Krycí jméno Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

• Austrálie

Donnie Brasco

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Osobně je pro mě Donnie Brasco jedním z vrcholů gagsterského žánru, proto mě poměrně nízké hodnocení zde dost překvapuje. Výborné výkony skvěle obsazených herců (Al Pacino v roli vysloužilého mafiána prostě nemůže zklamat i kdyby chtěl, stejně tak Johnny Depp taky neumí hrát špatně) a hlavně dokonalé prostředí servírující nám kontrast mezi rodinnou vřelostí a ctí tradiční mafie, čili těch zlých a strohou bezpohlavní odlidštěnosti CIA, jednající tvrdě v zájmu dobra. Jako sonda do zákonitostí života uvnitř uzavřeného kruhu mafiánů, malých ryb i bossů jde jednoznačně o pětihvězdičkovou záležitost….Nech to plavat!(5.2.2006)

Ďalšia veľmi poctivá gangsterka s konečne iným príbehom. Toto bol (dovoľujem si povedať) akýsi podnet ku všetkému okolo mafiánskych integrácií (Infernal Affarirs - trilogy, The Departed). Depp a Pacino však dávajú herecky týmto filmom na frak, dejovo je to síce pomalé a na zvraty nie až tak zaujímavé, ale tá podstata labužníckeho vychutnávania určite stojí za to! 80%.(16.12.2007)

Tomuhle žánru jsem málokdy přišel na chuť, Donnie Brasco je další gangsterka s řadou vedlejších postav a dějových linií, zručnou režií, trpělivě a poctivě budující atmosféru, ale bez silnějšího příběhu, a tak nějak odsýpající, ale nezasahující ta správná místa. Al Pacino, Johnny Depp nebo Michael Madsen jako vždy na jedničku, ale u mě nic víc!!(5.7.2007)

Ano, tento film jsem mi líbil. Al Pacino znovu obhájil svouji roli skvělého herce a Johny Depp nezahrál špatně. Zajímavá myšlenka, jak se agent FBI stává mafiánem, jiným člověkem a odcizuje se svoji rodině. Příběh měl některé nedostatky (např. mě se moc nezdálo, že ostřílený mafián jako Al Pacino naivně přijal Deppa, aniž by si ho předtím pořádně proklepl, prozkoušel). Ale jinak je to nadprůměrný snímek, který si zaslouži zhlédnout a ohodnotit 4*.(22.3.2008)

I'm not becoming like them. I am them. Výborný snímek z prostředí mafie, který konečně trochu mění zažitá klišé žánru a na celou situaci se díváme z pohledu dvou mužů, kteří se snaží žít velmi podobné životy, ale zároveň je každý na jiné straně barikády. Není to skoro vůbec akční, je to spíše lehce psychologické drama s výbornými hereckými výkony nejen Al Pacina, ale i Johnyho Deppa a Anne Heche. A skvělá hudba Patricka Doyleho je samozřejmostí.(6.10.2012)

• - Akce „Donnie Brasco“ ovlivnila celou Cosa Nostru způsobem, s jakým nikdo nepočítal. Přes 100 členů mafie ze všech pěti rodin bylo odsouzeno k dlouholetým trestům vězení. (Sealteam6)

• - Skutečný Joseph D. Pistone prohlásil, že když byl v utajení, neviděl svou rodinu i dva roky. (Dr Lizal)

• - Když se Johnny Depp několikrát setkal se skutečným Josephem D. Pistonem, většinou si povídali a při tom zvedali činky. (Dr Lizal)