Krycí jméno Donnie Brasco

Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Ano, tento film jsem mi líbil. Al Pacino znovu obhájil svouji roli skvělého herce a Johny Depp nezahrál špatně. Zajímavá myšlenka, jak se agent FBI stává mafiánem, jiným člověkem a odcizuje se svoji rodině. Příběh měl některé nedostatky (např. mě se moc nezdálo, že ostřílený mafián jako Al Pacino naivně přijal Deppa, aniž by si ho předtím pořádně proklepl, prozkoušel). Ale jinak je to nadprůměrný snímek, který si zaslouži zhlédnout a ohodnotit 4*.(22.3.2008)

[imdb: 7.7/10] | me: Výborne herecké obsadenie (skvelé typy a charaktery), zaujímavá dejová línia - hlavná ako aj vedľajšia (rodinný život Joea Pistona poznačený pracovným nasadením) v celkovo dobrej (ale nádychom netradičnej) gangsterke, ktorá stojí za to. Avšak Godfather, Scarface a Goodfellas ostávajú aj naďalej nedotknuteľnými klenotmi.(6.3.2010)

"Forget about it."Film tiahne neuveriteľným spôsobom Al Pacino, ten keď sa objaví na obrazovke, tak tú charizmu cítite na vlastnej koži. Depp výborne sekunduje. Zaujímavý bol vlastne pohľad na rodinný život Leftyho a Pistoneho.Inak mi chýbalo viac takých tých napínavých scén ako bola napríklad v japonskej reštaurácii("Take your shoes off."), ale zásluhou hercov to nuda vôbec nebola, ba práve naopak.(26.2.2008)

Ďalšia veľmi poctivá gangsterka s konečne iným príbehom. Toto bol (dovoľujem si povedať) akýsi podnet ku všetkému okolo mafiánskych integrácií (Infernal Affarirs - trilogy, The Departed). Depp a Pacino však dávajú herecky týmto filmom na frak, dejovo je to síce pomalé a na zvraty nie až tak zaujímavé, ale tá podstata labužníckeho vychutnávania určite stojí za to! 80%.(16.12.2007)

Vyšetřování provedl zvláštní agent Joseph D. Pistone..... Kolečka ve stroji. Stroj jménem mafie a soukolí FBI...... J.Deep, Al Pacino - to je klasika, i když právě Pacinova role je spíš nenápadnější. Nápadný je spíše M. Madsen. U mafiánských filmů jde o příběh. Tento není ničím vyjímečnej, ale ani tuctovej - takže v pohodě. Lepší tři hvězdy. Opravdu lepší !(16.9.2007)

• - Jde už o druhý film v pořadí, kde roli, kterou měl dostat Joe Pesci, nakonec získal Bruno Kirby. Prvním filmem bylo druhé pokračování Kmotra, kde měl hrát Pesci mladého Clemenzu. (don corleone)

• - Nabídku na hlavní roli dostal původně Tom Cruise. Ten však odmítl a příležitosti se chytil Johnny Depp, který za roli obdržel velké uznání. Cruise se po letech nechal slyšet, že odmítnutí bylo jednou z jeho největších životních chyb. (Dolvich)

• - Joseph Pistone (Johnny Depp) střílí na střelnici českou zbraní CZ 75 ráže 9x19mm. (dc125)