Ripleyho hra

Il gioco di Ripley

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

• C0r0ner

Už od začátku se mi to nelíbilo a jak čas postupoval, uvědomoval jsem si stále víc, že se jedná spíš o sebeparodii, než o cokoli jiného. Malkovichovi jsem roli nevěřil vůbec a i celý zbytek ansámblu byl k smíchu. Proč nakonec dvě hvězdičky? Protože jednu dávám ještě větším sračkám, i když tady moc nechybělo. 30%(6.7.2018)

Ani John Malkovich nenadělal nic s průměrností toho snímku, který mohl být zajímavým pohledem na Ripleyho "stará kolena". Kladla jsem si otázku, jestli je Ripley vlk v beránčí kůži nebo obráceně a to skoro celý film, ale vzhledem k jeho "talentu" asi spíš to první, každopádně tahle hra mě mátla a moc neodvázala.(26.9.2005)

"I pachanti maj kámoše !! Dokonce i ti mrtví !!" ;) Na neuvěřitelně vychvalovanou Ripleyho hru jsem se těšil velmi dlouho, když už jsem k ní však dostal, nestačil jsem se divit svému zklamání z podivně slabého filmu !! Johna Malkoviche, bez něhož by po Ripley´s Game ani pes neštěkl, mám moc rád, jistě mu ani zde neupřete gloriolu velkého herce, nicméně ta snaha italské režisérky Liliany Cavani, aby Tom Ripley vyzněl jako dokonale chladná bytost bez schopnosti empatie, což se jí až tak úplně nepovedlo, se přenesla na celý film, který ačkoliv se velmi slušně rozjede a naplno vás vtáhne do děje, aby vás zase po půlhodině nevděčně vyplivl, působí nesmírně studeně a odtažitě, a tak v divákovi nakonec zcela zákonitě nezanechá hlubší dojmy a prostě jen plyne.. Jistě, nabízí pár velmi povedených scén, jinak však spíš nudí a působí velmi laciným až televizním dojmem..(5.8.2013)

Další provensálská kriminálka ala Američan apod., tentokrát však sázající spíše na okázalou eleganci kulis a fajnšmekerského hlavního hrdinu v podání Johna Malkoviche, který si střihnul svůj standartní charakterový mix "napůl Con Air, napůl In The line of Fire" psychopata. A opět se mu to daří, bohužel je ale snímek bez drajvu, bez zápalu a kromě několika málo scén není moc o co stát. Dougray Scott totální poleno.(24.6.2017)

Méně rafinované a mnohem více komorní ztvárnění Toma Ripleho se mi líbilo asi více než původní snímek s Mattem Daemonem. Je to tím, že chladný, bezemoční výraz dokonalého vraha John Malkovich ztvárnil daleko lépe. Celkový dojem však kazí poněkud nelogický scénář a málo napětí, což to by se u dobrého thrilleru stávat nemělo.(6.11.2011)

• - Finanční potíže způsobily zpoždění natáčení, což znamenalo, že režisérka Liliana Cavani musela před dokončením natáčení opustit produkci, kvůli předchozímu závazku režírovat operu v milánské La Scale. John Malkovich převzal a dokončil film a režíroval zhruba třetinu záběrů. (Epistemolog)

• - John Malkovich v rozhovoru pro BBC poznamenal, že předtím, než si zahrál v tomto filmu, se přiblížil režii Talentovaného pana Ripleye (1999) a že jednal o získání práv na režii remaku první adaptace filmu V plném slunci (1960). (Epistemolog)

• - V původním románu Patricie Highsmith se většina akcí odehrává ve Francii, nikoli v Itálii. Dále Tom Ripley (John Malkovich) a Jonathan Trevanny (Dougray Scott) jsou oba ženatí s francouzskými ženami, které se jmenují Heloise a Simone, nikoli Luisa a Sarah. (Epistemolog)