Po návratu z mise na Mars není kapitán Patrick Ross tím, kým byl předtím. Infikován mimozemskou DNA, stává se pozvolna strašlivou bytostí s jediným cílem - rozmnožit se s lidskou ženou!!! Několik žen umírá hrůznou smrtí po porodu vetřelčího potomka a je jen jediná žena Eva - umírněnější klon vetřelce, kterou by mohla výzkumnice Laura Bakerová a najatý zabiják Press Lenox využít k dopadení Patricka a jeho zhoubného potomstva. Evin mateřský pud však vykoná své a čas neúprostně běží... (oficiální text distributora)

Pohrobek

Chtělo to nejspíš přímo navázat na poměrný úspěch svého předchůdce. Dějem i stylem se to povedlo, pochopitelně chybělo cokoli (kromě možná větší porce tak přitažlivé mimozemské aktivity) nového a galerie známějších herců. Paradoxně tady však zůstavší Madsen a díky prvnímu dílu objevená Natasha Henstridge tvoří dost kompaktní dvojku, která jisté bé-kvality nezapře. ()

Shit

Další z řady nepovedených pokračování hororů, který nebyly zrovna skvělý, ale zas tak špatnej první díl nebyl, tohle je mnohem horší. Kdyby aspoň opakovali podobnej příběh jako je v jedničce, ale tady je ten příběh fakt ubohej a ještě k tomu jsem něco podobnýho už viděl jinde a daleko líp zpracovaný. Režisér se až příliš snažil zaměřit na nechutnost filmu a to se mu zdařile povedlo, já proti krvi a tak nic nemam, ale dávat do filmu nějakýho šukacího mutanta, kterej když si pokaždý zašuká tak se tý ženský roztrhá břicho a vyleze nějakej trapáček mi připadalo hodně dementní a zbytečný opakování nechutnejch scén a ještě když to bylo na mizerný trikový úrovni, na to se skoro nedalo ani koukat a tentokrát to nezachránila ani Natasha Henstridge, ktreou pro mě z nepochopiteklných důvodů moc neukazovali. Za jedinou povedenou scénu filmu považuju, když si ten hlavní ustřelí hlavu a všude lítá mozek a ta mu zase doroste, ale jinak pěknej shit ()

tron

„Tí vesmírni hajzli môžu osúložiť celú ľudskú rasu k smrti. Chcete si to zobrať na zodpovednosť?“ Myslel som, že Michael Madsen to vytiahne aspoň na 60%, ale objaví sa až po polhodine a ani potom sa o ňom nedá hovoriť ako o hlavnom hrdinovi, nedajbože ako o spasiteľovi tohto paskvilu. Prvý diel mal viacero plusov (Gigerove masky, v dobrom zvláštna herecká kombinácia, originálny nápad s ľudskou a mimozemskou DNA, sex...), ale to sa o druhom povedať nedá. Dvojka síce tiež ponúka solídnu galériu „ksichtov“ (Cromwell, Dundza, Mykelti Williamson, Boyle), ale všetci sú hrozní, dokonca aj postavy, ktoré sa vracajú z prvej časti (aj keď Marg Helgenberger a Natasha Henstridge boli nezáživné už minule...). Hrozný je ostatne celý tento film. Snaží sa blbosť scenára, nezáživnú réžiu a celkový béčkarský imidž maskovať čo najbrutálnejšími trikmi a smiešnou sexuálnou stránkou. ()

Hal_Moore

Tohle snad ani není horor. Film nemá vyhraněný žánr. Hodně násilný film kazí pověst svému předchůdci, podle mě jednomu z nejlepších sci-fi hororů vůbec. To je hodně špatná zpráva jak pro fanoušky dílu prvního, tak pro film jako takový. Opět se ukázalo, že většina druhých dílů ani nedosáhne kvalit dílu prvního. Tohle mělo jít rovnou do videopůjčoven. Tenhle film nestojí ani za komentář. Jedna hvězda za Michaela Madsena, druhá za Natashu Henstridgeovou. ()

monolog

Opravdu hodně špatné pokračování celkem kvalitního béčkovýho SF horroru. Jako obvykle tu toho je víc a dražší a jako obvykle to prostě je jenom dražší a víc, jinak nic. Herci jsou nevýrazní a až na řemeslníka Madsena ničím zajímaví. Zápletka je, no, přinejmenším podivná. A snaha využít všechny možné postavy z jedničky je až úsměvná. Do dvojky z přeživších nepřešel jenom Forest Whitaker. Na trojku se potom vykašlal i Madsen a Marg Helgenberger a zůstala jenom Natasha Henstridge. V tomto případě jde jen o vykrádačku jedničky, bezostyšnou a naprostou. Těch několik pokusů o obnovení a doplnění děje nápady nevychází. Druhová telepatie a podivné nedomyšlenosti ohledně vývoje ítýho potomků (narodí se minutu po sexu a dospějí až za dva měsíce?), nemožnost zabít se ustřelením hlavy brokovnicí, přestože probodnutí pařátem nakonec stačí, neuvěřitelné obrácení hlavní mimozemšťanky, když se zdá, že všichni umřou. Je tam tolik hovadin, že se vůbec divím, jak mohl někdo dát peníze ještě i na třetí díl. Triky tu jsou sice celkem pěkný, jenže co? Ty jsou dneska všude. ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě Maryland ve městech Baltimore, Columbia a Laurel. (Terva)
  • Roli Dr. Hermana měl původně ztvárnit Edward Asner, ale nakonec odstoupil. (Terva)