Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (466)

Matty 

všechny recenze uživatele

Z filmu číší sympatická snaha nezdolávat nedosažitelné vrcholky. Hned zkraje jsme zpraveni o vysoké pravdivostní hodnotě následujících událostí, které tvoří vesměs dialogové scény mezi „práskačem“ Donniem a některým z jeho „jakože přátel“. Nejde tedy o svižnou akci, nýbrž o téměř psychologické drama trpělivě a pečlivě budující na základech z dobře zahraných charakterů, kolem kterých se teprve s přibývajícími minutami začínají vířit děj rozvíjející situace. Al Pacino dovedl prototyp „teplákového“ mafiána k dokonalosti. 75% Zajímavé komentáře: Pohrobek, ScarPoul , Barak ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $41,909,762Tržby Celosvetovo $124,909,762Johnny Deep a Al Pacino v skvele zahraných úlohách ale ani to nestačí, lebo dejovo príbeh inšpirujúci sa skutočnými udalosťami pôsobí nešťastne plocho(v podstate ide len o prechádzky hlavných postáv po pľaci, kde nie je takmer ani závan o niečo "zaujímavé" čo by povytiahlo pozornosť sledujúceho), nemá ten správny ťah aby priniesol do mafiánskeho prostredia napätie a pravú drsnosť, občas prídu také lepšie záchvevy na lepšie chvíľky ale tie skončia rýchlejšie než začnú. Taktiež ani vnútorné rozpoloženie filmu nemá takú hĺbku o akú sa snaží, proste režisér Mike Newell nemá dostatočnú zručnosť aby mohol ukočírovať projekt do akého sa pustil, koniec koncov, samotný záver je doslova absolútny krach na burze, ten je nezvládnutý bez finišu bez gradácie. /60%/ ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Vyšetřování provedl zvláštní agent Joseph D. Pistone..... Kolečka ve stroji. Stroj jménem mafie a soukolí FBI...... J.Deep, Al Pacino - to je klasika, i když právě Pacinova role je spíš nenápadnější. Nápadný je spíše M. Madsen. U mafiánských filmů jde o příběh. Tento není ničím vyjímečnej, ale ani tuctovej - takže v pohodě. Lepší tři hvězdy. Opravdu lepší ! ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Netradiční gangsterka s tradičně vynikajícím Al Pacinem,v níž máme možnost právě díky Al Pacinovi poznat drsného gangstera také z té druhé, mnohem lidštější, stránky, jako dobrého kamaráda, spolehlivého otce a vůbec jako citlivého člověka, který je i přes takřka celý život, jenž obětoval službě mafii, jen bezvýznamnou rybou bez peněz a trvalejšího respektu. V této roli bych si ho dříve nedovedl představit, ale nyní vím, že by nepřekonatelně stvárnil kohokoli, jakkoli by bylo třeba. Film se bohužel dělí na místa, která jsou prosvětlena Al Pacinovou přítomností a na ta, v nichž není, a která tak upadají do průměru. Nicméně velice silně působí srovnání rodinné atmosféry té nejspodnější vrstvy mafie a odosobněné, strojové a mechanicky aplikované oficiální spravedlnosti, což je velice trefně předvedeno nanejvýš trapným a nicneříkajícím závěrečným ceremoniálem údajného ocenění práce tajného agenta Donnieho Brasca. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Paul Attanasio .. Netradiční gangstera - to musím souhlasit. Duo výtečných herců ve slušném příběhu, který potápí nevýrazné okolní aspekty a mdlý a pomalý způsob vyprávění. Mafiánský snímek nesahající legendám tohoto žánru bohužel ani ke kotníkům. Málo úderné, bez napětí, jen těch pár rodinných kliček působí nápaditě. Mafie, to je dobrá rodina! I'm a rat...? ()

Galerie (78)

Zajímavosti (38)

  • Skutečný Joseph D. Pistone prohlásil, že když byl v utajení, neviděl svou rodinu i dva roky. (Dr Lizal)
  • Al Pacino (Lefty) údajně miloval, když mohl mluvit bohatým slangem mafie. (Dr Lizal)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (více)

Reklama

Reklama