Vinny (Joe Spinell) je posedlý slavnou herečkou Janou Batesovou (Caroline Munro) a je rozhodnutý mít ji jako hvězdu ve svém filmu. Cestuje na filmový festival do francouzského Cannes, aby ji přesvědčil. Bohužel jde na věci dost neprofesionálně a přátelé kolem Jany Batesové začnou postupně mizet. (JasonCZ)

Campbell

Film o chlápkovi co pronásleduje jednu herečku a pak se k ní snaží dostat. Nic originálního ale na zkouknutí to není vyloženě špatný. Sice tu není nic extra co by člověka nutilo film koukat. Je to prostě béčko bez krve, ale celkem si mě udrželo do konce. Pěkná Caroline a slizkej Spinell. Tenhle film měl na tyhle 2 štěstí. Hudba je parádní a podkresluje 80 léta. Sem tam nějaká scéna je parádní. Průměr. ()

Kusko.t2

Maniak Vinny (hrá Joe Spinell) ako taxikár z New Yorku rozvážajúci bežný ľudský substrát v zatuchnutom aute je oddaným fanúšikom Jany Bates a jej bohatej filmografie. Všedný životný cyklus medzi obyčajnými smrteľníkmi je už neznesiteľný. Chcelo by to niečo nové, vzrušujúce, čo by opäť rozprúdilo krv v žilách. Z čista jasna sa ako najlepší nápad javí natočenie nového filmového trháku v hlavnej úlohe s milovanou Jane. Našťastie sa v tom čase všetky hviezdy filmového plátna chystajú na medzinárodný festival v Cannes vo Francúzsku. Vinny sa tak lúči so svojou mamou (hrá skutočná matka Joea Spinella Filomena Spagnuolo) a s nápadom v hlave miery do jamy levovej. Šoubiznis čaká. Na mieste sa ubytuje v neďalekom apartmáne (v tom čase skutočné útočisko Joe Spinella v ktorom býval) aby mal na dosah Janu ako ikonu svojho diabolského plánu. ### Parodický vyvraždovák, ktorý sa neberie vážne už od základu je len akýmsi filmom o filme bez hlbšej atmosféry. Zaujímavosťou je, že scény z filmového festivalu v Cannes boli natočené bez povolenia. Posledný hororový film sa však okrem šialenej fanúšikovskej posadnutosti zameriava aj na témy ako násilie vo filmoch a jeho dopad na diváka. V kontexte k tomu je spomenutý aj trhák Martina Scorseseho TAXI DRIVER (obľúbený film Johna Hinckleyho, ktorý spáchal neúspešný atentát na Ronalda Reagana). Režisér David Winters, ktorý si vo filme zahral tiež využíva potenciál však len čiastočne. Čakal som viac. ()

ricci.s

Slasher o psychopatovi, ktorý je posadnutý novou hororovou celebritkou, a tak vraždí všetkých, ktorí mu prídu pod ruku, len aby sa k nej dostal. No a popri tom si nakrúca svoj vlastný hororový film. Najviac ma zaujala prekrásna hlavná hrdinka a niekoľko veľmi podarených gore scénok. Lenže čo sa týka námetu alebo prostredia, šlo to mimo mňa. Ja mám totiž na 80. rokoch najradšej teenagerské, príp. lesné vyvražďovačky, v tomto prípade sa však jedná o slasher z prostredia veľkomesta, konkrétne filmového festivalu, takže sa dočkáme množstva fotografovania, autogramiád a interview, no a toto pre mňa nie je zaujímavé (chýba atmosféra). Spracovaním mi to skôr pripomínalo giallo bez detektíva, ktorému sa vyhýbam ako čert svätenej vode. Aspoň to končí celkom zaujímavo. ()

Bloody13

U nás skoro neznámý slasher s Joe "Maniakem" Spinellem v hlavní roli. Ten tu ztvárnil šíleného fanouška Vinnyho, který se rozhodne odletět z New Yorku do francouzského Cannes (natáčelo se za průběhu skutečného festivalu roku 1981 a to bez svolení organizátorů), aby zde "podpořil" svou oblíbenou hérečku... Na první pohled to možná nevypadá, ale za snímkem stojí studio Troma, tudíž se dočkáte několika šťavnatých gore záběrů, ale i kořeněného humoru. Tady mě obzvlášť pobavily dvě scénky: jednak ta, ve které hlavní hrdinka vyfoukne hvězdám typu Faye Dunaway či Meryl Streep cenu pro nejlepší herečku, a pak ta, v níž Joe Spinnel podá své skutečné matce jointa. ()

Goldbeater

Slasher, kde legendární a unikátní zjev americké kinematografie Joe Spinnel (Maniak) opět ukazuje, zač je toho propad do šílenství, by byl fascinující už sám o sobě. Tenhle snímek má ještě tu přidanou hodnotu, že byl natáčen guerillovým stylem během prestižního Festivalu v Cannes roku 1981 (nebo v Benátkách nad Jizerou, pokud jste navštívili jednu z unikátních českých projekcí :-)) a slouží tedy i jako taková kulturní časová kapsle, v níž je stejně zábavné sledovat drobné cinefilní detaily v pozadí jako dějově stěžejní momenty odehrávající se v popředí. [Podzimní sklizeň Festivalu otrlého diváka 2023] ()

• Apartmán Vinnyho Duranda bol v skutočnosti apartmánom v New Yorku, v ktorom býval Joe Spinell. (beso74)
  • Herečka Filomena Spagnuolo (Mary), ktorá hrá vo filme matku Joea Spinelliho (Vinny), bola aj jeho skutočnou matkou. (beso74)
  • Luke Walter mal hrať pôvodne vo filme kovboja, ale nakoniec dostal úlohu bodyguadra, pretože režisér David Winters usúdil, že rodený Newyorčan Walter nebude mať ten pravý južanský akcent. (beso74)