Mutant 2

Species II

Mutant 2

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 93 min

Začalo to tak že kozmonaut na Marse odoberie vzorky a keď budu v raketopláne a budú sa vracať na zem a jedna zo vzoriek sa otvorí a niečo mimozemského vnikne do astronautov.Keď súložil s tými šľapkami a to čo prišlo potom ináč pôsobivé.Ale asi po tejto scéne už to nebolo také skvelé.Hlavne po trikovej stránke to nebola žiadna výhra.Ani príbeh ma nebavil hlavne čo sa týka tých potomkov nezaujalo ma to.Herecké výkony ma neohromili a boli slabé.Mimozemšťana ktorého nejde zabiť ale Americká armáda na niečo príde a nesklamala.Aspoň hod vidlami sa vydaril.(28.6.2014)

• eraserhead666

Vždycky mě hrozně pobaví ten velmi komický (ale svým způsobem dokonalý, kdyby se to alespoň takhle naučili naši) product placement hned na začátku filmu. Jinak jde o poměrně slabý odvar přecházející jedničky, který zachraňuje hlavně právě účast tří jmen z předchozí pecky. Jednoduché, levné až bych řekl prostoduché. Milovníci Gigera zřejmě budou chrochtat blahem, mě ty mimozemské masky přijdou dost vizuálně nepřesvědčivé a nehezké. Mám rád Madsena, hrozně rád Helgenberger, i na tu Natashu se hezky kouká, takže se to přežít i dalo.(17.1.2014)

• Andronikos

Pri niekdajšom prvom sledovaní som to považoval za šokujúcejší a preto snáď dokonca i zábavnejší či "lepší" film, než je prvý Mutant. Po dnešnej repríze však musím konštatovať, že hoci som na to s relatívnym aspoň malým záujmom pozerať vydržal celý čas, nemohol som sa zbaviť dojmu, že ide (predovšetkým scenáristicky, ale aj herecky a výpravou) o nehoráznu, bezmála amatérsku "fušerinu", ktorá sa ku koncu ako mimikry snaží použiť zobrazenie species v celej ich kráse. Za to však snímka body odo mňa určite nezíska, jednu hviezdičku, ktorá ju zachráni pred "odpadom!", jej dám dajme tomu za strojene, ale do istej miery predsa len vtipného tučného generála: "Nehájte tady práva ufonů." :)(14.8.2012)

• Pohrobek

Chtělo to nejspíš přímo navázat na poměrný úspěch svého předchůdce. Dějem i stylem se to povedlo, pochopitelně chybělo cokoli (kromě možná větší porce tak přitažlivé mimozemské aktivity) nového a galerie známějších herců. Paradoxně tady však zůstavší Madsen a díky prvnímu dílu objevená Natasha Henstridge tvoří dost kompaktní dvojku, která jisté bé-kvality nezapře.(17.4.2005)

Jednička byla velmi vydařená, druhý díl již ovšem pokulhává a to hned v několika směrech ... děj přímo nenavazuje na jedničku a má s nim prakticky pramálo společného, jediný prvek a to Natashu (Sil/Eva) ... film není rozhodně pro slabší povahy, obsahuje pro některé až možná drsné scény, ale pro mne je to film průměrné kvality, na který se dá koukat ...(11.11.2013)

• - Roli Dr. Hermana měl původně ztvárnit Edward Asner, ale nakonec odstoupil. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Maryland ve městech Baltimore, Columbia a Laurel. (Terva)

• - Spoiler: Ve filmu je Eva (Natasha Henstridge) při útěku zastřela několika vojáky. Později však vstane a začne znovu utíkat. Vojáci po ní opět začnou střílet, ale tentokrát její kůže odolává. Není zde vysvětleno proč. V knižní předloze se však píše, že její kůže se přizpůsobila stejně jako to dokáže se smrtícím plynem. (Terva)