Papoušek Paulie

Paulie

Papagáj Paulie

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1998, 88 min

Rozpočet $23miliónovTržby USA $27,084,499Tržby Celosvetovo $29,700,000(21.1.2010)

• Dever

Soundtrack John Debney: 1. Paulie Medley ,2. Ivy And Paulie Head Out ,3. Cancion Del Mariachi (Morena De Mi Corazon) (performed by Los Lobos & Antonio Banderas) ,4. The Bungled Burglar ,5. Misha's Memory ,6. New Discoveries / Paulie And Cat ,7. Estoy Loco (performed by Josh Cruze) ,8. Paulie's Big Flight ,9. Reunion With Marie (contains 'Marie' performed by Randy Newman)(5.5.2011)

Jeden z najlepších rodinných filmov, tak keď sa vám to páčilo, nebojte sa pridať hviezdičku! Mne sa to páčilo aj keď som mal desať, aj teraz, keď mám dvadsať. A mám silný dojem, že si to pozriem rád aj s deťmi, keď budem mať štyridsať. Taká milá pohodička so slzami na konci, s perfektným dabingom hlavne u Paulieho a krásny a talentovaný herec-papagáj, dojemný príbeh, pár zlovestných postáv a záver ako má byť. 80%.(2.4.2006)

Můj nejmilovanější film z dětství o chytrém a ztraceném papouškovi. Tak trochu srdeční záležitost, na kterou bych dozajista zapomněla, kdyby mi ji dnes moje máma nepřipomněla.Opravdu milá rodinná pohodička, kterou doporučuji úplně každému. Já se na to v budoucnu moc ráda podívám znovu.(29.11.2011)

Mít doma papouška je fajn. Mít doma papouška, který se naučí mluvit je super. A mít doma papouška, který dokáže mluvit a myslet jako člověk je k nezaplacení. A tenhle film o jednom takovém výjimečném a geniálním papouškovi vypráví, a je to příběh rozhodně zajímavý a originální. Musím se přiznat, že já mám rád skoro všechna zvířátka, ale pro pejsky a papoušky mám obzvlášť velkou slabost, a papoušek jménem Paulie mi ihned přirostl k srdci a zamiloval jsem si ho. Byl to sympaťák, byl i docela vtipný, byl roztomilý a hlavně byl inteligentní, a to z něj udělalo jednoho z mých nejoblíbenějších zvířecích filmových hrdinů. Jeho příběh byl zajímavý a úchvatný a jeho putování zpět ke své původní majitelce bylo napínavé a až do poslední chvíle jsem netušil, jak příběh dopadne, ale tvůrci mě nezklamali a papoušek nakonec došel svého cíle. Tenhle film nemá nějaké velké ambice, jeho cílem bylo pobavit a zaujmout celou rodinu od malých členů rodiny až po ty velké, a to se mu v mém případě povedlo. Film jsem si užil a uděluji tak čtyři hvězdy, protože tenhle film si je dle mého názoru rozhodně zaslouží.(2.9.2013)

Jak tu někdo psal - je to jeden z nejlepších rodinných filmů, takže v rámci žánru se nebojím dát 4*.(4.1.2009)

Celkem roztomilý rodinný film o papouškovi Paulim. V dětství jsem ten film zbožnoval. Zajímavý příběh, hezky provedené scény kdy papoušek Paulie mluví, nostalgické chvíle, vtipné momenty. Pecka to není, ale příjemná podívaná to rozhodně je. Hodnotím na 75% = ****(28.11.2012)

Hodně pěkný filmeček :)(16.5.2014)

Prijemny rodinny film vyrozpravany priam "gumpovskym" stylom . A pritom zpociatku to moc slavne nevyzeralo. Nizky rozpocet filmu prekvapivo velmi neskodi a hudba osvedceneho rodinneho skladatela Johna Debneyho taktiez potesi. Pre exotickych operencov mam slabost takze v ramci zanru slusny nadpriemer. Boli casy, boli ked sa rodinne filmy tocit vedeli. Nie ako dnes. 65%(5.5.2009)

Příjemná rodinná komedie, velmi rád se na tento film dívám, a pokaždé se mi moc líbí, asi to bud taky tím že já sám doma chovám papouška i když nemluví tak skvěle jako Paulie. Papoušek vypráví své příběhy a historky z toho co zažil, jsou to zábavné, vtipné ale i smutné historky. Dobře vymyšlený příběh, na jehož konci se papoušek šťastně vrátí ke své majitelce Marii.(18.9.2012)

Ako malé dieťa som videl ten film kedysi na Štedrý večer, takže moje hodnotenie je totálne ale totálne zaslepené nostalgiou. No rovnako láskyplne sa na tento malý rodinný skvost dívam doteraz, a aj napriek tomu, že táto zvieracia rodinná komédia je určená primárne pre deti, jej zjednodušené posolstvo dokáže dojať i dospelých. Je to do posledného záberu klišovité, patetické a nevýrazne natočené, až ma to samého prekvapilo, ako ten film doteraz zbožňujem. Just a guilty pleasure. (70%)(26.10.2010)

Svěží scénář s překvapivě propracovanými postavami, které provázejí Paulieho během jeho pátrání po ztracené majitelce. Zkrátka - malý klenot žánru, který hravě strčí do kapsy všechny Beethoveny, prasátka Babe a podobnou verbež. Rodinné filmy nemusí být stupidní.(5.3.2006)

Nedávno jsem zase shlédl v televizi a musím říci, že je to rodinná komedie jako vyšitá....Zábava, vtip, dojemné scény i scény sršící veselím, to vše pozdvihuje papouška Paulieho na * * * *(12.1.2009)

smutnej film, ale hodne se mi libil(5.7.2010)

Papoušek přinesl přesně to co jsem očekával. Monk coby ruský imigrant, který se spřátelí s mluvící papouškem, aby si vyslechl jeho životní příběh a pomohl mu najít jeho cíl. Tenhle rodinný film mi na dnešní ušmudlané odpoledne sednul jako ulitej a pěkně jsem si ho vychutnal.(29.7.2013)

Krásný příběh o papouškovi, který hledá cestu zpět ke své nejlepší kamarádce z dětství. Něco co moje něžná milující duše opravdu potřebuje. - "It all started with Marie."(20.7.2017)

Roztomilý rodinný film, v kterém je, jako v jednom z mála, hlavní postavou papoušek. Jelikož já mám pro tyto opeřence slabost, musel jsem ho vidět. Děj nebyl ani tak infantilní jak by se očekávalo. Papouškovo dobrodružství a jeho putování vcelku zaujme. I přesto, že je hlavním aktérem zvíře, vás film dokáže vtáhnout do děje. Samozřejmě ve finále se příběh neobejde bez happyendu Ale co by jste čekali, vždyť je tento kousek určen především dětem. Ovšem milovníkům papoušků ho mohu směle doporučit.(31.10.2006)

• tomeek

Nesnáším filmy o zvířátkách. Jediný důvod, proč jsem to viděl je, že to šlo ráno v televizi a na moji kocovinu to bylo zajímavější, než pohled do stropu.(6.7.2011)

Hezký dojemný rodinný příběh o chytrém papouškovi. Pěkně natočené, rozhodně jeden z lepších filmů kategorie "zvířecích rodinných filmů".(2.2.2008)

• lennyd

Nový zaměstnanec v společnosti pro výzkum komunikace lidí a zvířat, ruský uklízeč Míša najde ve sklepě společnosti střežené tajemství - mluvícího papouška. Tenhle se ale liší od ostatních mluvicích papoušků tím, že skutečně přemýšlí a mluví. A tak vypráví Míšovi svůj životní příběh o hledání holčičky Marie, která jej naučila mluvit ... Pokud je vám něco mezi 0 a 12 lety, tak jste přesně ta cílová kategorie pro tento film. Vzhledem k tomu, že už mi těch 12 kdysi bylo, tak mi bylo od prvních minut jasné, jak to celé dopadne. Nicméně i tak bych našel několik světlých míst - třeba bezvadný český dabing ruského Míšy...(3.6.2008)

Paulie má naprosto všechny artefakty, které potěší širokou škálu dětí.A ani dospělí se při jeho sledování určitě neukoušou nudou.(10.11.2002)

Nic nového pod sluncem, ale v rámci rodiné komedie s mluvícím zástupcem zvířecí říše docela ok. Happyend mohl být trochu méně otravný (to rozhodně) a záporák víc záporný (v každém případě, takto člověk ani nemá ke komu cítit nenávist za papouškovi patálie), ale jinak fakt v pohodě. Hudba John Debney. 50%(21.3.2009)

Tento film je taková má slabost. Ačkoli je nic moc, příšerně zahraný a taky celkem o ničem, přesto to je jediný film, u kterého jsem se kdy rozbrečel ( tak a je to venku ! ). Byl jsem sice tehdy malý a neznalý, přesto to ve mně budí sentimentální vzpomínky. Bylo mi tak 7 let, když jsem viděl, čím vším si ten nebohý papoušek prošel. Tehdy jsem z toho měl pořádný mindrák. Jé, to byly časy...(21.10.2012)

Mistr toomek a jeho inteligentní komentář. Nelze se poté divit že film, i přesto slušné hodnocení se týče žánrovky, modé hodnocení.(20.4.2014)

Jsem si vědoma toho, že dávám tři hvězdy na film, v němž mluví papoušek, a jsem si vědoma toho, že jsem vcelku velký odpůrce všech filmů, ve kterých mluví zvířata. Ale Paulie mi připadal tak nějak opravdový. Docela pěkný rodinný film.(20.4.2014)

Originální zvířecí hrdina, vynikající Tony Shalhoub a fajný scénář. V dětství mě to neskutečně dojalo a viděl jsem to mnohokrát. Nedávno jsem to viděl znovu a pořád to bylo moc pěkné. Opravdu pěkný rodinný film. 75%.(20.4.2014)

Docela milý rodinný film, kde jedinou výhradu mám k dabingu papouška Paulieho, ten hlas mi tam nějak nesedl. Nejlepší byla scéna, kdy banda vědeckých pracovníků odborně zkoumala papouška pomocí sofistikované metody. Ukazovali mu k poznání kartičky s jednoduchými obrázky a očekávali pouhé zaskřehotání jednoduchých odpovědí typu "dům", "deštník", "pizza"... jenže papoušek se neudržel a začal jim dělat rozsáhlou přednášku o tom, co je to pizza, že se jí po celém světě, jaké všeliké přísady se na ni můžou dávat, jakou pizzu on sám má nejdraši a zakočil ten sáhodlouhý a květnatý proslov tím, že už by jim taky mohlo dojít, že on má teď hlad a pizza by bodla :-)) Závěrečná scéna shledání byla zvláštní, ale ze života. Paulie se holt za ty roky nezměnil, ale svou milovanou holčičku Marii už nepoznal, "trochu" mu vyrostla a tak z toho byl perplex. Smutné, ale nakonec naštěstí s (opeřeným) happyendem.(18.8.2014)

Vcelku normální rodinná komedie. Se vším, co k tomu patří. Trocha humoru, mnoho patosu a srdceryvnosti. Mohlo být hůř.(20.7.2008)

Nemôžem si pomôcť ale tento film bol výborný. Síce filmy tohto druju moc nemusím ale tento fak že doslal. PAULIE bol týpek. ****(11.11.2008)

Klasická sentimentální rodiná komedia o cestujícím zvířeti. Nic originálního ale i přesto chvilkama zábavné(3.3.2009)

Rodinne filmy s inteligentnimi zviraty uz se mi hodne zprotivily (hlavne ty, kde zvirata sportuji). Tohle me ale opravdu chytlo, jednak protoze mam rad papousky, ale hlavne je tenhle dil skvele natoceny, ten Aratinga opravdu exceluje. Byl tak uveritelny, ze me tezce premohl i ten sentiment, a to mi bylo 12 uz hodne davno.(21.3.2009)

Příjemný rodinný film, který všechny potěší a nezklame. Človek nesmí moc přemýšlet nad tím, že hlavního hrdinu ruského původu po únosu papouška čekalo vyhoštění. Takové detaily ve filmu pro děti nejsou důležité.(21.3.2009)

Krásny rodinny film, standart za 3*...ale protože ten papoušek dobře mluvil a některe jeho hlašky byly "all inclusive", musim 1* přidat :)(4.2.2011)

Jako malý jsem tento film miloval a viděl jsem ho asi 10x, takže ani dnes nemohu dát méně, než 4*.(20.11.2011)

• KdG

Celkem tuctový film o mluvícím papouškovi, spíš určený dětem. Konec je fakt po americku dojemný.(9.9.2008)

K dopolednímu vaření vcelku ideální film, místy dokonce vtipné.(27.1.2013)

Když jsem se na tento film nedávno podíval, úplně jsem se vrátil do doby, když mi bylo něco kolem 6 let. Vím, že někomu můžou prijít mé 4 hvězdy jako "bláznovství", ale pro mě má tento film zvláštní kouzlo.(28.2.2013)

Povedená rodinná komedie, papoušek z těch všech hraje nejlíp ;)(22.7.2007)

Ano dám tomu nadprůměr. Pohodový rodinný film s typickými citovkami a trochou humoru. Nic omračujícího, ale prostě klídek, pohoda, papoušek.(28.1.2013)

Papoušky mám rád.(18.8.2014)

Pěkný film pro děti, který však pobaví i dospělého jedince. Profesionální český dabing však film zlepšuje a je větší chuť se na to dívat. Pěkný film.(19.3.2015)

Příjemná rodiná komedie, na kterou se rád za pár let, opět podívám.(3.5.2009)

Vim o cem mluvis Miso, byla jsem ve stejne situaci(7.8.2011)

Opravdová srdcovka. I jako mladší jsem si jí často pouštěla, ale v den, co jsem dostala andulku, se pro mě tento film stal naprostou dokonalostí, protože jsem vždy měla slabost pro papoušky. Zkrátka film, na který se budu dívat i za 10 let a vždycky budu brečet jako malá.(30.9.2012)

Papoušek Paupie je prostě úžasný z filmu číši pohoda a hlavně má výborný dabing.(13.10.2012)

Milá rodinná komédia s pár vážnymi momentmi, ktorá dokáže spríjemniť deň a potešiť každého diváka.(29.11.2012)

Zde proběhlo mé první seznámení s mangem a touha ho ochutnat tak, jako Paulie! Navíc je papoušek tak inteligentní a bystrý, že mu nejde odolat! :-)(31.5.2013)

Pamatuji si , že když jsem viděla chytrého papouška Paulieho jako malá holka, chtěla jsem k narozeninám také papouška. Hezký příběh pro celou rodinu.(4.8.2016)

Opravdu hezká a úsměvná komedie. Má to prostě všechny aspekty, které má mít solidní komedie.(23.5.2003)

• LucMosss

Mám slabost pro opeřence... Více mi příjde zbytečné dodávat. Je to velice dávno, co tento přezvláštně vypravovaný příběh vysílali.(15.6.2010)

Myslel jsem,že se podívám na komedii,ale on je to docela smutný film...(9.8.2014)

Tony Shalhoub se mi hrozně líbil v tom filmu a předvedl dobrý herecký výstup na takto průměrní snímek.(25.8.2010)

natáčení se zvířátkama neni zas taková sranda jak se zdá...donutit papouška, aby lítal dicky tam a tam a docela dobře..udělanej..dabing.....(28.9.2010)

Jako kluk jsem to miloval.(26.1.2013)

Podle mě jedno z nejlepších rodinných filmů, chytrý papoušek který putuje světem a potkává ruzné lidi a jejich chování, myslím že tento film popisuje ruzný typy povah lidí at už dobré tak špatné a tím dětem nelže jak to ve světě chodí ( i když v podání dětským způsobem) mě to bavilo jako dítě a baví mě to jako dospělého(10.8.2014)