Krycí jméno Donnie Brasco

Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Opravdu poctivá gangsterka, chce se mi říct, "ze staré školy". Nicméně ačkoliv má Al Pacina, Johnnyho Deppa a Michaela Madsena, ačkoliv má dobrý příběh a plno dalších důležitých atributů, tak jí něco málo k dokonalosti chybí. Každopádně ztvárnění toho, jak je práce v utajení obtížná, jak ze člověka doslova vysává život a jak je ve výsledku nevděčná a častokrát takřka zbytečná, je opravdu dokonalé.(14.6.2013)

Znovu musím uznat, že spojení Al Pacino a role gangstera, se rovná jako málokteré spojení ve filmové branži. K němu není třeba nic dodávat, prostě super výkon. Johnny Deep zahrál obstojně, ale více než on, mě zaujal Michael Madsen, který je dle mého velmi nedoceněný herec. Zasloužil by si daleko více pozornosti, protože zde dle mého zářil. Jeho charisma a drsné pohledy byly prostě nepřehlédnutelné. Jinak film jako takový je opravdu dobře natočen, zrežírován, ozvučen a napsán. I když toto napsal sám život. V některých pasážích byla atmosféra opravdu hutná a hustá. Ovšem co mě nejvíc dostalo, byla závěrečná scéna, kdy Joe dostane za celé ty roky obrovské dřiny šek na pár dolarů. To mě fakt uzemnilo. Riskoval život a FBI se mu odvděčila takhle, fakt výsměch. Závěrem...Donnie Brasco je velmi povedené krimi, které umocňuje fakt, že vše se skutečně stalo. (viděna prodloužená verze - 147 minut) 80% // (4.9.2017) CINEMAX HD - Kratší verze o chlup méně atraktivní než prodloužená, CZ dabing taktéž. Silné 4 hvězdy však ponechávám. 80%(21.9.2013)

Pomalý rozbeh ma síce trochu znepokojil (presnejšie nudil) a vravel som si, že ak to takto bude pokračovať ďalej, tak sa jedná o dosť veľký prúser...Našťastie opak je pravdou !Donnie Brasco je veľmi pekne spracovaný skutočný príbeh s vynikajúcim ústredným duom...Newell síce nie je taký skvelý rozprávač ako F.F.Coppola. alebo Martin Scorsese, napiek tomu sa môže Donnie Brasco zaradiť aj v silnej "mafiánskej" kinematografickej konkurencii k tomu lepšiemu.(24.7.2006)

Al Pacino ako len "tŕň na rozbehnutom kolese" (sam sa tak tuna nazval) mi v tejto role veľmi nesadol. Je ťažké sledovať ako počúva rozkazy, keď si spomeniem napr. na Carlitovú cestu. Inak opäť pomalý zoznamovací štýl, ktorý privedie Johnnyho Deppa až do epicentra diania, z ktorého nie je cesty späť. Mne osobne sa ta veľmi páčilo + na základe skutočných udalostí v tomto prípade 8/10(6.12.2009)

Ďalšia veľmi poctivá gangsterka s konečne iným príbehom. Toto bol (dovoľujem si povedať) akýsi podnet ku všetkému okolo mafiánskych integrácií (Infernal Affarirs - trilogy, The Departed). Depp a Pacino však dávajú herecky týmto filmom na frak, dejovo je to síce pomalé a na zvraty nie až tak zaujímavé, ale tá podstata labužníckeho vychutnávania určite stojí za to! 80%.(16.12.2007)

• - Když se Donnie a Nicky dívají na noviny, které hlásají zabití šéfa, dívají se na fotku mafiánského bosse Carmina Galente, který byl zabit v Brooklynské restauraci v roce 1979. (don corleone)

• - Nabídku na hlavní roli dostal původně Tom Cruise. Ten však odmítl a příležitosti se chytil Johnny Depp, který za roli obdržel velké uznání. Cruise se po letech nechal slyšet, že odmítnutí bylo jednou z jeho největších životních chyb. (Dolvich)

• - Scéna, ve které trénuje Depp střelbu zbraní byla do filmu zasazena na vyžádání studia, které takový záběr potřebovalo kvůli zvýšení atraktivity filmového traileru. (don corleone)