Když se jedné noci roku 1996 středoškolačka Jeni Wendorffová vrátí domů, najde své rodiče zavražděné. Vzápětí vyjde najevo, že z garáže zmizelo auto a její mladší sestra Heather Ann zmizela. Vyšetřování vraždy v Eustisu netrvá dlouho a po shromáždění důkazů a stop se policie pustí do pátrání po skupině pěti středoškoláků mezi nimiž je i Heather. Zanedlouho je najde a zatkne v hotelu v Louisianě. O tom, že mají zločin na svědomí, není pochyb. Mnohem důležitější je pro detektivy zjistit motiv. A když se v sérii vyčerpávajících výslechů pomalu začnou nořit do minulosti, začíná se před nimi otevírat hrůzný příběh, jehož hlavní postavou je vůdce skupiny Roderick Justin Ferrell. Pohledný a charismatický psychopat, který věřil, že je mocným upírem a pro svou víru v upíry a jejich uctívání se mu podařilo získat několik dalších vrstevníků jako své stoupence. Poněkud prostoduchého přítele Howarda Scotta Andersona a jeho dívku Danu Lynn Cooperovou, svou bývalou přítelkyni Charity Lynn Keesee, která s ním čekala dítě, a také obezřetnou Heather Ann Wendorffovou. Postupně je vtahoval do svých vyšinutých vizí a když je přiměl, aby si pořezali zápěstí a pili krev jeden druhému, bylo jasné, že překročili hranici nevinného laškování. (oficiální text distributora)

hellstruck

Na ten film jsem se dlouhou dobu těšila kvůli Fullerovi a bohužel z toho nakonec vyšla (ne)pěkná slátanina o lidech uvězněných ve vlastní představivosti,tedy rádoby upírech.Hrůza děs. ()

nash.

Nejde mi do hlavy, jak se podařilo ze skutečného případu, který otřásl Amerikou a měl potenciál slušného filmového hitu, natočit tak nudný a nezajímavý film. ()

Hunter2222

Film podľa skutočných udalostí. Jediné, čo tam mohlo byť skutočné je tá hrozná nuda, pretrvávajúca skoro počas celého filmu. Nudný príbeh, herecké výkony ani nekomentujem a celkové spracovanie nanajvýš trápne... ()

Ten Druhy

Ďalší teenagerský rádoby vampire horror, ktorý si nárokuje na autenticitu kúzelnou formulkou hneď v úvodných titulkách: "nakrútené podľa skutočnej udalosti", ktorá mu však skoro vôbec neprospeje, pretože o skutočnosti len klame telom. Možno je sčasti uveriteľné, že partia mládežníkov si z dlhej chvíle a fetu začne namýšľať, že sú vampíri, ale trápnym dialógom, jednotlivým scénam a vlastne ani celému príbehu už ani štipka irónie nepomôže. Vodca klanu sediaci pri výsluchu s nohami na stole a fajčiaci jednu cigaretu za druhou, ktoré mu vyšetrovatelia ochotne pripalujú je len jedným z výrazov bezmocnosti tohto podpriemerného filmu. ()

ledzepfan

Jestli tohle Ferrell ve vězení viděl ,tak se musel pěkně nasrat a zároven propadat studem--já bych tak teda reágoval kdybych viděl film"podle skutečných událostí"který by ze mne dělal naprostého debila---Všichni mladí lidé(a upíři:-) )ve filmu vypadají jako postavy z bewerly hills90210-a z démonicky vypadajícího Ferrella s dlouhými vlasy se stal velmi nepřesvědčivý ,neposedný jeliman který se snaží pohádkama o upírech oblbnout pár holek---Mohla z toho být zajímavá studie pokládající otázky: kam až je člověk schopen zajít pro vytvoření vlastního světa?--pro svou víru?--kam až sahá fantasie?-- a kde je hranice mezi realitou fantasii a šílenstvím?------místo toho tu máme podprůměrně zahranou,né moc dobře natočenou frašku o partě mladých, kteří blbli,blbli až z toho zblbli----------Podivné Ferrellovo dětství nebo princip vampirismu jak v něj Roderick věřil::nic z toho tu není-a to je chyba---fakt,že i dnes po tolika letech ve vězení R.J.F.věří, že je upír(a kdo ví možná jim opravdu je)..naznačuje že jeho pohnutky a fantasie mají kořeny hlouběji než jen v pubertálním hecu.------vlastně ani nevím proč jsem tomu dal bytˇ jen jednu hvězdičku. ()

xjane

Podle skutečných událostí??? No nevim...pár náctiletých si hraje na upíry a přitom zavraždí rodiče jednoho z nich. To je v podstatě celé, hodně podivný příběh i postavy. 35% ()

Juto

Príbeh filmu bol na začiatku taký bizarný, že vedieť, že je skutočný alebo založený na skutočnom príbehu tak po pol hodine vypnem tv. 2/10 ()