Zpětná reakce

The Trigger Effect

Spätná reakcia

Drama / Thriller / Akční

USA, 1996, 94 min

Když jsem viděl jméno režiséra měl jsem 2 možnosti. První byla film vypnout a nenechat se zhnusit stejně jako u Tajemného okna, a ta druhá byla film nechat zaplý a nechat se překvapit jako u Ozvěny mrtvých. No a tak jsem film teda nechal a skončilo to něco mezi tím.V tomhle filmu strašně smrdí televizní produkce, protože na takovejhle jednoduchej příběh který má ale aspoň tendenci bavit jsem nenašel nic extra. Film se neustále koketuje na jednom místě, postavy jsou nesympatické i když zahrané dobře, atmosféra té katastrofvy tu ale chybý asi nejvíc, neříkám že je to promarněná šance, film se mi dostal do rukou omylem, ale ani nic světoborného, navíc tu je strašně nevýrazná hudba od Howarda.(7.12.2011)

Los Angeles se ponoří do tmy - výpadek proudu ochromí takřka celé město, počítače, telefony, televize - vše je mimo provoz. Nikdo netuší, jak dlouho bude výpadek trvat - což ve většině z lidí začne vyvolávat ty nejhorší pudy. I Matthew se svou ženou a kamarádem se snaží ve svém domě zabezpečit - před vpády různých zlodějů, než usoudí - že potřebují zbraň a hlavně vypadnout z města ... Na tomto filmu je asi nejlepší první půl hodinka, přičemž prvních pět minut je vskutku dokonalých (návštěva kina je perfektně natočená). Škoda že se tím asi David Koepp vyčerpal, a zbytek filmu už je pak "až příliš" obyčejných. Koepp se nechtěl pouštět do postapokalyptických vizí, a tak toto téma je trochu nakousl a zbytek filmu se jen motal okolo, odnikud nikam. O herecké stránce lze snad říct jediné - nic extra, nijak nenadchne, ani nezklame (člověk musí překousnout trochu podivné chování obou rodičů - mají nemocné dítě, nemají léky ale to jim nebrání si udělat párty a pořádně se ožrat). Za film dávám dvě hvězdičky, a jednu přidám za téma - byť nedotažené...(1.8.2011)

Trochu mě celý film mátlo to žánrové označení na obalu DVD. Sci-fi? Ani náhodou, to že někde na pár dní vypadne elektrika z filmu sci-fi neudělá. Akční? Ani pár výstřelů z pistole z filmu akčňák neudělá. Thriller? To už trochu přihořívá. I když ze všeho nejvíce je to spíše "sociálně-civilizační" drama s (mezi)vztahovým přesahem. Docela mě zaujalo zjištění, že v tom filmu zase tak o moc nejde a zápletka vlastně nemá vůbec žádné rozuzlení. Ale na to, jak je to ukecané, to obsahuje pár hodně dobrých scén. Hned ta úvodní v kině je asi nejlepší z celého filmu, když se objevil podivínský Michael Rooker, až jsem si řekl, zda nejde náhodou o náhlý crossover s Henrym a ty lehce erotizující okamžiky s Elisabeth (z níž ta erotičnost tryskala prakticky každou vteřinu, co byla v záběru - podotýkám že, až na nebezpečně průhlednou podprsenku, zcela oblečená)... Nevím jedtli hodně dobrý, ale zajímavý ten film je.(12.12.2013)

The Martians have landed. They want our women. 1) V době velkých postapokalyptických blockbusterů je toto spíš psychologicky laděné skromnější dílko v určité nevýhodě, ale svého diváka si, věřím, stejně najde. 2) Zvláštní pozornost si zaslouží velmi přitažlivý 33letý Dermot Mulroney (rodinný přítel Joe).(4.3.2014)

Hned na začátku je cítit z dialogů ohromná negace. Od všech. Tak ani netuším, zda si vyberu někoho komu fandit. CITÁT - To byl idiot co?........... Jsme konzumní společnost, závislá na několika faktorech. Voda, teplo, elektřina a další vymoženosti bez kterých si už snad ani svět nedokážeme představit. CITÁT - Ach jo, vypli proud.......... Ale co když prostě něco přestane fungovat? Nepoteče voda, nepůjde centrální topení a nebo elektřina. A co bude, když je výpadek na delší dobu? Týden nebo měsíc a jsme v prdeli. Co se z nás stane? Celý ten film je o pokažených lidských charakterech. Podivná situace nastala okolo 46 minuty. Padl výstřel, nefungují telefony a přece se na místě objeví policie. Kdo ji zavolal, když nic nefunguje? Film tak nějak nastoluje, co by se asi stalo, kdyby něco základního přestalo fungovat. Jak by se asi lidé začali chovat. Je pravdou, že to tvůrci berou až moc z lehka. Dle mého by se v podobné situaci z lidí stali větší zvířata. Tvůrci se tu drží až moc u zdi, jak se tak říká. CITÁT - Chci auto!! Chci auto!!......... Mělo to ke všemu ještě podivný konec. Tohle byl velmi nevyužitý potenciál.(16.11.2012)