Reklama

Reklama

Špatný herec

Trailer

Obsahy(1)

Nadějní mexičtí herci Sandra Navarro (Fiona Palomo) a Daniel Zavala (Alfonso Dosal) hrají společně v novém filmu jednoho prestižního režiséra. Jejich vzájemná chemie skvěle funguje a z přátelského dialogu během příprav v maskérně se zdá, že jsou na stejné vlně i pro nadcházející intimní scénu, která je čeká – dokonce žertují o tom, jestli ji nenatočí "doopravdy". Scéna se natáčí a režisér si najednou všimne jemné změny v Sandřině výrazu. Teprve když štáb opustí plac, se Sandra svěří s tím, co se jí stalo, Daniela obviní ze znásilnění a vyvolá nevyhnutelnou a ostrou konfrontaci. Daniel zuří a prohlašuje, že je nevinný, zatímco producenti filmu se snaží zmírnit následky a zabránit tomu, aby se incident zvrhl ve skandál. Provokativní a vysoce aktuální film scenáristy a režiséra Jorgeho Cuchího, který vyniká strhujícím thrillerovým tempem. Je pronikavý jak zkoumáním konsentu a pravdy v éře po #MeToo, tak šokující pohledem na to, jak je spravedlnost vykonávána tváří v tvář sociálním médiím. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

hroubek 

všechny recenze uživatele

Režisér Jorge Cuchi byl pro mě velkou neznámou. Jeho debut jsem neviděl, takže jsem nevěděl, co můžu od tohoto režiséra čekat. O to větší je pro mě radost, že mohu napsat, že Cuchi je velmi talentovaný režisér a scénárista. Jako režisér parádně buduje napětí, umí vytvořit tísnivou atmosféru, výborně vede herce ke skvělým výkonům, a jeho režie je přesně taková jaká má být. Cuchi jako režisér odvedl moc dobrou práci a já budu pečlivě vyhlížet jeho další projekty. Cuchi se postaral o scénář k filmu, a i tady odvedl moc dobrou práci. Jeho scénář má silné a přirozené dialogy, perfektní dialogové výměny a výborně dokáže prodat divákům příběh. Příběh, který je napínavý, nepříjemný a svým způsobem dost děsivý, protože něco podobného se různě děje. Sice to nebude vyhnané, tak do extrému jako ve filmu, ale následky to může mít podobné. Při sledovaní jsem si vzpomněl na geniální film Hon, ve kterém se taky hledá pravda a řeší se presumpse neviny. Špatný herec je velkým hereckým koncertem pro Fionu Palmo a Alfonsa Dosala. Oba herci podávají opravdu silné a působivé výkony, a nebojí se jít místy na dřeň. Fiona Palmo zahrála svou postavu parádně, a sledovat to jak se psychicky a fyzicky hroutí během několika málo záběru je hodně intenzivní. Uvěřitelně se jí povedlo zahrát to, co od ní scénář vyžadoval. Nikdy nepřehrává, netlačí na pilu a celkově její projev působí velmi realisticky. Alfonso Dosal to zahrál parádně. Se svou rolí se moc dobře popral a jeho výkon se mi dost líbil. Dosal krásně mění herecké polohy a naplno ukazuje, jako moc je talentovaný herec. Jeho výkon od začátku až po konec filmu je hodně působivý, a Dosal dokázal svou postavu perfektně prodat. Působivý herecký projev. Čistě z mého pohledu má film dva výrazné zápory. Prvním je, že si myslím, že film měl být o pár minut kratší, a měl trochu jinak pracovat s hlavním zvratem. A ten druhý zápor se týká vyhroceného finále, které mi jako Evropanovi vůbec nesedlo. Očima lidí ze střední a jižní Ameriky to možná je přirozené, protože násilí vnímají jinak, ale očima Evropana mi to přišlo dohnané extrému. Osobně by se mi mnohem více líbilo, kdyby se závěr filmu držel v komorní dialogové rovině, která mi přišla hutná a až nepříjemně realistická. Film se mi hodně líbil a dostal jsem od něj velmi nepříjemnou podívanou, ve které hlavní herecká dvojice podává výborné výkony. Není to odpočinkový film, není to film, který si pustíte po těžkém dnu v práci, ale je to film, který rozebírá palčivé téma z trochu jiného úhlu. Film toho nabízí mnohem více, než se na první pohled zdá, a umí ukázat hodně nepěkné věci, které se dějí v naší společnosti. Věci, ze kterých vám nebude úplně do smíchu. Špatný herec je kvalitní podívaná, která si zaslouží vaši pozornost na sto procent. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Herec a herečka při natáčení milostné scény. Nic neobvyklého. Jenže když po natočení této scény herečka nařkne svého kolegu ze znásilnění, kdy jeho penis bez jejího souhlasu skončil v její vagíně, může to vést k velmi zajímavému příběhu s nedozírnými důsledky. Film je velmi skvěle psychologicky propracovaný, nikam nechvátá a vývoj se odvíjí velice uvěřitelně. V tom, co se děje po zveřejnění celého incidentu na sociálních sítích je pak film neskutečně hrozivý a velmi těžký na strávení. A zajímavé na tom je to, že divák vlastně celou dobu neví, na čí straně je pravda. Tohle se vstřebává opravdu těžko a je to zároveň varovným zdviženým prstem, jak velkou moc můžou nad současnou společností mít sociální sítě. Zde nemůže být vítězů. Nebýt nudného začátku, dal bych plný počet. Takhle jsou to lepší čtyři hvězdy. [30. Art Film Fest Košice] ()

Reklama

lokso2 

všechny recenze uživatele

Ten drastický koniec bol pre mňa nestráviteľný, dosť ťažko chápajúci a odporujúci logike. Ak by išlo o stredovekú dobovú snímku, tak by to bolo na mieste. Ale veľmi slušný počin. ()

HenryIvan 

všechny recenze uživatele

No ... Úvodnú hodinu a pol som sledoval komornú drámu o naozaj ťažkej téme, kde herci a aj réžia boli na mieste, no záverečná pol hodina bola ako z iného filmu. Prekvapilo ma, aký smer to celé nabralo. Opäť oceňujem množstvo symboliky a iných filmových konštruktov, no záver má prefackal a to doteraz vstrebávam. Nepríjemnejšie som sa cítil už len pri samotnej scéne bez consentu. [AFF Košice 2024] ()

Swannie 

všechny recenze uživatele

Tento film sa dostal do mojej top trojky 30. ročníka košického Art Filmu, no zrejme aj do bezčíselnej topky mnou videných filmov vôbec. Za mňa bravúrne zvládnutá komorná dráma o znásilnení, citlivejšie podaný film na túto tému som ešte nevidela. Hlboký ponor do prežívania oboch strán, neskutočné výkony ako Fiony Palomo tak Alfonsa Dosala. Ako veľmi sme my ženy ešte nepochopené, akým spôsobom majú muži ešte stále skreslené pohľady... A akoby nestačilo, ako si vieme ublížiť navzájom, tvárou v tvár, neštítime sa zlynčovať cudziu osobu aj na sociálnych sieťach. Veľká kritika súčasnej cancel culture a ukážka toho, ako sa so situáciou má i nemá zaobchádzať. Pripravte sa na morálnu i emocionálnu horskú dráhu, po ktorej si budete musieť dopriať chvíľu na spamätanie sa. A v konečnom dôsledku obe strany mince ukazujú, ako jedno "malé, rýchle, nepremyslené" rozhodnutie dokáže tomu druhému zničiť život... Hollywood could never. (IFF Art Film Košice) ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama