Noa Noa

• USA Survivors of the Bounty, The
všechny plakáty

Karlos80

Extrémně vzácný kultovní film a perfektní rarita pro všechny sběratele, kterou se skutečně vyplatí hledat, jak píše jeden člověk v komentáři na IMDb, i přesto že je to docela těžké. Film vychází ze skutečného příběhu "Vzbouřenců z lodi Bounty" (později několikrát literárně a filmově zpracovaným), kteří hledají "ráj na zemi", po několika předchozích nezdarech nakonec osidlují Pitcairnův ostrov v jižním Pacifiku (druhý největší ostrov Pitcairnových ostrovů a jediný, který je obydlený), kde skutečně dodnes žijí potomci vzbouřenců z této známé lodi. Jde o jediný film který se netýká plavby a vzpoury jako takové, ale zajímá a zaobírá se až osudy odtržené skupinky námořníků pod vedením druhého kormidelníka Christina Fletchera , které na ostrov doprovázejí jejich zajatci - tahitští společníci a společnice (také bych si přál dostat jednu takovou dívku stylem ber-neber-líbí nelíbí-já bych ale přeci jen byl štastnější kdybych si mohl vybrat). Zpočátku se zdá že jde o naprostou idylku, co zde komu chybí, vždyť jsou v ráji na zemi namítl by člověk, napětí ale pomalu vzrůstá, kdy se v nově vybudovaném táboře tamní novo-společnost vlivem revolty Tahiťanů rozděluje na dvě frakce - stále častěji přicházejí spory, dojde i na žárlivost a rasovou nesnášenlivost, to vše způsobuje zmatky nad zmatky a právě od tohoto okamžiku - bodu zlomu - startují výbuchy násilí. Film je natočen v jakémsi dokumentárním stylu (atmosféra jak z Deodatových kanibalských filmů), kdy dává divákovi skutečně reálný pocit, jakoby se sám toho všeho zúčastnil. Točilo se v Puerto Plata v Dominikánské republice, fanoušek exotiky a erotiky si zde také přijde na své. První polovina je docela pomalá, ale někdy v posledních 20. minutách film nabírá na obrátkách a jak se říká skutečně graduje - dochází zde k neskutečnému krveprolití (opravdu brutální nemilosrdné vraždy), které je zfilmováno opravdu velmi dobře, přesně v duchu tradice některých 70's exploit. filmů. Film stojí za to vidět a osobně mám velkou radost z toho, že jsem ho mohl shlédnout. ()

fragre

Tak je to film, který si potrpí na zobrazování polonahých domorodek a pak na zobrazování explicitního násilí při vzájemném vyvražďování vzbouřenců z Bounty a domorodců. O nic jiného tam nejde, herecké výkony nevalné. Vše ostatní je jen řídká omáčka, která má vytvořit ilusi jakéhosi děje. V takovém případě by si našinec vystačil s tím prvním a možná by i hodnocení bylo lepší. ()