The Last Horror Film

Horor

USA, 1982, 87 min

Rozpočet $2milióny(20.7.2010)

• ricci.s

Slasher o psychopatovi, ktorý je posadnutý novou hororovou celebritkou, a tak vraždí všetkých, ktorí mu prídu pod ruku, len aby sa k nej dostal. No a popri tom si nakrúca svoj vlastný hororový film. Najviac ma zaujala prekrásna hlavná hrdinka a niekoľko veľmi podarených gore scénok. Lenže čo sa týka námetu alebo prostredia, šlo to mimo mňa. Ja mám totiž na 80. rokoch najradšej teenagerské, príp. lesné vyvražďovačky, v tomto prípade sa však jedná o slasher z prostredia veľkomesta, konkrétne filmového festivalu, takže sa dočkáme množstva fotografovania, autogramiád a interview, no a toto pre mňa nie je zaujímavé (chýba atmosféra). Spracovaním mi to skôr pripomínalo giallo bez detektíva, ktorému sa vyhýbam ako čert svätenej vode. Aspoň to končí celkom zaujímavo.(23.6.2011)

U nás skoro neznámý slasher s Joe "Maniakem" Spinellem v hlavní roli. Ten tu ztvárnil šíleného fanouška Vinnyho, který se rozhodne odletět z New Yorku do francouzského Cannes (natáčelo se za průběhu skutečného festivalu roku 1981 a to bez svolení organizátorů), aby zde "podpořil" svou oblíbenou hérečku... Na první pohled to možná nevypadá, ale za snímkem stojí studio Troma, tudíž se dočkáte několika šťavnatých gore záběrů, ale i kořeněného humoru. Tady mě obzvlášť pobavily dvě scénky: jednak ta, ve které hlavní hrdinka vyfoukne hvězdám typu Faye Dunaway či Meryl Streep cenu pro nejlepší herečku, a pak ta, v níž Joe Spinnel podá své skutečné matce jointa.(1.12.2013)

Film o chlápkovi co pronásleduje jednu herečku a pak se k ní snaží dostat. Nic originálního ale na zkouknutí to není vyloženě špatný. Sice tu není nic extra co by člověka nutilo film koukat. Je to prostě béčko bez krve, ale celkem si mě udrželo do konce. Pěkná Caroline a slizkej Spinell. Tenhle film měl na tyhle 2 štěstí. Hudba je parádní a podkresluje 80 léta. Sem tam nějaká scéna je parádní. Průměr.(28.12.2013)

• - Snímka bola natočená potajme počas filmového festivalu v Cannes v roku 1981. (beso74)

• - Apartmán Vinnyho Duranda bol v skutočnosti apartmánom v New Yorku, v ktorom býval Joe Spinell. (beso74)

• - Luke Walter mal hrať pôvodne vo filme kovboja, ale nakoniec dostal úlohu bodyguadra, pretože režisér David Winters usúdil, že rodený Newyorčan Walter nebude mať ten pravý južanský akcent. (beso74)