poster

Zpětná reakce

 • USA

  The Trigger Effect

 • Slovensko

  Spätná reakcia

Drama / Thriller / Akční

USA, 1996, 94 min

 • Davies182
  ***

  Spíše bych se přiklonil k nižšímu hodnocení. Psychologie ale sem tam funguje výborně, scénář si může skřípat jak chce (i když to od Koeppa zarazí) - takže proč ne. Chvílemi jsem měl dojem, že je to spíše TV film, jenomže pak se v druhé polovině rozjede solidní thrillerová hra a hodina a půl uteče vcelku rychle. Takže ač velmi sterilní a snadno zapomenutelné, zabitého času nakonec nelituji.(20.2.2011)

 • Aelita
  ****

  Trigger effect (efekt spouště) - velmi rychlý přechod systému do jiného stavu pod působením vnitřních lavinovitých procesů rozvinování. ___ Zajímavé je, že v kritickém stavu se u lidí snadněji spouští reakce nedůvěry, agrese a strachu. Jestli se v nás a ve společnosti projeví altruistická pomoc nebo sobecká útočnost, záleží na tak niterných drobnostech, že je jednodušší uhodnout, jaké bude počasí za pět let, než to, jak se v ohrožení života zachová nejen náš soused, ale i my sami.(26.5.2011)

 • Campbell
  ***

  Když jsem viděl jméno režiséra měl jsem 2 možnosti. První byla film vypnout a nenechat se zhnusit stejně jako u Tajemného okna, a ta druhá byla film nechat zaplý a nechat se překvapit jako u Ozvěny mrtvých. No a tak jsem film teda nechal a skončilo to něco mezi tím.V tomhle filmu strašně smrdí televizní produkce, protože na takovejhle jednoduchej příběh který má ale aspoň tendenci bavit jsem nenašel nic extra. Film se neustále koketuje na jednom místě, postavy jsou nesympatické i když zahrané dobře, atmosféra té katastrofvy tu ale chybý asi nejvíc, neříkám že je to promarněná šance, film se mi dostal do rukou omylem, ale ani nic světoborného, navíc tu je strašně nevýrazná hudba od Howarda.(7.12.2011)

 • Djkoma
  **

  Slabý film, v kterém se snaží Kyle MacLachlan hrát, ale moc mu to nejde. Některé filmy ve mě vyvolávají smutek, když vidím, jak se v nich Kyle dokáže zakopat a být nevýrazný i přes svou bradu... Elisabeth Shue je vedle něj vrchol erotické vzrušenosti a je neustále oblečená a chová se jako "lehká holka". To mi ve filmu vůbec nesedělo a od prvního náznaku ploché postavy jsme se o ni nezajímal, protože její "příběh" byl jasný a jednoduchý. Bohužel. Celkově film nenabízí žádné překvapení, ani pořádnou atmosféru, která je opravdu slabá. Prvotina a hned nejslabší film jinak známého a celkem úspěšného scénáristy Davida Koeppa. Prázdný film, který chtěl sázet na příběh o "apokalyptickém" světě a tahle sázka vůbec nevyšla.(30.12.2008)

 • Gilmour93
  ***

  V programu bylo napsáno "apokalyptický thriller“, ale nač volit tak silná slova, když vám jen pár dnů nejede lednička..? Koeppův film je spíše rodinné drama, kde během energetického blackoutu čekáte, co se bude dít a ono nic. Zůstane jen poznání, že MacLachlan je zdatný vytrvalostní běžec, že v Americe je snadný přístup ke střelným zbraním a že E.Shue má hezké prsa. Teda až na toho Kyla žádná velká překvapení..(5.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace