O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

Anopheles89

Těžko realizovat novelu od Steinbecka (teda předpokládám, nikdy jsem to nezkoušel). Mám pocit, že tu nejde ani tak o příběh, jako spíš o to, jak ho vyprávět, aby měl divák alespoň podobný pocity jako čtenář. Myslím, že v tomhle ohledu film splnil svůj účel. Akorát, nevím proč, jsem měl občas pocit, že není tak emocionálně silnej jako předloha. Já jsem hroznej pařez, osudy a emoce ve filmech na mě zkrátka nějak nefungujou. K navození emocionálnějšího prožitku pravděpodobně potřebuju víc prostoru pro vlastní fantazii, k čemuž mi dopomáhá právě kniha. Herci samozřejmě vynikající! Celkově vzato, výborná práce, který ale chybělo něco, čím by u mě film získal na výjimečnosti. ()

fallanga

Pěkné zpracování předlohy s dobrým obsazením a dobrými hereckými výkony. Dojem kazí akorát vcelku amatérské a ne moc povedené zpracování onoho zlomového okamžiku. Ten mohl být ztvárněn poněkud lépe, ale jinak se jedná o téměř dokonalé zpracování předlohy. ()

asi_takovej_

asi_takovej_pocit_ jako bej vobtahnutej sentimentalni MILF s kycovite namalovanym ksichtem. Sorry jako, ale to hrani si na dementy, slzicky a uber neexistujici filosoficke sdeleni, zeru vic v Zeleny mili nebo Foretovi G. ()

Duke90

Na povrchu zloba a zármutek, uvnitř přátelství a láska - přesně takto na mě působila postava Garyho Sinise. O myších a lidech je další film u něhož si můžu jen hořce zalitovat, že jsem si předtím nepřečetl knihu, která bude ještě určitě trojnásobně emocionálnější než její filmové zpracování. Tady prostě nejde jinak než za 5* a že je John Malkovich skvělý herec jsem věděl vždy, ale nikdy by mě nenapadlo že dovede tak přesvědčivě zahrát mentálně zaostalého člověka a za to má u mě mnohonásobně vyšší obdiv než doposud! Bravo! ()

pekas

Bohužel jsem měl možnost shlédnout pouze jednou v kině a od té doby ho marně sháním. Ale dá se říci, že si pamatuju z děje hodně, protože to byla taková emocionální pecka, že mi jde mráz po zádech ještě dnes. Malkovich se od té doby zapsal do mého podvědomí jako PAN HEREC. Po letech jsem ho přece jen sehnal a dá se říct, že se mi vryl do hlavy opravdu hluboko - 23 roků od prvního shlédnutí jsem si pamatoval většinu filmu. Skvělej film i když dost smutnej. 90% ()

Boulderman

Film je velmi příjemná podívaná, ale je nesmírně rozvláčný a bohužel i předvídatelný. Tyto dvě negativa sráží mé hodnocení na 80%. ()

Tom5821

Prvotřídně zpracovaná adaptace Steinbeckova románu. Jeden z mála filmů, který se může měřit se svou knižní předlohou. A pochopitelně...skvělý John Malkovich. ()

HEED

Nic dojemného, přesto pěkně natočeného. Diváka, tedy pokud nezná knihu, stále drží film v nevědomosti co se stane v daný okamžik. Naopak já sem si myslel že u filmu budu usínat, avšak nestalo se. Což je samozřejmě dobře. Přijde i na vtipnější okamžiky (černý humor). Do filmu jsem byl schopen se vcítit natolik, pokud byl Lenny o samotě, úplně jsem cítil odpovědnost za všechno co udělá, a přitom si toho nebude ani vědom. Tento hořký pocit jsem měl po celou dobu filmu, ale vůbec nerušil. Celé jsem to bral jako takovou baladu o nechtěné hlouposti se špatným a chladně smutným koncem, bez náznaku vetších následků či pocitu viny a odpovědnosti. Se svým hodnocením jsem docela váhal. Nakonec jsem se přiklonil ke čtyřem bodíkům z pěti možných. Protože, jak často na takový druh filmu narazíte a budete očekávat že vás kdo ví jak osloví. ()

Forsetino

Lehce koukatelná filmová adaptace Steinbeckova dramatu. Knihu jsem před shlédnutím nečetl. Přesto jsem místy předvídal děj. Ve filmu je ztvárněno přátelství dvou mužů, z nichž jeden je mentálně retardovaný. Přesto se oba mají vzájemně oddaně rádi. I když rozumnému snílkovi Georgovi je Lennie jen na obtíž, ale neumí se od něho oprostit. Podobně jako se ztvárněný stařík neumí vzdát svého starého psa, který už je prašivý, nepohyblivý, smradlavý, a tak vlastně zbytečný. Avšak přátel, které mamé v srdci, se jen tak nevzdáme, i když by to bylo někdy přínosnější. Starý pes pouze smrdí a překáží, proto nakonec musí zmizet. Podobně jako dobrotivý, ale pro svou blbost okolí nebezpečný, Lennie. Zajímavý životní příběh podtržený kvalitním hereckým výkonem Malkoviche. Filmově lehce nadprůměrné, scénář výborný. Celkově někde mezi 3,5-4*. ()

borohub

Skvělé zpracování knihy o myších a lidech. J. Malkovich a Gary Sinise to suprově zahráli. Od knižní předklony se tento film neodklání, takže pokud někdo potřebuje čtenářský deník k této knížce, stačí zhlédnout tento film. 85% ()

subic

Česká televize mě okradla! Oni to uvedli v nějaké sestříhané verzi, která měla asi 100 minut. Viděl jsem to teprve podruhé po spoustě let a musím říct, že Gary Sinise v této a řadě dalších vedlejších rolí v devadesátkách rozhodně zazářil, tady si to navíc velkolepě střihnul i režijně. A dalších režie už se bojí nebo jak? Jirka Malkovich si taky v devadesátkách střihnul řadu skvělých rolí, akorát že herecky neumřel a střihá je dál. A pak je tu ještě Sherilyn Fenn jako prvotřídní koketa. Já vlastně ani nevím, proč ti dva na začátku před někým a odněkud utíkali. Ale najít si práci a vydělat si na malý vysněný statek, to není jen tak, zvlášť když se do toho pletou ty kokety. 75% ()

AgnesDee

I když je film velmi povedený a jeho děj krásně jde podle Steinbeckovy předlohy, což je dnes už vzácností, musím filmu přeci jenom vytknout jeho konec. Bohužel nebyl tak dojemný jako v knize a kdyby se filmový Geoge zachoval stejně, jako ten knižní, film by nabyl více smutného a dojemného efektu. ()

mrclTV

Kombinácia Rain mana a Foresta Gumpa v historickom kabáte s extra dávkou psov, nevystatej zlatokopky a väčšej miery násilia, ktorá smeruje k nevyhnutnému koncu. Asi sa stávam až apaticky bezcitný, ale tieto postavy mi vôbec neprirástli k srdcu a ich osudy mi boli ľahostajné. A nepomohli tomu ani solídne herecké výkony hlavných predstaviteľov. Veď z až do očí bijúceho hrania na city pri psoch som sa normálne naštval... ()