poster

Srdce temnoty (TV film)

 • Česko

  Šepot v temnotě

 • USA

  Heart of Darkness

Drama

USA, 1993, 100 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

 • Radyo
  ***

  Film sliboval více, než nakonec nabídl. Velmi dobrý Tim Roth a přesvědčivě ulítlý John Malkovich sami o sobě nezachrání scénáristické mezery, jichž se autor dopustil. Nicméně je to alespoň solidní průměr.(26.4.2003)

 • betelgeuse
  ***

  Televizní adaptace knihy, kterou se inspiroval F.F. Coppola při psaní APOCALYPSY. Pro její televizní původ ji samozřejmě s Coppolovým majstrštikem nemůžeme srovnávat, ale za zmínku určitě stojí - jako jeho chudší, studenější a ještě víc halucinační příbuzný.(10.12.2002)

 • Rex Mundi
  ***

  Tento film som videla v anglickom znení niekedy v roku 1995 na TNT a najviac ma na ňom upútal ako vždy skvelý John Malkovich, ale hlavne excelentný Tim Roth, tu som si ho obľúbila a odvtedy patrí medzi mojich miláčikov.(16.3.2005)

 • Crocuta
  ****

  Po prvním shlédnutí jsem příliš nadšený nebyl, ale časem jsem byl nucen své hodnocení opravit. "Apocalypsa" byla lepší i přes rozdílnost místa a času oproti předloze, ale myslím, že Joseph Conrad by nebyl zklamaný ani tímhle - poměrně přesným - zpracováním své knihy.(18.7.2007)

 • jondzavid
  ***

  Tv adaptácia Apokalypsy je zaujímavá najmä vďaka tradične skvelému Timovi Rothovi, inak slabší odvar.(29.1.2005)

 • danecek24

  52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Malkovich(5.3.2009)

 • Tormentor665
  ****

  Musím říci, že jsem měl dlouho rozporuplné pocity, ale pozitiva nakonec převážila. V několika momentech je atmosféra dokonalá a Malkovich působí skutečně šíleně. Záběry na umírající zvířata se zažírají až do morku kosti a nepříjemný pocit po shlédnutí ve vás ještě dlouhou dobu zůstane. Bohužel to kazí klasické nešvary televizních film, tedy špatná kamera, občasné chyby v reáliích apod. 75%(15.9.2014)

 • diodoros
  ***

  Televízna adaptácia Conradovej poviedky Srdce temnoty. Dej knihy a jej atmosféra sú veľmi symbolické, snové a plné opisov a myšlienkových pochodov, preto kvalitné spracovanie je veľmi ťažké natočiť (Coppolova Apokalypsa sa však atmosférou dielu vyrovná) o to viac iba v televíznej produkcii... Na filme je televíznosť príliš vidieť, dej je zhruba verný predlohe (až na pár detailov), atmosféra snová a herci ujdú, posolstvo filmu a zároveň knihy o rozklade ľudskej osobnosti a úpadku človeka na úroveň zvieraťa ale mohli byť vyjadrené lepšie... Malý priemerný televízny film padajúci na svojom scenári, ktorý mohol byť prepracovanejší a na svojom príliš umelom televíznom spracovaní.(27.9.2013)

 • Margerie
  **

  Co si budeme nalhávat, ona Conradova povídka Heart of Darkness není žádný trhák. Jenže je součástí mého seznamu literatury ke státnicím - a když jsem po jejím přečtení zůstala rozpačitě sedět a uvědomila jsem si, že jsem jí příliš neporozuměla, rozhodla jsem se, že zkusím filmovou verzi. Ta se bohužel knižní předlohy drží jako klíště, takže před sebou máte hodinu a půl africké hudby, záběrů na africkou divočinu a její původní obyvatele a především příšerně konstruovaného monologu hlavního hrdiny, který byl z povídky převzat pomalu doslovně (jistě, námořníci a dobrodruzi ochotní podstoupit takovouhle cestu se přece vždy vyjadřují dokonale vytříbeným jazykem plným metafor). Pořád nevím, co si o knize myslet, pořád mi uniká její poselství. Jestli jím tedy nemá být to, že neprozkoumané části Afriky mohou být zrádné a pro jednoho osamoceného bělocha a jeho duševní zdraví se mohou stát osudnými - jenže k tomuhle zjištění jsem nepotřebovala ani osmdesátistránkový text, ani stominutový film.(7.4.2014)