Netopýří žena

(festivalový název)
  • Mexiko La mujer murciélago (více)

Sotva rok po natočení amerického filmu Batman (1966) se v útrobách mexické exploatace zrodila na základech aztécké hrdosti odpověď, ovšem nesoucí se v intencích domácího matriarchátu – Bat Woman, Batwoman, La mujer murciélago aneb Netopýří žena. Její režie se ujal René Cardona, označovaný někdy v dějinách mexického filmu za krále národního filmového odpadu (rey del cine basura nacional). Titulní hrdinka vstupuje do akce ve chvíli, kdy se začnou objevovat mrtvoly zápasníků, kterým je vysáván nadvěsek mozkový. Netopýří ženu hraje Italka Maura Monti vyhlášená v roce 1963 vlivným časopisem Cinelândia nejvíce sexy a nejcharismatičtější herečkou s nejslibnější budoucností. Z filmu samotného je zjevné, že disponuje především jinými přednostmi než je zápasnické umění. Monti se ostatně objevila ve stejném roce v mnoha dalších rozkošných zetkových filmech jako Záhada halucinogenních hub nebo v Lásko, vykoupej mě. Coby Netopýří žena se ale nevyhne ani zápasu v ringu nebo boji za záchranu svých mužských kolegů. Pro nás je ale její dobrodružství dokonalou ukázkou dobových zápasnických filmů s ženskými bojovnicemi. (Festival otrlého diváka)

corpsy

Bondovka a komiks v jednom. A to ešte v stredoamerickom prevedení. Ľudia od filmu, z tejto oblasti vedeli, že komercia ide iným smerom. Asi tak týmto. ()