Znamení koně (TV seriál)

Česko, 2011 - 2015, 22 h 34 min (Minutáž: 26x52 min)

Milan Cieslar

David Solař

Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Igor Bareš, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Miroslav Donutil, Karel Dobrý, Jan Novotný, Vanda Konečná Károlyi, Petr Franěk, Eva Perkausová, Jan Zadražil, Zdeněk Mahdal, Vojtěch Štulc, Jan Komínek, Milan Němec, Ivan Řehák, Tomáš Slepánek, Pavel Leicman, František Pavelka, Jan Říha, Jan Demele, Josef Koller, Lenka Ouhrabková, Petra Domžalová, Zuzana Dubová, Filip Sanders, Petr Světlík, Kara Němečková, Lenka Chadimová, Radim Koráb, Pavel Vacek, Helena Čermáková, Kateřina Rakovčíková, Jana Baletková, Karel Hegner, Dušan Sitek, Rostislav Marek, Kateřina Sedláčková, Jan Ptáčník, Martin Sláma, Tomáš Šulaj, Marta Bačíková, Kristína Svarinská, Pavel Majkus, Lukáš Hejlík, Ondřej Brett, Dalimil Klapka, Vilém Čápek, Alžběta Kynclová, Antonín Černocký, František Musil, Miloslav Maršálek, Miroslav Vladyka, Luděk Randár, Igor Stránský, Michal Němec, Miloslav Halík, David Matásek, Martin Donutil, Richard Velísek, Markéta Kalužíková, Anna Kočicová, Josef Vaverka, David Bowles, Daniel Ondráček, Jana Štvrtecká, Jiřina Eisenhamerová, Jan Horák, Pavel Hasmuk, Zdena Herfortová, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Michal Kopp, Petr Štěpán, Pavel Zatloukal

Komentáře uživatelů k TV seriálu (78)

Dobrá voda po privatizaci. 1) Scénáristická nevyrovnanost je asi tím nejvýraznějším znakem celého díla. Spoiler. Po poměrně zdařilém vylíčení mizérie v prvních dílech dochází k nejasnému přelomu, aby potom konec vpravdě hollywoodský poskytl divákům blažené uspokojení, protože "boží mlýny melou pomalu, ale jistě, Maruško, já ti to říkal..." 2) Příjemní, ale nevýrazní Richard Krajčo, Jiří Mádl či Bolek Polívka filmu dodali atraktivní tváře, ale bohužel nikoliv požitek z hereckých výkonů. Snad jedině Vilma Cibulková a Igor Bareš vytvořili plnokrevnější postavy, bohužel však sevřené do chomoutu scénáristické bezradnosti. V maličké roli mě zaujal Lukáš Hejlík, ne pro svůj herecký part, ale pro to, že mu to v džínách moc slušelo. 3) Ať tak či onak, díval jsem se docela s chutí a na další díly jsem se těšil. Co více mohu od běžného seriálu očekávat? 4) 14. 5. 2015 - druhá řada nepřinesla nic moc nového, ale byla dějově kompaktnější.(8.5.2011)

• Mrkvič

První díl mi sice utekl, ale nic moc se neděje. Druhý potěšil skvělými výkony Mádla a hlavně Krajča. O příběhu je to těžší, protože o koních to fakt moc není, a zbytek se opravdu blíží spíš těm telenovelám. Čímdál tím horší a horší a výkony některých herců už začínají být pěkně otravné.(26.2.2011)

já se nepoznávám - seriál!....ale koně jsou moc krásní,naživo z nich mám poněkud respekt a nechodím blízko....jinak dokonce i Vilma Cibulková mi tu sedí a nevadí mi,že celý děj je dost průhledný a předvídatelný(20.2.2015)

České seriály mám rád a pokud jsou dobře napsané a zajímavé,rád se na ně dívámVím,že,napsat nějaký slušný seriál není jednoduché a vyžaduje to trochu toho scénáristického umu a nějaký slušný nápad.Tady tvůrci vsadili na koně a na vše kolem nich,včetně osobních dramat či úsměvných momentů lidí,pro které jsou koně celý život.Najdeme tu dva znepřátelené statky(copak to připomíná?),lásku(že by jeden odtud a druhý odtamtud?),drama a samozřejmě koně, a vše,co se kolem nich točí.Ano,není to nijak originální a scénář,ač je slušně napsaný a děj příjemně ubíhá,neoplývá nějakými super nápady.Myslím si ale,že snažit se tvořit originalitu za každou cenu a tím rádoby"umění"je ještě horší.Tady bych trochu zapracoval na dialozích,které místy hercům nepadnou moc do pusy a působí křečovitě,ale jinak jsem byl spokojen.Příjemný a lehce plynoucí příběh,odehrávající se v nádherné krajině se skvělými herci.Zejména musím vyzdvihnout Vilmu Cibulkovou,Oldřicha Navrátila,Igora Bareše,Jirku Mádla,Terezu Voříškovou(tu přece nemůžu opomenout)a velmi příjemně mě překvapil svojí rolí Boleslav Polívka-distingovaný hrabě,gentleman každým coulem.Takže ano,je to obyčejný příběh a dalo se místy zapracovat na lepším vyznění,ale já jsem byl celkem spokojen a porovnám-li to s ostatní seriálovou produkcí a chvilku o tom přemýšlím,vpohodě dávám 70% a jdu se podívat,jestli se někde nepotuluje volný koník.(7.5.2011)

I. ŘADA Ano, vím že tenhle seriál z dostihového prostředí není nijak oslnivý a možná se na něj opravdu brzy zapomene, ale i přesto Znamení koně patří mezi mé české nejoblíbenější. Nevím proč, prostě si mě podmanil a pustil mě až po 13. díle. Možná jsem si seriál zamiloval proto, že se natáčel v okolí Zlína, kde bydlím. Možná proto,že jsem ve Slušovicích na závodech dělal komparz. Možná proto, že jsem primitiv. II. ŘADA Tak dnes jsem se podíval po pár rocích na pokračování Znamení koně, ale po dvaceti minutách seriálu, jsem prostě odešel. Na to se zkrátka nedalo dívat. Už předtím to nebyla žádná sláva, ale důvody proč jsem seriál měl rád, jsem už zmiňoval. Ale tohle na to nenavázalo ani trošku. Přišlo mi to, jako kdyby se sešel štáb na pivu natočit ze srandy a nostalgie pokračování jejich seriálu... Ne, opravdu to tak na mě působilo. Jsem hodně zklamán a vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že z takového docela hezkého, příjemného českého seriálku, vzejde takový paskvil! Radši tuto sérii nebudu hodnotit,´a budu dělat, jako bych o tom vůbec nic nevěděl.(23.3.2014)

• Testament

Tento komentář zkrátím do této podoby: "Boha jeho!":-D.(28.2.2011)

Nuž Dobrá Voda to nie je a už asi ani nebude. Na druhej strane oceňujem prostredie, z ktorého je čerpaný námet, konečne to už nie je seriál zo špitálu. Ale tie herecké výkony!!! Keď si porovnám hercov z Dobrej Vody a hercov zo Znamení koně, tak napr. Haničinec, Janžurová, Brzobohatý, Mrkvička - a Cibulková, Krajčo, Mádl... Myslím, že porovnávam nebo s peklom.(11.3.2011)

• geklon

Na mě moc koní, málo koz. Moc Krajča, málo všeho ostatního a Karla Dobrého.(29.12.2014)

• navorski

Je to k pláči, jaké texty musí odříkávat dobří čeští herci, aby neumřeli hladem.(20.2.2015)

Krásné prostředí kolem koňského řemesla bylo nádherné.Spousta skvělých herců a celkem poutavě napsaný scénář.Navíc posazený do prostředí které je kousek od mého bydliště.Pár chybiček by se našlo ale i tak se jedná o hezký počin.Snad jen co bych zmínil je Mádl v roli zvěrolékaře.Nevěřil sem mu ani slovo.Tohle měl hrát někdo kdo nevypadá na 16-letého cucáka!!!!!(6.6.2012)

• Greg25

Pohádkový příběh zasazený do dnešní doby, kterak se statkářka z neúspěšné v dluzích stala úspěšnou díky vlastní píli, svým synům (pravda jeden je nevlastní) a lidem kolem sebe. Příběh ve kterém je všechno a kde nechybí všechny aktuální sociální témata dneška (snad až na drogově zavislé). Neurazí, nepobaví, nezaujme, je to tak dokonale unylé, nevýrazné a fádní - příběh, dialogy, režie, vývoj postav - snahou o obyčejnost se seriál paradoxně dostává do nereálnosti a prachžádného sdělení. Jen herecké výkony to je to, co opravdu stojí za to - počínaje fenomenální Vilmou Cibulkovou a konče u vynikajícího Igora Bareše s Bolkem Polívkou (jen kdyby měli hrát co). Pozitivní fakt je, že jako pár dokonale funguje Valerie Zawadská s Oldřichem Navrátilem. 40%(19.5.2011)

• LuccinyFilmy

Dobrá voda nepřežila kapitalistický remake. Absolutní propadák, trapné dialogy, odbyté, ubohé. Nikdo se neobtěžoval Krajčovi a spol. ukázat základní věci kolem koní, takže veškerá interakce s nimi působí křečovitě. Voříšková je rovněž naprosto nemožná - trénuje dostiháky bez přilby, na koni ji předkloněnou musí vést. Přitom by stačilo jednodenní soustředění pro všechny herce. Velké zklamání a ostuda.(4.2.2018)

/////edit:Takže po všech těch dílech nakonec jako za celek dávám 4 hvězdičky a to jen kvůli tomu pocitu, že jsem se měla týden na co těšit. Ale žádný zázrak to vyloženě není. Jestli to budou opakovat a v TV nebude nic lepšího, tak se možná budu dívat znova.///// Na seriál jsem se těšila a moc... Místo toho přišlo zklamání.. Je to jen průměr, nic světaborného. Spoustu opravdových blbostí, nad kterými se musí pozastavit snad každý, pokud se jenom tupě nedívá...(snad u toho měli odborníky, ne?). O koních, jak bylo v té mediální kampani avizováno, to vážně není.. Pořád jen lidi, dluhy, dědictví.. Neříkám, že je to špatné, ale rozhodně to nemá na Dobrou Vodu - která sice nezapadá do dnešní doby, ale aspoň tam jsou koně! Ano také miluji koně jako ty tisíce puberťaček, které jsou ze seriálu unešené a nesnesou jeho kritiku, ale tohle je podle mě pouze standard jak by měl seriál minimálně vypadat. Chápu, že na jednu stranu je už český divák tolik otupen "seriály" typu Ulice, Rodinná pouta, VKV, růžovka... a k tomu další hloupé telenovely.. Ale tak přece jen kvůli tomu se z průměrnýho seriálu nepotentuju. A to, že má být v roce 2014 další řada.. Proč by ne... Pořád bude hodně náctiletých holek, které budou jen ze zmínky "kůň" unešené a budou se koukat.. A nedivím se, stačí se podívat jen kolik je na netu virtuálních stájí a podobných kravin. Ale abych jenom nekritizovala - koukám se na každý díl a ta hodinka uteče rychle a necítím se jako bych u toho ztrácela čas :) (Což splňuje hlavní cíl - sledovanost).(26.12.2010)

• quixote

Skrznaskrz průměrný seriál, na který se sice dá koukat, ale je scénársiticky tak kostrbatý, že se těším, až skončí. Nechápu, proč k něčemu takovému musela vzniknout další řada! A doufám, že tato je poslední.(24.4.2011)

Seriál, který mě bavil od začátku do konce. Některé díly byly slabší, konec byl trošku hrr, ale celkově povedená série. Navíc příjemné obsazení rolí. 75%(22.2.2013)

• mazzarek

Hodnocení je za první díl. Bojím se, že to tak zůstane.(11.2.2011)

• PartyzanFilm

Je videt, ze v CR uz serialy tocit neumi (cest Okresnimu Preboru) Prkenne dialogy, neschopna rezie, kamera a herci. Je videt, ze ti, kteri serial pisi, prisli z Rodinnych Pout. Proc kazdy cesky herec momentalne mluvi jak kdyby daboval na Nove?(12.2.2011)

• Něrpa

Znavení koně? Co to je za toporné lidi? Kurva drát, ještě pár seriálů a budu si myslet, že okres na severu nebo inženýrská odysea jsou umělecká díla. V obličeji podivně oteklý Krajčo, který hrát prostě neumí, Cibulková je toporná vždy, Navrátil je zastrčený tak, že ho v podstatě nejde vidět, Voříšková pěkná, ale opět nic nepředvádí a Mádla komentovat nebudu, to je škoda slov. Bolek na začátku potěšil, Bareš jako cowboy v pohodě, ale jinak nehorázná sračka.(24.2.2011)

• kaziKV

Mám za to, že by se tyhle jako-ze-živoťácký seriály neměly točit vůbec. Mají i svůj fanklub - he?(11.3.2011)

Seriál mě mile překvapil. Musím však říct, že prvních 5 nebo 6 dílů bylo kvalitnějších, teď to trochu upadá. Někteří herci jsou dobří, hlavně Vilma Cibulková, Igor Bareš,…. jiní horší ;) Ale rozhodně bych seriál nepotopila, jako to udělalo spousta lidí po prvním díle nebo po pár minutách, které viděli. Není to nic převratného, to určitě ne, ale jako oddech na páteční večer docela příjemné.(20.4.2011)