Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matthew Kay a jeho manželka Annie žijí společně s dcerou na poklidném předměstí Los Angeles, daleko od všech potíží i nebezpečí. Když ale dojde k velkému výpadku elektřiny, jejich idyla je rázem pryč. Vše je najednou mimo provoz, ve společnosti roste nervozita a objevuje se rabování. Rodinu navštíví jejich přítel Joe, a i když je jeho pomoc v obtížné situaci vítána, přeci jen je zde komplikace. Sebevědomý Joe totiž přitahuje Anie, což Matthewovi samozřejmě není příjemné. Zrovna když se dohadují, vnikne do domu lupič, kterého nakonec zastřelí soused. Oba manželé se rozhodnou odjet k Anniiným rodičům. Cesta se však vyhrotí, když narazí na řidiče Garyho... (DVD Edice)

(více)

Recenze (41)

Happykubas 

všechny recenze uživatele

Uff! Dalo mi to hodně práce abych se na to dodíval. Ale říkal jsem si, poenta za chvíli přijde, všechno se vyjasní, něco v tom bude. A v zápětí se stalo něco neočekávaného. Totiž to, že film skončil :-D. Ano, je to tak. Myslím si, že myšlenka, že jsem na tom něco nepochopil není na místě. Smysl jsem pochopil, zkrátka mě to nijak nezaujalo. Místy jsem si říkal: a jo, takto nějak by to ve skutečnosti mohlo vypadat - obzvlášť když se jednalo o reakce lidí na příslušný stav věcí kolem sebe, ovšem celkově mi tento filmík nepadl do oka. Slabých 50%... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabý film, v kterém se snaží Kyle MacLachlan hrát, ale moc mu to nejde. Některé filmy ve mě vyvolávají smutek, když vidím, jak se v nich Kyle dokáže zakopat a být nevýrazný i přes svou bradu... Elisabeth Shue je vedle něj vrchol erotické vzrušenosti a je neustále oblečená a chová se jako "lehká holka". To mi ve filmu vůbec nesedělo a od prvního náznaku ploché postavy jsme se o ni nezajímal, protože její "příběh" byl jasný a jednoduchý. Bohužel. Celkově film nenabízí žádné překvapení, ani pořádnou atmosféru, která je opravdu slabá. Prvotina a hned nejslabší film jinak známého a celkem úspěšného scénáristy Davida Koeppa. Prázdný film, který chtěl sázet na příběh o "apokalyptickém" světě a tahle sázka vůbec nevyšla. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

V programu bylo napsáno "apokalyptický thriller“, ale nač volit tak silná slova, když vám jen pár dnů nejede lednička..? Koeppův film je spíše rodinné drama, kde během energetického blackoutu čekáte, co se bude dít a ono nic. Zůstane jen poznání, že MacLachlan je zdatný vytrvalostní běžec, že v Americe je snadný přístup ke střelným zbraním a že E.Shue má hezké prsa. Teda až na toho Kyla žádná velká překvapení.. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Další z řady apokalyptických pohádek, kterou na jistou míry koukatelnosti posouvá Howardova hudba. Ale i z ní mám pocit, že při psaní moc dobře věděl, čemu se to upsal a zrovna dvakrát se proto nesnažil. No a proč že je to pohádka? Protože já také můžu začít psát scénář, ve kterém naši malou vesnici ochromí záplava bláta. Ale pokud vzápětí nevysvětlím, kde se to bláto vzalo, a nebude-li jasně ukázáno, že mohutně prší, tak to bude co? No přece pohádka! Kromě tohoto film sráží špatné dialogy a psychologie ústředních postav, kterou neshledávám zdařilou. Rovněž jejich uvažování občas zavání úrovní publika, jemuž by jako pohádkoidní žánr měl být tento film správně určen. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Spíše bych se přiklonil k nižšímu hodnocení. Psychologie ale sem tam funguje výborně, scénář si může skřípat jak chce (i když to od Koeppa zarazí) - takže proč ne. Chvílemi jsem měl dojem, že je to spíše TV film, jenomže pak se v druhé polovině rozjede solidní thrillerová hra a hodina a půl uteče vcelku rychle. Takže ač velmi sterilní a snadno zapomenutelné, zabitého času nakonec nelituji. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama