Podvodný obchodník si pronajme volný pokoj od dvou sourozenců, aby ho využil pro své sexuální touhy, aniž by tušil, že jsou to sérioví vrazi, kteří zavraždí každou ženu, kterou tam přivede. (JasonCZ)

Dellamorte

Tentokrát nevera s izbou ( áno - s izbou ) so zľavneným prenájmom , ktorú bábiky opúšťajú v tuhom stave ( k životu je totiž potrebná krv ) . Manžel to celé preformátuje do erotických vidín , manželke to v tejto forme naservíruje , no a tej to nesedí , upletie si z toho konšpiráciu , ktorá obnáša silnú predtuchu , že samcove vidiny majú reálnu podobu... . Sympatická 80ka ktorá mi akurátne vyplnila voľné miesto vo filmotéke. ()

Kusko.t2

„There is a room for rent in the Hollywood Hills... and the tenants are paying in blood.“ V rámci hororového žánru celkom klasický krvavý slogan žmurkajúci smerom na gore-chtivého diváka je zbytočne obyčajný. To sa o záseku THE BLACK ROOM povedať nedá. Rodinná kríza prameniaca z dlhodobého stereotypu a sexuálnej frustrácie, ktorú ešte umocňujú dve aktívne deti na krku, sa medzi Larrym a jeho ženou Robin stáva skúškou ich vzťahu. Larry ako sexuálne neukojený samec si svoje erotické fantázie hodlá ventilovať mimo tepla domova. Inzerát v novinách ponúkajúci anonymné prežitie fantázií v unikátnej a exotickej miestnosti Hilltop panstva v Hollywood Hills s panoramatickým výhľadom za 200$ na mesiac, je po načretí do peňaženky jasnou voľbou. Splnený sen o mimomanželskom pomere je síce únikom z reality do náručia neosobného, ale o to viac animálneho aktu medzi mužom a ženou, to je však pre dĺžku života škodlivý doping užívajúci sa aj po malých dávkach. Dôvodom je Jason a Bridget – prenajímatelia čiernej miestnosti dekorovanej plameňom sviečky, ktorí požadujú okrem nájomného aj čosi navyše. ### V celku netradičný horor dvojice Kenner/Vane ponúka okrem reálnej manželskej krízy aj záhadnú povahu brata a sestry – prenajímateľov „čiernej miestnosti“, o ktorej je dobré pred projekciou vedieť asi toľko, koľko som uviedol v komentári – čiže nič. Zážitok je potom vyšší a núti diváka sa zamýšľať sa nad ich charakterom a povahou až do úplného záveru. Myšlienka potom pretrvá aj po uplynutí tituliek. Sexuálny fantazijný nádych a chladné krvavé scény sú už bonusom v tomto, na prvý pohľad bežnom ľudskom osude. PS – pri sledovaní Jasonova charakteru (Stephen Knight) som si spomenul na exploitačný trhák DEATH WEEKEND Williama Frueta, konkrétne na zubára Harryho (Chuck Shamata), ktorého záľuba v tajné čierne miestnosti v jeho luxusnom dome pri jazere sa rozhodne nezaprie. ()