Rudy (Cheech Marin) je Američan mexického pôvodu, ktorý je v rámci imigračnej kontroly jednej továrne zatknutý a deportovaný do Mexika. Pretože pri sebe nemá doklady, nemá ako dokázať, že je v skutočnosti americký občan. Preto mu nezostáva nič iné, iba sa spoľahnúť na svoju šikovnosť a nájsť si cestu domov vlastnými silami. (misterz)

Real Tom Hardy

"WHO'S THE PRESIDENT OF THE UNITED STATES? I-I DON'T KNOW, THAT GUY, THAT GUY WHO WAS ON TV, THE GUY IN THE COWBOY HAT... HE USED TO BE ON "DEATH VALLEY DAYS"... UH, JOHN WAYNE!" -------------------- Cheech Marin je jeden z tých hercov, ktorého mnoho ľudí mnohokrát videlo, avšak meno nepočulo pravdepodobne nikdy. Seriálový herec, ktorý si ale svoje odohral aj na filmovom poli a dokonca zaplával aj v režisérskych vodách. Toto je jeho druhý, posledný a jednoznačne najlepší pokus. Drobná, u nás prakticky neznáma komédia o Američanovi, ktorý bol neprávom deportovaný do ľúbezného Mexika. Ten musí následne urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby sa dostal naspäť domov. V zásade sa nejedná o nič extra, dobrá hudba (hl. mexická), gagov/hlášok je pomenej v porovnaní s dnešnými komédiami, čo je veľké plus, Marin je však perfektný (tu geniálny) herec, ktorý to ťahá ďaleko za možnosti samotného filmu. Born in East L.A. taktiež cení rovnaké veci ako ja – krásy nôh istej slečny, pôvab mexickej divočiny a nádhery slnečnej džungle Mesta anjelov. A ešte, aby som nezabudol, kamera je na komédiu až príliš dobrá a taktiež je tu Daniel Stern! No nič, je na čase prehrabať sa hlbšie Cheechovou filmografiou a nájsť nejaké ďalšie klenoty. ()

Courtemanche

Super komedie. V hlavní roli Cheech Marin (barman v Desperado), taky jsem čuměl na Tito Larriva (on taky dostal velký prostor v Desperado, ale jinak hlavně je to rockový zpěvák, nejvíce známý tím, že pravidelně a ještě pořád (už 20 let asi) má hlavní soundtracky ve filmech Roberta Rodrigueze), a jinak spousta méně známých herců, ale je to chytrý film. Tady to šlape jak má. ()