poster

Krutý trest (TV film)

 • Česko

  Vlčice

 • USA

  Supreme Sanction

 • Slovensko

  Vlčica

Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 95 min

Režie:

John Terlesky

Scénář:

John Terlesky

Producenti:

Lisa M. Hansen

Střih:

Daniel Duncan

Scénografie:

John Larena

Kostýmy:

Tricia Gray
(další profese)
 • choze
  **

  "VLČICE ZDIVOČELA. USPAT." Laciný prostinký obal sice varoval, ale když já miluju ženské akčňáky, takže jsem neodolal. To je aspoň béčko! Blbé jako tágo, ale vrcholně zábavné! Omletý námět, klišé na klišé (nechybí nabíjení zbraně pod úvodními titulky, komická figurka cool hackera kombinovaná s legračním černochem, lezení klimatizací, co si jen vzpomenete), mizerné akční scény a mimořádně topornou a pro mě ani nijak zvlášť fyzicky přitažlivou představitelku hlavní hrdinky (Madsen to ještě jakžtakž ustál, ale Perlman je tragéd) vyvažuje sice pitomý, ale dost vtipný scénář. Madsen k vyslýchanému: "BRAL JSTE NĚKDY NĚJAKÉ DROGY?" Vyslýchaný: "JEN OBČAS, SEM TAM JOINTA, MODRÝ MĚSÍC, INHALOVAL, ZNÁTE TO... " Madsen mu nechá píchnout sérum pravdy a pokračuje s kamenným obličejem: "ZA 3 MINUTY SE BUDETE CÍTIT TAK DOBŘE, ŽE VYZVONÍTE VŠECHNO, CO CHCI VĚDĚT. VČETNĚ TOHO, CO JE TO TEN MODRÝ MĚSÍC..." Ale ta nábojnice padající na začátku filmu z požárního schodiště spolu se zastřeleným poskokem byla moc pěkná. Odkud to asi okopčili?(19.7.2007)

 • MickeyStuma
  ***

  Pohledná Kristy Swanson si zahrála nájemnou vražedkyni, která dostane za úkol zastřelit reportéra, protože přišel na něco, na co neměl, ale nakonec to odmítne a naopak ho začne chránit. Michael Madsen v neobvykle záporné roli si to nenechá líbit a jde po krku oběma. Velmi jednoduchý snímek, který jako béčkový videofilm není zase až tak špatný, jak vypadá. Určité věci tu jsou sice zjednodušeny až moc, ale zručně natočené přestřelky vše vynahradí. Akční atmosféra typická pro 90. léta. Faktem je, že se tu dějově netlačí na pilu, jen aby se pořád střílelo. Příběh má také své zastoupení, jen některé ty dialogy by potřebovali krapet poupravit. Zní hrozně. A tak tu máme akčně thrillerový snímek, který náročné diváky nijak nenadchne, ale jako obyčejný počin zcela postačí.(11.2.2014)

 • Gary
  **

  Trošku jako prodloužený díl nějakého akčního seriálu. Ale zábavný, akční a občas i nějaký ten vtípek. Lepší dvě hvězdičky.(14.3.2006)

 • Terva
  *

  Jak já se těšil na Michaela Madsena, no nic, snad někdy jindy.(1.4.2013)

 • Wacoslav1
  **

  Divat se na tento dalsi radoby drsny akcni thriller je opravdu kruty trest ono to neni zadny prekvapeni kdyz se clovek podiva na jmeno rezisera vlastne se da jeste mluvit o tom ze se Terlesky vytahnul Madsen tradicne v klidku ale z jeho obvykly tvorby 90 let to nevycniva natocil uz hodne o dost lepsich filmu tenhle jeste ujde na jedno zkouknuti ale to je tak maximum(14.8.2012)