poster

Eleni

 • anglický

  Eleni

Drama / Válečný

USA, 1985, 114 min

 • mazic
  *****

  Scéna, která mi navždy utkvěla v paměti a i když v ní nevystupoval John, tak když se řekně Malkovich, vidím tento film a tuto scénu ve které ani není :-))......... Je to scéna, při které je matka vedena na popravu ( a to jsem poprav ve filmu viděl dost a dost).......... Husí kůže jen, když na to vzpomenu. Vřele doporučuji, jelikož i příběh nepokulhává.(23.8.2006)

 • Davej
  ****

  Nevím, jestli jde u takovéhoto typu mluvit o tom, že stojí a padá na výkonu herců, kteří se v něm objevují. Jde hlavně o tragický příběh z řecké občanské války, který může sice s odstupem díky jednodušší zápletce působit trochu banálně (pokud tak lze označit ztvárnění událostí, ve kterých jde o život) ale je rozhodně zajímavý a velice emotivní. Ovšem nejsem si jist, že všech těch 28 000 řeckých dětí bylo do ČSR a Albánie odvlečeno násilím, jak je uvedeno v závěrečných titulcích.(10.6.2003)

 • panWolf
  *****

  Ještě v žádném filmu jsem tak skvěle neviděl ztvárněno, co všechno dokáže matka udělat pro své děti. A také je zde vidět ,že nejen v Rusku nebo u nás STRANA páchala neskutečná zvěrstva. Takové filmy by se měly hrát v TV. A pořád,aby Ti kteří nezažili viděli kam nás všechny vedou komanči. Ajinačí to nebude!!(30.12.2007)

 • NinonL
  *****

  Občanská válka je, jak popisují i jiné filmy, strašná věc. Nevím, zda bych se kdy chtěla vracet na místa, kde mi spoluobčané mučili a popravili matku a dnes si tam vcelku spokojeně žijí. Pak by byl zřejmě jenom krůček k tomu, být jako oni tehdy. Nebo být jako Bůh a odpustit, ale to je mnohem těžší. Právě pro role jako je syn zavražděné Eleni Nick mám Johna Malkoviche tolik ráda.(22.6.2010)

 • Martin741
  *****

  Reziser peter Yates /Robbery 1967, Bullitt 1968/ natocil krasny film nielen o obcianskej vojne v Grecku,a le aj o premlcanych vojnovych zlocinoch a navrate ludi z exilu. Silnym momentom je motiv pomsty za predchadzajuci zlocin, ktory chce mlady John Malkovich pomstit - ako to vsak dopadne prezradzat nebudem, kazdy si film mu si pozriet, aby to zistil. Malkovich a Kate Nelligan su vsak silnymi devizami filmu, krasna priroda potom len dotvori dalsi Yatesov fascinujuci film : 92 %(18.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace