Rejuvenatrix

Brian O'Hara

Scénografie:

Susan Bolles
  • TERRORDROME

Rašpľa chce omladnúť a keďže je zazobaná môže financovať pochybné lekárske experimenty. Samozrejme trvá na tom že výsledné sérum otestuje hneď na sebe, čo sa v horore nezaobíde bez odporných vedľajších následkov spočívajúcich v premieňaní sa na ohyzdnú bosorku čo potrebuje výťažok z mozgov na spätnú premenu. No, niekto tu písal že vraj sú tam podarené masky, ale ono to vyzerá asi tak že tej vráskavej ochechuli vyrastá z hlavy karfiol a naň sa ešte nejaký dobrák zrejme vytentoval. Kladom filmu je že aj napriek slabému tempu ( prvá vražda sa odohrá niekdedy okolo hodiny deja, pričom celý film má hodinu a pol ) sa mu nejako darí príliš nenudiť a ťažko povedať čím to je. Občas malý gore efekt typu vyrhnutý mozog a vcelku debilné zakončenie, rozhodne by to chcelo viac pritlačiť na brutálnu strunu.(15.6.2013)

Touha po věčném mládí je nekonečná. Co všechno je člověk pro to ochoten obětovat? Všechno. Byť sérum doktora Ashtona zatím nefunguje, jak by mělo, jeho mecenáš, kdysi krásná a slavná, dnes zestárlá herečka, trvá na tom, že se stane jeho pokusným králíkem. Divák samozřejmě vidí, co se stalo s laboratorními potkany, Elizabeth by to však stejně nezajímalo. A pokud dojdou lidské mozky? Nu, dáma si přece umí vždy poradit. Klasické osmdesátkové béčko, které znalého fanouška nepřekvapí, ale může si ho do jisté míry užít. Pěkné mechanické efekty a především maskérská práce, kdy se Elizabeth mění tu v jakéhosi křížence s plazem, tu připomíná Gorgonu Medusu a divák může hádat, jaká kreace bude následovat. Gore je oproti jiným snímkům mírnější, ale dojde na utržené hlavy i proražené hrudi. K tanci a poslechu hraje dívčí metalová kapela Poison Dollys. Tedy Girlschool to rozhodně nejsou, ale pořád lepší než disco...(1.6.2018)

• Campbell

Trošičku zklamání, popravdě jsem nic nečekal, už divnej název mě dost odpuzoval od toho abych film zkoukl a dost jsem se k tomu i přemlouval. Nakonec to dopadlo asi tak jak jsem čekal, tenhle film není nijak extra dobrý. Příběh o ženě kteá chce být za každou cenu mladá, není nic z čeho by se dalo tolik čerpat a tak z příběhu tvůrci vycucaly snad co nejvíc to šlo, ale i tak je tu neuvěřitelně moc hluchých míst které jsou strašně úmorné. Hlavní ženská a doktor mi byly poměrně dost nesympatičtí. Atmosféra tu prakticky žádná není a tak jsem celou dobu čekal jak se žena začne rozpadat a žrát lidi a to je asi jediné opravdu velké plus protože si tvůrci s maskamy vyhrály.(11.1.2013)

Tento typ správne uletených osemdesiatkových body hororov, aké dokázali svojho času vymýšľať a natáčať napríklad Cronenberg, Henenlotter či Gordon s Yuznom mám obzvlášť rád a vždy ma poteší, keď natrafím na zabudnutý kúsok, tematicky spadajúci do tohto súdka. Rejuvenatrix má síce možno pomalší rozjazd, no akonáhle objekt pochybného genetického výskumu zmutuje do obludnej podoby (maska ohavy je slušná), začnú pribúdať mŕtvoly a nechýbajú ani pozoruhodné gore scény. Ja, ako fanúšik zvrhlej béčkovej zábavy som si na Rejuventorovi veru zmlsol.(21.2.2012)

• Han22

Nesympatický vědec léčí nesympatickou dámičku. Aby byla mladá, připravuje sérum z mozků mrtvol, jenže sérum je krátkodobé a po jeho vyprchání se dámička mění na stále horší monstrum. Neskutečně utahaný film, kde se první vražda stane až po hodině a i pak se to táhne. Nulová atmosféra, céčkový look a hlavně příšerná nuda. Hvězdička za technicky slušnou masku (i když směšnou) a trochu toho gore ke konci.(7.8.2015)