Příběhy Cheeche a Chonga

Cheech & Chong's Next Movie

Komedie

USA, 1980, 99 min

O niečo slabšie ako kultový UP IN SMOKE, z dôvodu absencie hocijakého príbehu. No, stále "huličcky" vtipné. V podstate tu vidím iba jeden problém. Snímka je rozdelená do samostatných gagov, akurát záverečný má cca 30 minút, čo však celý film nedokáže udržať pokope. Kto si však pustil film kvôli výstredne je dvojke, Cheecha a Chonga, a pozná ich kontroverzný humor, nemohol byť sklamaný. Huliči oplývajú nápadmi, strieľajú jeden skvelý vtip za druhým (niekedy aj trápny ale kvôli podaniu sa na tom divák tak, či tak zasmeje), a demolujú tradičnú spoločnosť do základov. 3,75(18.9.2018)

Není to tak vtipný, jak Up in Smoke, ale dobrejch pasáží se tam přece jenom najde dost (třeba magie - přeměnit roládu na jahodu). Cheech je skvělej v kažým záběru a to třeba jenom stačí, aby nedělal nic jinýho, než šel. On totiž umí chodit hrozně stylově. A mluvit taky - ještě když k tomu přidá trochu španělštiny a pokřikování na baby, tak to jsou fakt chlámačky. A to se kvůli tomu nemusím zhulit. Škoda, že se ve filmu objevilo tolik nesmyslnejch až nadpřirozenejch věcí (úplně mi to připomnělo kvalitu Četníků s Funésem - první díly vtipné a bez efektů, pak trošku slabší díl s mimozemšťanama). Ale stejně jsem se celkem bavil a taky díky nepřestřelené stopáži jsem se nestihl začít nudit.(17.8.2008)

Ganjopádně jedna z nejlepších zhulených komedií. Český dabing ale mnohé ubírá, třeba beatbox zmiňovaného Michaela Winslowa (https://www.youtube.com/watch?v=iTY6HTJoEkM). Zajímavé je, že například zpěv o mexikoameričanech/fazoložroutech dabovaný není. Pokud se mi někdy podaří zhlédnutí celého filmu v originále půjde zřejmě na 5*. "BEANERRRS...WILL KICK YAH IN THE FACE!"(4.4.2016)

Další halucinogenní pokračování této dvojice překvapivě neztrácí nic na svých kvalitách. Ať už se jedná o humor, nebo o opět výborný absurdní vývoj děje, který zde chvílemi graduje víc, než předtím. Pokračování někdy bývají spíše k horšímu, ovšem toto není ani zdaleka onen případ. Zvlášť, když je zde vynikající bonus ve stylu Policejní akademie.(25.3.2013)

This is not so cool shit like the first one, man! Druhý z řady halucinogeních výletů huličského dua Cheeche a Chonga začal ve velkém stylu a navázal tak na skvělou jízdu z prvního tripu. Ovšem po půl hodince evidentně začaly pánům docházet nápady a celý příběh, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, dostal až zbytečně absurdní ráz a bohužel se vytratila i veškerá zábava. Za zmínku rozhodně stojí první beatboxová role Michaela Winslowa, kterého jistě všichni znají ze série Policejních akademií jako seržanta Jonese.(8.4.2013)