Krycí jméno Donnie Brasco

Donnie Brasco

Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Perfektni a tak trochu jina kriminalka. Film se venuje skupince mafianu, ale neni to nic o vzestupu a padu, proste si jedou ve svejch kseftech, aniz by se ukazoval nakej vzestup k moci a podobne a navic to nejsou uplne ty nejhlavnejsi a maj nad sebou jeste sefy. Do toho Al Pacino, kterej neni za zadnyho bosse, ale pouze za clena bandy, kterymu navic vecne chybi penize. A ackoliv Pacino hraje perfektne, za pozornost stoji hlavne Depp. Ten je vice nez zdatnej partak Al Pacinovi, ale navic je jeho postava paradni a od vcelku cestnyho typka se pomalu necha mafii ovlivnovat, az zacne bejt fakt drsnak a zacne mlatit manzelku, mluvit sproste a podobne. No a cely dve hodinky se v podstate sledujou osudy hlavnich hrdinu, ktery vetsinu casu kecaj s ostatnima mafianama, zarizujou ksefty a sem tam nekoho zmlati, pricemz je tu fakt perfektni scena s brokovnicema. Takze o akci tu vubec nejde a presto film nenudi a je zajimavej. Ale k 5* mi tam stejne neco chybelo.(12.9.2008)

Celkově nemám moc pozitivní pocit. Jako gangsterka mně to přišlo moc slabý a jako psychologický drama zase moc jednoduchý. Pamatuju si, že před pár lety jsem na HBO viděl film s podobným příběhem, ale v černoškým ghettu. To se mně zdálo o dost lepší. Nepamatuju si ale název, tak pokud si někdo vzpomene, může mě napsat. Díky(3.6.2011)

Mafiánske filmy ma väčšinou bavia, postavy infiltrovaných policajtov a ich citové a morálne problémy ma tiež väčšinou bavia, superhviezdne obsadenie detto. Musí to byť ale perfektne natočené nejakým inteligentným režisérom. Napríklad hneď Mikeom Newellom. Možno to nie je vrchol žánru a film nedosiahol taký výrazný kredit, ako Scorseseho, alebo Coppolove diela, ale ja všeobecne radšej držím palce outsiderom a prehliadnem sem tam aj nejakú nedokonalosť.(30.11.2012)

Jeden z najsofistikovanejšých a menej brutálnejších mafianských filmov, ktorého domenou je to že vychádza zo skutošnosti a výkony hercov - pacino, depp, madsen. Newell je asi jeden z mála režisérov, ktorého štýl absolútne nepoznám a mám taký dojem že ani štýl nemá. Natočí raz dobrý raz zlý film a keď sa to tak zoberie tak aj tak všetko viac menej zachraňuje scenár. Tento film musím ale aj napriek tomu označiť nálepkou ako jeho najlepší film, ktorý má hutnú atmosféru New Yourku a dokáže s toho čerpať a ani veľa amerických režisérov nedokážu natočiť Big Apple tak ako Newell v tomto filme. Možno že by som to preca len spravil troška krutejšie, kedže sa jedná o mafiu napríklad taký scorsese to robí omnoho realistickejšie ale možno práve preto si tento film zaslúži obdiv pretože ako jeden z mála obstál v konkurencií ani nie ako mafianský film ale skôr ako silný príbeh.(9.8.2006)

Trochu jsem se tohoto snímku bál, jelikož poslední film, který měl základ ve skutečném příběhu, mě značně nudil. Donnie Brasco však vyvrátil veškeré mé obavy a po celou dobu jsem zaujatě sledoval obrazovku a pln napětí očekával, jak vše dopadne. Samotný děj je zajímavý, dobře ztvárněný a dekorovaný fenomenálním Al Pacinem, který si postupem času získaval mé sympatie víc a víc, přesvědčivým Johnnym Deppem a typickým Michaelem Madsenem, jemuž role bezcitných tvrďáků či gangsterů dokonale sedí. Posledních několik minut bylo poměrně dost emotivních (zejména pak poslední scéna s Leftym), na čemž se ve velké míře podepsala i podmanivá hudba. Příjemné překvapení.(19.12.2010)

• - Když se Donnie a Nicky dívají na noviny, které hlásají zabití šéfa, dívají se na fotku mafiánského bosse Carmina Galente, který byl zabit v Brooklynské restauraci v roce 1979. (don corleone)

• - Johnny Depp se několikrát sešel se skutečným Josephem D. Pistonem, aby ho lépe poznal a mohl se lépe vcítit do jeho role. Kvůli roli absolvoval také výcvik se střelnou zbraní u FBI. (don corleone)

• - Během dvoudenní pauzy v natáčení se Michael Madsen stihnul oženit s DeAnnou Morgan. Al Pacino byl údajně zhnusen jeho impulzivním chováním. (don corleone)