Ripleyho hra

Ripley's Game

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

Johnu Malkovichovi a jeho psychopatickému výrazu evidentně sedla role zabijáka,který se jen tak z ničeho nerozklepe.Jinak příběh o tom jak se jeden obyčejný člověk dostane k nabídce vraždy za velké peníze,ale přeroste mu to přes hlavu a tak musí jít na pomoc právě John je docela dobrá podívaná.Takže za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(25.4.2015)

Spolukomentátori, ktorí našli pozitívne stránky filmu, to tu opísali pomerne vyčerpávajúco. Aby som nenosil drevo, tak len dve poznámky. Západoeurópske železnice majú oveľa komfortnejšie a priestrannejšie vlakové wecká. V pohode sa do jednoho vojde päť dospelých chlapov, z ktorých dvaja-traja zvádzajú medzi sebou ľúty boj na život a na smrť a zvyšní sa v nebohom stave nachádzajú vo zvyšných priestoroch kabínky. Neskutočné! Druhá noticka je aj o osobnej posadnutosti hubami. Ide o scénu, kedy si mafián v reštaurácii dáva nastrúhať hľuzovku do jedla, pričom čašník trpezlivo po troške udžibne do taniera, mafoš netrpezlivo volá: "Ešte, ešte!" a čašník strúha a strúha. Nevyslovený, no obrazovo krásne stvárnený súboj medzi autoritou hosťa a ochotou obsluhy. Súboj týkajúci sa primeranosti množstva poskytovaných chuťových bonusov vyššieho labužníckeho levelu, spojenej so súčasnou povinnosťou nevybuchnúť na zákazníka a jeho arogantné dožadovanie sa nadštandardu.(21.11.2015)

I s odřenou bradou dávám za 4 a to jen díky silnému závěru. To, co mu předchází není nikterak interesantní. Zápletka je dost jednoduchá a situace, které mají být napínavé, jimi nejsou. Lišák Malkovich je však opět geniální, zato D. Scott je obyčejný nejen na "plátně". Sečteno podtrženo, jedná se o nijak výjimečné drama s vystupňovaným závěrem. 67%(11.4.2009)

Průměrné, blbě napsané, dílko, které je z mého pohledu částečně inspirované provařenými Nebezpečnými známostmi. Vadil mi i neripleyovský konec a vůbec ta spojitost s původním Ripleym mi přišla zbytečná, ačkoliv chápu, že na něco ty lidi přitáhnout museli. Nicméně k tomu by stačilo pouhé herecké obsazení v čele s jako vždy výtečným Malkovichem, jemuž zdatně sekundovala trojice Ray Winstone-Dougray Scott-Lena Headey. Právě herci zvedají obyčejný průměr na průměr lepší. 60%(13.3.2010)

Méně rafinované a mnohem více komorní ztvárnění Toma Ripleho se mi líbilo asi více než původní snímek s Mattem Daemonem. Je to tím, že chladný, bezemoční výraz dokonalého vraha John Malkovich ztvárnil daleko lépe. Celkový dojem však kazí poněkud nelogický scénář a málo napětí, což to by se u dobrého thrilleru stávat nemělo.(6.11.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)