Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (472)

brit84 

všechny recenze uživatele

Celkově nemám moc pozitivní pocit. Jako gangsterka mně to přišlo moc slabý a jako psychologický drama zase moc jednoduchý. Pamatuju si, že před pár lety jsem na HBO viděl film s podobným příběhem, ale v černoškým ghettu. To se mně zdálo o dost lepší. Nepamatuju si ale název, tak pokud si někdo vzpomene, může mě napsat. Díky ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Rozhodne to nie je zlý film a herci (hlavne Al Pacino) sú vážne skvelí, ale filmu niečo chýba. Atmosféra. Verím, že v rukách skúsenejších majstrov, ktorí majú gangsterské filmy v krvi (napr. Martin Scorsese) by to mohla byť výborná snímka. Takto je to len nadpriemer. Teda nadpriemerný gangsterský film, ktorý síce nemôže konkurovať napríklad Godfatherovi, ale v rámci žánru sa napriek tomu môže radiť veľmi vysoko. Al Pacino je opäť skvelý, jeho herectvo tu jasne prevýšilo aj Johnnyho Deppa. Skvelá mafiánska záležitosť. ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

Al Pacino ako len "tŕň na rozbehnutom kolese" (sam sa tak tuna nazval) mi v tejto role veľmi nesadol. Je ťažké sledovať ako počúva rozkazy, keď si spomeniem napr. na Carlitovú cestu. Inak opäť pomalý zoznamovací štýl, ktorý privedie Johnnyho Deppa až do epicentra diania, z ktorého nie je cesty späť. Mne osobne sa ta veľmi páčilo + na základe skutočných udalostí v tomto prípade 8/10 ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Mike Newell a gangsterka? To jako vážně? No. A dokonce jedna z nejlepších, jakou jsem viděl. Johnny Depp ještě v době před svou osudovou trans rolí, tudíž v top herecké formě. Al Pacino v roli, pro něj tak typické, ale vlastně trochu jiné, lidštější. A celé Newellovo pojetí, tolik specifického žánru, mi ohromně sedlo (a to mám třeba problém s Martyho 90kovými Mafiány, nebo Casinem). Aneb míň drsných mafiánských keců a víc psychologie. Super film. 9/10 ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Opravdu poctivá gangsterka, chce se mi říct, "ze staré školy". Nicméně ačkoliv má Al Pacina, Johnnyho Deppa a Michaela Madsena, ačkoliv má dobrý příběh a plno dalších důležitých atributů, tak jí něco málo k dokonalosti chybí. Každopádně ztvárnění toho, jak je práce v utajení obtížná, jak ze člověka doslova vysává život a jak je ve výsledku nevděčná a častokrát takřka zbytečná, je opravdu dokonalé. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (39)

  • Nabídku na hlavní roli dostal původně Tom Cruise. Ten však odmítl a příležitosti se chytil Johnny Depp, který za roli obdržel velké uznání. Cruise se po letech nechal slyšet, že odmítnutí bylo jednou z jeho největších životních chyb. (Dolvich)
  • Ve skutečnosti FBI zatkla ​​Leftyho ještě předtím, než dojel na místo setkání, když pro něj Sonny Black nechal „poslat“, aby ho popravil. Lefty byl odsouzen za spiknutí, vraždy, vydírání, distribuci a kontrolu nebezpečných látek a provozování nelegálního hazardu. Byl odsouzen na dvacet let vězení, ale v roce 1992 byl předčasně propuštěn, když mu bylo diagnostikováno poslední stádium rakoviny plic. Zemřel v roce 1994. Sonny Black byl zavražděn a jeho tělo se o rok později objevilo na ostrově Staten. (Dr Lizal)
  • Donnie/Joe ve skutečnosti musel čekat 6 měsíců než vůbec došlo ke kontaktu s členem mafie. Během té doby trávil v baru denně několik hodin a občas se zmínil barmanovi o své specializaci, což byly krádeže šperků. (Sealteam6)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (více)

Reklama

Reklama