půl hodiny odešel od televize, tak bych o nic podstatného nepřišel. Bohužel jsem to neudělal.(3.4.2005)