Mutant 2

Mutant 2

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 93 min

• Andronikos

Pri niekdajšom prvom sledovaní som to považoval za šokujúcejší a preto snáď dokonca i zábavnejší či "lepší" film, než je prvý Mutant. Po dnešnej repríze však musím konštatovať, že hoci som na to s relatívnym aspoň malým záujmom pozerať vydržal celý čas, nemohol som sa zbaviť dojmu, že ide (predovšetkým scenáristicky, ale aj herecky a výpravou) o nehoráznu, bezmála amatérsku "fušerinu", ktorá sa ku koncu ako mimikry snaží použiť zobrazenie species v celej ich kráse. Za to však snímka body odo mňa určite nezíska, jednu hviezdičku, ktorá ju zachráni pred "odpadom!", jej dám dajme tomu za strojene, ale do istej miery predsa len vtipného tučného generála: "Nehájte tady práva ufonů." :)(14.8.2012)

No je pravda, že Mutant 2 působí jako čistokrevné osmdesátkové béčko. Efektama, vzhledem, no a vlastně vším. Když nevemu v úvahu, že film vznikl 10 let potom, na co vypadá, tak musím uznat, že se mi líbil ještě víc než jednička. Je to akčnější, podívali jsme se do vesmíru a je tu pořádný přímý souboj s proměněným ufounem. Paradoxně jediným vážnějším nedostatkem je pár scén Michaela Madsena, u kterých mi připadalo, že vzali hned první pokus a působily trochu divadelně a nereálně. Jinak se ale do role opět perfektně hodil. 71%(9.2.2012)

S odstupem času jednu hvězdu přidávám. Jednička je sice celá v duchu Gigerových nočních můr, ale i zde se na ně dostalo. Milování, tedy spíše páření dvou mimozemšťanů kopíruje v některých momentech Gigerovy obrazy, především jím tak často ztvárňovanou felaci. Gore je šťavnaté, břicha se otevírají, chapadla vystřelují, rudé fontány vyvěrají, kaluže krve se rozlévají a k tomu prsatky u tyče třesou svými zbrojními pasy. Co mě ovšem pobavilo? Reklamy sponzorů na kosmické lodi mířící k Marsu! Chytré, akorát je člověk nestihne všechny přečíst...takže tak moc chytré zase ne. Ve srovnání s řadou céčkových sci-fi je tohle pořád ještě poctivé béčko.(2.6.2018)

• eraserhead666

Vždycky mě hrozně pobaví ten velmi komický (ale svým způsobem dokonalý, kdyby se to alespoň takhle naučili naši) product placement hned na začátku filmu. Jinak jde o poměrně slabý odvar přecházející jedničky, který zachraňuje hlavně právě účast tří jmen z předchozí pecky. Jednoduché, levné až bych řekl prostoduché. Milovníci Gigera zřejmě budou chrochtat blahem, mě ty mimozemské masky přijdou dost vizuálně nepřesvědčivé a nehezké. Mám rád Madsena, hrozně rád Helgenberger, i na tu Natashu se hezky kouká, takže se to přežít i dalo.(17.1.2014)

Vrací se Michael Madsen, Natasha Henstridge a opět se zapojuje H.R.Giger. CITÁT - Houstone, Orel přistál, opět.......... Sice se skoro patnáct minut neděje nic zvláštního, ale i tak má úvodní scéna své kouzlo. Pak se to rozjede. Porod ala Vetřelec: Vzkříšení je skoro dokonalý. Ve filmu je více sexu, než v prvním příběhu. A taky proč ne, když je to o rozmnožování. Jsou tu povedené gore scény, kvalitní hudební doprovod, ale obsahově to malinko pokulhává. CITÁT - Vesmírné vločky jsou strašná sračka............ Scéna "Zakuklení" je hnusná a zároveň nádherná. Je u ní použita i krásná hudba. (nebudu psát čas, byl by to spoiler). Opět je tu Natasha, která jako S1L, zazářila v prvním filmu,. Zde se jmenuje EVA. Úkol Evy je nejasný. Finální scéna je úžasná, mrazivá a zlá. Prostě stojí za potlesk. H.R.Giger se tu vyřádil. Není to sice tak dobré, jako jednička, ale já mám málo hvězd a tři tomu nedám. Tak že za čtyři. A hurá na trojku. Bojím se však, že to už nebude ono.(26.11.2014)

• - Spoiler: Ve filmu je Eva (Natasha Henstridge) při útěku zastřela několika vojáky. Později však vstane a začne znovu utíkat. Vojáci po ní opět začnou střílet, ale tentokrát její kůže odolává. Není zde vysvětleno proč. V knižní předloze se však píše, že její kůže se přizpůsobila stejně jako to dokáže se smrtícím plynem. (Terva)

• - Roli Dr. Hermana měl původně ztvárnit Edward Asner, ale nakonec odstoupil. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Maryland ve městech Baltimore, Columbia a Laurel. (Terva)