Krycí jméno Donnie Brasco

Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Al Pacino ako len "tŕň na rozbehnutom kolese" (sam sa tak tuna nazval) mi v tejto role veľmi nesadol. Je ťažké sledovať ako počúva rozkazy, keď si spomeniem napr. na Carlitovú cestu. Inak opäť pomalý zoznamovací štýl, ktorý privedie Johnnyho Deppa až do epicentra diania, z ktorého nie je cesty späť. Mne osobne sa ta veľmi páčilo + na základe skutočných udalostí v tomto prípade 8/10(6.12.2009)

Osobně je pro mě Donnie Brasco jedním z vrcholů gagsterského žánru, proto mě poměrně nízké hodnocení zde dost překvapuje. Výborné výkony skvěle obsazených herců (Al Pacino v roli vysloužilého mafiána prostě nemůže zklamat i kdyby chtěl, stejně tak Johnny Depp taky neumí hrát špatně) a hlavně dokonalé prostředí servírující nám kontrast mezi rodinnou vřelostí a ctí tradiční mafie, čili těch zlých a strohou bezpohlavní odlidštěnosti CIA, jednající tvrdě v zájmu dobra. Jako sonda do zákonitostí života uvnitř uzavřeného kruhu mafiánů, malých ryb i bossů jde jednoznačně o pětihvězdičkovou záležitost….Nech to plavat!(5.2.2006)

Autentický pohled do světa organizovaného zločinu - mafie, jeho života a pravidel..Razantní, dramatický a především reálný snímek...Něco na způsob Casina nebo Mafiánů s Robertem DeNirem. Scénář k filmu byl napsán už v roce 1989, ale nebyl realizován, protože v následujícím roce natočil Martin Scorsese na obdobné téma právě své Mafiány (1990). Podstatné je, že se v tomto případě jedná o mistrovsky zpracovaný skutečný (což samo o sobě znamená hodně) příběh jednoho agenta FBI, který přežil sedm let inkognito v prostředí newyorské mafie! Něco filmu ale i přesto podle mě chybělo, možná samotná atmosféra, kterou režisér Newell po vzoru jiných zaběhlejších režisérů v tomto žánru navodit až zas tak neuměl. Obsazení skvělého Johnyho Deepa do opravdu nelehké role (zvláštní agent FBI Joe Pistone - krycí jméno Donnie Brasco), už jen to vžití se do ní, a božského Al Pacina (věčný outsider, poskok pro všechno, především ale mafiánský veterán Lefty Ruggier tak trochu už za svým zenitem) to ale nebude..(13.5.2006)

Donnie Brasco není vůbec nepovedený, nebo v čemkoliv špatný film, ale chybí mu jistá údernost, nonšalantnost a poutavost vyprávění, kterou oplývají např. Scorseseho filmy. Divák od začátku ví, kdo ve skutečnosti hlavní postava je, mafiáni se pachtí na jednom místě a 147 minut se táhne... Al Pacino však boduje na celé čáře, i jeho postava zajímavě vykresluje lidskou stránku "zlých" gangsterů, vzájemné sepjetí a úctu k rodině jak vlastní, tak mafiánské. Snímek tím také poukazuje na to, že zatímco mafiáni řeší problémy společně a s nesmírným respektem ve skupině, policejní složky si (podle filmu) kálejí na hlavu a dotáhnout něco do konce může jen bezmezně odhodlaný jednotlivec (Depp)... Slušivých 7/10(2.9.2009)

Ďalšia veľmi poctivá gangsterka s konečne iným príbehom. Toto bol (dovoľujem si povedať) akýsi podnet ku všetkému okolo mafiánskych integrácií (Infernal Affarirs - trilogy, The Departed). Depp a Pacino však dávajú herecky týmto filmom na frak, dejovo je to síce pomalé a na zvraty nie až tak zaujímavé, ale tá podstata labužníckeho vychutnávania určite stojí za to! 80%.(16.12.2007)

• - Skutečný Joseph D. Pistone prohlásil, že když byl v utajení, neviděl svou rodinu i dva roky. (Dr Lizal)

• - Když se Johnny Depp několikrát setkal se skutečným Josephem D. Pistonem, většinou si povídali a při tom zvedali činky. (Dr Lizal)

• - Joseph Pistone (Johnny Depp) střílí na střelnici českou zbraní CZ 75 ráže 9x19mm. (dc125)