Ripleyho hra

• Itálie

Il gioco di Ripley

Drama / Thriller

Velká Británie / Itálie / USA, 2002, 110 min

pomezi 3 a 4 hvězdiček... Kdyby byl film kratsi, mozna by dostal 4. Prece jen jsem cekal trochu vic akce. Na druhou stranu premitani nad tim, proc se ta postava chova tak, jak se chova a o co ji vlastne sakra jde, taky docela uslo, ale prece jen bych se radeji v tom filmu ztracel mene. Bylo tezke udrzet pozornost...(10.9.2006)

Průměrné, blbě napsané, dílko, které je z mého pohledu částečně inspirované provařenými Nebezpečnými známostmi. Vadil mi i neripleyovský konec a vůbec ta spojitost s původním Ripleym mi přišla zbytečná, ačkoliv chápu, že na něco ty lidi přitáhnout museli. Nicméně k tomu by stačilo pouhé herecké obsazení v čele s jako vždy výtečným Malkovichem, jemuž zdatně sekundovala trojice Ray Winstone-Dougray Scott-Lena Headey. Právě herci zvedají obyčejný průměr na průměr lepší. 60%(13.3.2010)

Spolukomentátori, ktorí našli pozitívne stránky filmu, to tu opísali pomerne vyčerpávajúco. Aby som nenosil drevo, tak len dve poznámky. Západoeurópske železnice majú oveľa komfortnejšie a priestrannejšie vlakové wecká. V pohode sa do jednoho vojde päť dospelých chlapov, z ktorých dvaja-traja zvádzajú medzi sebou ľúty boj na život a na smrť a zvyšní sa v nebohom stave nachádzajú vo zvyšných priestoroch kabínky. Neskutočné! Druhá noticka je aj o osobnej posadnutosti hubami. Ide o scénu, kedy si mafián v reštaurácii dáva nastrúhať hľuzovku do jedla, pričom čašník trpezlivo po troške udžibne do taniera, mafoš netrpezlivo volá: "Ešte, ešte!" a čašník strúha a strúha. Nevyslovený, no obrazovo krásne stvárnený súboj medzi autoritou hosťa a ochotou obsluhy. Súboj týkajúci sa primeranosti množstva poskytovaných chuťových bonusov vyššieho labužníckeho levelu, spojenej so súčasnou povinnosťou nevybuchnúť na zákazníka a jeho arogantné dožadovanie sa nadštandardu.(21.11.2015)

Malkovich dává hlavní postavě něco mrazivě děsivého, celou dobu jsem cítil jakýsi nepříjemný pocit setkání s člověkem naprosto nepředvídatelným a čehokoliv schopným. Pár pěkných scén, zejména když se na scéně opakovaně objeví Ripleyho bývalý partner. Jinak to ale bohužel žádná sláva není. Produkce působí chvílemi spíše jako TV inscenace, zejména v exteriérech. A jako celek to moc nedává smysl, nepodařilo se rozpracovat charakter a motivaci hlavní postavy, takže po skončení filmu zůstal akorát pocit mrazivého doteku Malkoviche a velký otazník. Malým plus je celkem slušná hudba, včetně kusu od Dead Can Dance.(22.7.2012)

• JannieMc

Hola Guys! =´) Pan Malkovich je sice mistr herec a Lena Headey je mi svým herectvím nesmírně sympatická, ale ten film mě nudil...a vůbec nic mi nepředal. Samozřejmě pokud vyzdvihnout jednu věc, pak je to Dougray Scott...chladný a odměřený Tom Ridley, chladný a odměřený film, který mi ani nepotřásl rukou, když jsme se loučili. "Je mrtvý?" "Já nevím..už víme, že nejsem žádný expert."(28.6.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11.

• - Finanční potíže způsobily zpoždění natáčení, což znamenalo, že režisérka Liliana Cavani musela před dokončením natáčení opustit produkci, kvůli předchozímu závazku režírovat operu v milánské La Scale. John Malkovich převzal a dokončil film a režíroval zhruba třetinu záběrů. (Epistemolog)

• - V původním románu Patricie Highsmith se většina akcí odehrává ve Francii, nikoli v Itálii. Dále Tom Ripley (John Malkovich) a Jonathan Trevanny (Dougray Scott) jsou oba ženatí s francouzskými ženami, které se jmenují Heloise a Simone, nikoli Luisa a Sarah. (Epistemolog)