Krycí jméno Donnie Brasco

Donnie Brasco

Krycie meno Donnie Brasco

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 1997, 127 min (SE: 147 min)

Rychlá a relativně zábavná story, těžící především z výtečných hereckých výkonů živelného Pacina a Deppa. První zmiňovaný přitom nehraje nic nového. Stále je to ta stará dobrá mafiánské póza. Množství vulgarismů a své uvažování aneb tak, jak jsme na to zvyklí. U Deppa je pro změnu nesmírně zajímavá jeho proměna, kterou podstoupí v průběhu snímku. Vazby mezi charaktery jsou pečlivě podány, je znát perfektní timing i vypiplané dialogy. Přesto všechno je přece jen tenhle příběh už troch provařený. A to i za faktu, že Al tentokráte není ten velký kápo, ale těžký Outsider špatně nesoucí jeho životní neúspěch. Na jeho velkém srdci to však nemění zhola nic. Zábavná věc, ale zdaleka ne tak kvalitní jako jiné milníky.(8.12.2007)

Mafiánské filmy jsou moje parketa, takže mé očekávání bylo veliké a spokojenost je na místě. Je to trochu netradiční. Volnější tempo, ne tak úderné a napínavé jako jiné legendy např. Carlitova cesta, Casino apod. ale obsazení, dialogy a také skutečný námět činí z Donnieho Brasca zdařilou gangsterku.(16.1.2011)

Znovu musím uznat, že spojení Al Pacino a role gangstera, se rovná jako málokteré spojení ve filmové branži. K němu není třeba nic dodávat, prostě super výkon. Johnny Deep zahrál obstojně, ale více než on, mě zaujal Michael Madsen, který je dle mého velmi nedoceněný herec. Zasloužil by si daleko více pozornosti, protože zde dle mého zářil. Jeho charisma a drsné pohledy byly prostě nepřehlédnutelné. Jinak film jako takový je opravdu dobře natočen, zrežírován, ozvučen a napsán. I když toto napsal sám život. V některých pasážích byla atmosféra opravdu hutná a hustá. Ovšem co mě nejvíc dostalo, byla závěrečná scéna, kdy Joe dostane za celé ty roky obrovské dřiny šek na pár dolarů. To mě fakt uzemnilo. Riskoval život a FBI se mu odvděčila takhle, fakt výsměch. Závěrem...Donnie Brasco je velmi povedené krimi, které umocňuje fakt, že vše se skutečně stalo. (viděna prodloužená verze - 147 minut) 80% // (4.9.2017) CINEMAX HD - Kratší verze o chlup méně atraktivní než prodloužená, CZ dabing taktéž. Silné 4 hvězdy však ponechávám. 80%(21.9.2013)

Nemuzu si pomoci, ale tento film me proste zklamal. Pribeh se rozjizdi prilis pomalu, dej je neustale nesetrne prerusovan vyjevy z Donnieho rodinneho zivota a celkove se za cely film vlastne nic nestane (navic namet nnei nikterak originalni a ani zajimave zpracovany). Johnny Depp odvadi sice vyborny vykon, Al Pacino jiz ale nestiha a zbytku hercu si ani nevsimnete (jen M.Madsen tradicne upouta svoji ledove klidnou a drsnackou vyzazi ;)). Skoda.(19.4.2004)

Mafiánske filmy nemusím, no bol som donútený k sledovaniu a tak ako si pamätám Kmotra, tak sa sa ani Donie nesnaží vyčnievať zo zabehnutých koľají. Čiže akcie tu nieje na rozdávanie, za to kecov ako maku. Pre fanúšika nádherný pohľad do sveta organizovaného zločinu, pre nezainteresovaného bezhlavé pobehovanie postáv hore dole. Herci sú dobrí typologicky správne ksichty, až na Johnnyho. Nikdy som nepomyslel, źe niečo podobné vypusím do sveta, ale rola mu absolútne nesedela. Medzi všetkými tými drsňáckymi tvárami jeho mladícky face jednoducho svietil do diaľky. A tím padá celé jeho presviedčanie, že aj on je tvrdý chlapík. Oproti tomu na Ala sa nedá napísať nič iné než bellissimo. Presne zapadol do deja a celý ho viac menej ťahal. Snaha o rozdvojenie deja a poukázanie na psychologický dopad dlhodobej služby na manželstvo je plytká a povrchná. Tam by sa mohla vycibriť atmosféra, no po pár emočných výlevoch sa obraz opäť vracia na pobehovanie alebo kecy. Priemerný film, ktorý ma zaujal jedine tým, že je natočený podľa skutočnosti, a to znamená hviezdu navyše.(29.6.2011)

• - Nabídku na hlavní roli dostal původně Tom Cruise. Ten však odmítl a příležitosti se chytil Johnny Depp, který za roli obdržel velké uznání. Cruise se po letech nechal slyšet, že odmítnutí bylo jednou z jeho největších životních chyb. (Dolvich)

• - Ve filmu je zmíněno úmrtí legendárního amerického herce Johna Waynea. Ten skutečně zemřel v roce 1979. (ricky4)

• - Johnny Depp se několikrát sešel se skutečným Josephem D. Pistonem, aby ho lépe poznal a mohl se lépe vcítit do jeho role. Kvůli roli absolvoval také výcvik se střelnou zbraní u FBI. (don corleone)