poster

Chaplin na pláži

 • český

  Chaplin na mořském břehu

 • anglický

  By the Sea

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1915, 16 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • anais
  **

  Je zajímavé jak se mohou názory lišit. Pro mě je tato groteska vyloženě podprůměrná. Nápadové vakuum. Nic víc než „slapstick“ (a i do toho chybí nějaká pořádnější bitva). Postrádám tu nějakou výraznější chaplinovská choreografii, nápad, pro který má smysl si By the sea zapamatovat. Pobíhání po pláži a kopance do zadku mi nepřijdou zas tak úchvatné - přinejmenším ve srovnání s tím, co Chaplin natočil později u Mutualu.(17.6.2006)

 • fantomas19
  ****

  By The Sea - Charlie Chaplin na pláži - Charlie Chaplin vo veternom počasí bojuje nielen so svojím klobúkom, ale aj náhodným pánom v klobúku (Billy Armstrong). Po boji sa noví priatelia chcú napiť. avšak Charlie využije osamelosť dámy k dvoreniu. Dáma (Edna Purviance) si vyžiada zmrzlinu a na zmrzlinovú bitku nebolo treba dlho čakať.(11.4.2012)

 • Pohrobek
  ****

  Jedna z kratších a o to údernějších grotesek, kdy Charlie dosytosti předvádí svoji excentričnost kombinovanou s přitažlivým ostychem. Co se týče gagů - taktéž geniálně nabyté - už úvodní "motací" scéna je vyloženě nadprůměrná.(27.8.2005)

 • Anderton
  ***

  Chaplin sa vyberie na pláž a čo čert nechcel, stretol tam podobného trótla, akým je on sám. Ich vzájomné špičkovanie nie je nijako extra zábavné, situácia sa zlepší až nástupom ďalších obetí jeho vystrájania na scénu. Ako celok dosť slabé, avšak niektoré momenty sú zaujímavé, ako napríklad klobúky vo vetre a jeden z Chaplinových gymnastických kopov do jeho protivníka. So zmrzlinou nebýva taká sranda, ako s tortami a tak je to aj celkovo s touto priemernou groteskou. Keď už na pláži, tak to chcelo zakomponovať do "deja" aj more.(16.10.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Průměrná groteska, ve které Chaplin v oblíbené roli Tuláka ležérně předvádí svou tradiční drzost, vybroušený boxerský styl v levém gardu, excelentní práci s holí, téměř až oslovský kop zadníma nohama a když je nejhůř, tak neváhá uklouznout na banánové slupce. Samozřejmě tu nechybí polda, který schytá každou ránu, která padne vedle, ale ani ten nemůže udělat nezapomenutelný zážitek z několika potyček a létající zmrzliny.(5.3.2013)

 • - Natočen na losangeleské pláži Crystal Pier. (everlong)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace