Reklama

Reklama

Vzor

Trailer 2

Obsahy(1)

Detailní sonda do nesnází dospívání, kdy o světě mladých často rozhodují autority na hony vzdálené dnešní generaci teenagerů. Čtrnáctiletý Jan opustil se svou matkou Majou slovinskou metropoli, nové spolužáky na malém městě poznává pouze online. Když se pak poslední dva měsíce deváté třídy snaží ve škole zapadnout do kolektivu, změní se jeho život díky hře na „sluníčko“ v boj o lidskou důstojnost. Janova matka, která má po rozvodu svých problémů dost, působí ve škole jako psycholožka a stará se o Janova spolužáka Jakoba. Ten se neúspěšně pokusí o sebevraždu, o jejímž motivu nemá nikdo z dospělých ani ponětí. Osamělý Jan vezme situaci se šikanou do svých rukou, oporou mu je záhadný soused, který se v bezvýchodné situaci stane jeho vzorem. (Continental film)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (3)

Awer 

všechny recenze uživatele

"Všechno to musíme zjednodušit a urychlit, aby to šlo natočit. Ale zároveň pořád - artová kinematografie, ne že to jen děláme tak trochu na koleni. A ty, ty jsi znala nějakou chytlavou písničku, co by to dokázala prodat! Můžeš ji pustit?" (Některé herecké výkony, např. postava Jakoba, přesto zaslouží ocenění.) ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Školní drama o temných, přitom však každodenních strastech různých generací poutavě utahuje šrouby, ke konci se však uchýlí k až příliš standardnímu vyznění podobných snímků. I tak ale jde o sympatickou festivalovku, jejíž observace přehlížených fenoménů rozhodně stojí za pozornost. Více zde. ()

Reklama

Galerie (13)

Reklama

Reklama