Milión vrahových očí

• španělský

Los mil ojos del asesino

• italský

Quel ficcanaso dell'ispettore Lawrence

The Killer with a Thousand Eyes

Krimi / Thriller

Španělsko / Itálie, 1974, 89 min

• Karlos80

Pepua: Řekl bych že většina, druhá půlka uživatelů film ale možná ani nikdy neviděla. Dnes už jde totiž o sotva průměrnou, hodně spletitou (plno zvratů) kriminálku (mezi fandy o giallo s podtexty poliziesco, které tou dobou získávalo čím dál tím víc na popularitě) kterou řada zdejších hodnotitelů hodnotila čistě z nostalgie, jinak si to stále poměrně vysoké hodnocení nedovedu vysvětlit. Reálně bych ho viděl tak mezi 60-70%. Netuším proč si tehdejší ČST dramaturgie vybrala právě tento film, na kterém skoro nic zajímavého není. Tady u nás film reálně může znát - pamatovat si jej z bývalého režimu řada lidí starších 40 let, ale na globální IMDb ho doposud vidělo jen 22 lidí a je tam jen jeden komentář. Také zajímavé. Jinak oproti tomu co se točilo tehdy u nás, tak to tak nějak i chápu, byla to přeci jen cizina, místy dost akční (honičky, střílečky pěstní souboje), bylo tu hodně vražd, ale krve zas moc ne. Steffen v roli protidrogového agenta dost hrubý a celkem dobrý, ale mezi mé oblíbence tento herec nikdy nepatřil. Celkově nijak zvláště atraktivní to není, ale alepsoň jendou se to vidět dá. Hezky akční finále tu moji konečnou známku trochu zvedlo, kdy jsme chtěl být ještě přísnější. Mezi kříženci giallo a poliziesca a nebo naopak (těch filmů zas moc nebylo, vybavím si v tuto chvíli jen dva, Tessariho "La morte risale a ieri sera" a Dallamanův "La polizia chiede aiuto", který lze řadit k těm nejlepším v tomto směru), jde o slabší kousek. Nej scény; Odstřelovač a vražda ženské v hotelu a její pomalé umírání. Točilo se v Lisabonu.(30.5.2013)

• Ampi

Moje maminka, když mne čekala, tak se mermomoci chtěla dokoukat na tuto detektivku, že jsem se narodil až v brzkých ranních hodinách.(15.3.2009)

Proč tehdejší dramaturgie film vybrala, je myslím zřejmé. Na Barrandově měli asi podobný pocit, jako mám po zhlédnutí já. Totiž, že všichni na západě jsou kurvy prodejný, kterým neradno věřit :-) Tenhle film je totiž tak moc akční a černobílý myšleno polaritou postav, že trochu přestává bavit. Michael Lawrence přiletí na lisabonský airport a pak se nestačí divit. Každý, koho potká a stiskne mu pravici a představí se, mu pak chce píchnout kudlu do zad. V detailu se objeví logo Luthansy a taky portugaská aerolinka TAP, britský agent měl z města odletět strojem v barvách Britannia Airways. Moje očekávání byla větší, je to spíš horší krimi s rádobyprvkem mysteriózna.(13.1.2018)

To jsou zase inteligentní kydy :-( To naopak mne by zajímalo, zda někteří zdejší pisálci v té záplavě odbornosti film opravdu viděli. Film je totiž klasická gangsterka a na dobu vzniku byla skvělá a tak ji i hodnotím. Dá se na ni totiž v pohodě koukat i dnes a rozhodně se nemá za co stydět. U nás letěl Brabec s majorem Zemanem, západ koukal na mnohem lepší kvalitku. Prostředí Lisabonu, skvělá akce a přesně padnoucí hudba, to je to co z tohoto filmu dělá celkem slušnej biják! Ale třeba jsou někteří podobní tomu majiteli pensionu a tím pádem je to na ně příliš drsňoučké :-)(5.3.2016)

• pepua

Naprosto nudná a obyčejná detektivka, která jen na konci dostane příchuť klasického italského polizioteschi. Vzhledem k vysokému hodnocení mne napadá otázka: kolik asi tak uživatelů hodnotilo stylem „moc si z toho nepamatuji, ale vím, že to bylo hrozně napínavé“?(15.3.2010)

• Pitryx

Tak na tomhle jsem byl v kině jako mladý asi desetkrát. Ale už nevím proč, asi to bylo dobrý ne?? Nehodnotím. Nebylo by to objektivní.(11.1.2015)