Chlap na míru

Making Mr. Right

Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 95 min

• MM_Ramone

Americký film "Chlap na mieru" som si pustil hlavne kvôli jeho sci-fi linke. Myslel som, že to bude zábava. Ale nebola. Príbeh lásky úspešnej kariéristky Frankie Stonovej a nahlúpleho androida Odyseusa na mňa vôbec nezapôsobil. Nudil som sa od začiatku až do konca. Nepáčila sa mi ani ústredná dvojica. John Malkovich a Ann Magnusonová ku sebe absolutne nepasovali. Romantickú komédiu s tak nesympatickým párom som už veru dávno nevidel. Frigidná pani režisérka Susan Seidelmanová natočila poriadne nudnú úbohosť. *(15.12.2016)

Zo začiatku to pripomínalo akúsi feministickú frašku, ktorej postavy niesu dvakrát sympatické. No neskôr, akoby sa niekto rozhodol, že je predsa len lepšie vsadiť na síce klišé, ale aspoň overené. A tak tu máme vzorovú sci-fi komédiu z rokov 80.(12.3.2016)

• Rex Mundi

Klasická romantická komédia 80. rokov ochutená o vedeckofantastický motív. Malkovich je ako android šarmantný a jeho parťáčka Frankie je sympaticky energická a samostatná osôbka. Film, ktorý neurazí, no dnes už bude väčšinu divákov zúfalo nudiť :-)(8.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,584,970Tržby Celosvetovo $-(16.11.2009)

"To snad není pravda !! Ty jsi snad ještě horší než já.." ;) Velmi zábavný, byť nezřídka poněkud zvráceně zábavný, biják se spoustou intertextových vtípků, zejména protože (dvoj)roli - Zejména tu nesnadnou androidí půlku dvojrole, když Malkovich silně asociuje podobně výtečný Bridgesův výkon v Carpenterovu Starmanovi !! - si tradičně nesmírně užívající naprosto geniální Johny Malkovich.. Každý chlap už někdy ztratil kvůli ženský hlavu, tak co by nemohl android, kdyby i třeba doslova, zvlášť když se jmenuje Odysseus..;)(18.2.2017)