Bar Florentine

The Florentine

Komedie / Drama

USA, 1999, 100 min

• Pavlík

20. 06. 2014 (180.); film mi jistě proběhne k zapomenutí(20.6.2014)

• peetriss

Nemám vůbec nic proti filmům tohoto typu, ale tento je až příliš uloudaný a navíc postrádá schopnost zaujmout diváka příběhem. Tak trochu komedie, drama, romance, vztahovka a ve všech těchto směrech slabé.(7.7.2013)

Klasicky film o skupinke obycajnych ludi z malomesta, ktory sa radi stretavaju v jednom bare. Behom nadchadzajucej svadby sestry majitela baru, co je pre väcsinu z ich stereotypneho zivota velka udalost, postupne spoznavame ich pribehy. Nie su dvakrat originalne, strhujuce a ani dojimave. Nic co by sme uz nevideli v inych podobne ladenych filmoch, kde su podane lepsie. Ale pre mna je velkym plusom tohto filmu herecke obsadenie, ktore je zlozene z drsniakov, ktori bezne hravaju zaporakov v beckovych filmoch. Vidiet ich v civilnej polohe hrat obycajnych ludi som si vzdy prial a v tomto filme sa mi to splnilo mierou vrchovatou. Prave vdaka nim som si uzival tie neoriginalne a castokrat predvidatelne epizodky. Vidiet Michaela Madsena ako dobraka od kosti, ktory sa hanbi, ked od stamgasta chce, aby konecne zaplatil ucet, je netradicny zazitok. A takto by som mohol pokracovat dalej. Vsetci ti drsniaci tu su netradicne obsadeni a väcsina z nich pôsobi aj v civilnej polohe uveritelne. Potesi aj takmer dokonale vyustenie vsetkych pribehov, takze za jedno pozretie to rozhodne stalo. 6/10.(21.9.2017)

• rikitiki

Typická looserovská historka s řadou nekonvenčních postaviček z okraje společnosti a trochou toho hřejivého poselství na závěr. Navíc pro dementní diváky ještě s komentářem, který vysvětlí, co jsme právě viděli. Nic nového nebo zajímavého. /7. 7. 13./(7.7.2013)

Film jsem ze začátku sledoval jen po očku, jako podkres. Čím déle se ale příběh odvíjel, tím víc jsem mu věnoval pozornosti. No, a k závěru jsem litoval, že už skončil. Kolikrát se to dnes u filmů stane?! Na Bar Florentine se rád podívám znovu.(20.1.2015)