poster

Nemuri Kjóširó: Džojóken

 • Japonsko

  眠狂四郎 女妖剣

 • Japonsko

  Nemuri Kyoshiro: Joyoken

Drama

Japonsko, 1964, 87 min

Režie:

Kazuo Ikehiro

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • zelvopyr
  *****

  V rozkolísané kvalitě jednotlivých filmů série patří tento k velmi dobrým. Pracuje se s trochu jiným vizuálem, prvně jsou použity i zpomalené záběry. Kjóširó je velmi jist sám sebou -- Ičikawa velmi dobrý. Opět mě těší Wakayama -- tito dva herci výrazně trčí nad ostatní. No a na okraj... viděl jsem to jako relativně špatný přepis asi z VHS. Dost zahuhlaný zvuk, takže původní japonštině bylo poměrně špatně rozumět. V takových okamžicích se chytáte pomocí titulků... A zde se ukazuje genialita japonské výuky angličtiny. Mají kýbly slovní zásoby, ale nedovedou ze sebe vypravit ani slovo, protože jsou naučeni především tuny gramatického balastu. Takže titulky ke spoustě filmů jsou dělány dle slovníku. Pokud máte možnost přeložit slovo z více alternativ, japonec neomylně sáhne po velmi obskurním, aby dal najevo, jak má dobrou angličtinu. Výsledkem jsou věty, které vypadají jako předshakespearovská dvorní angličtina pod vlivem drog. Něco jako "How could you consent to this boastful, astoundingly undignified demeanor so this prevaricarous culprit flatly duped you with this ludicrously impudent predicaments?". V plné palbě titulek za titulkem :))) (dal jsem si s touhle větou práci a vysbíral vybraná slovíčka skutečně použitá během asi 20 minut filmu). Takže výsledný zážitek hodně přidává schizofrenii celého díla...(19.1.2012)

 • stub
  ****

  Definitivně potvrzuje posun naznačený v předchozí části, navíc se opět dočkáme ozdoby v podobě Tomisabura Wakayamy (v roli Chen Suna, známého z prvního snímku). Díl je dosti temný, silně orientovaný na náboženskou problematiku (faktem je, že v období relativního bezvládí si "misionáři" v Japonsku dělali, co se jim zlíbilo - a jejich tresty po stabilizaci země nebyly rozhodně nijak neúměrné jejich konání). +- se tímto dílem série definitivně rozvinula do své konečné podoby...(18.4.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace