Roy a Bo opustili po ukončení studia malé město, kde bydleli a vydali se autem na weekend do Los Angeles. Po krátké době začnou kolem sebe řádit a zanechávají po sobě řadu těl. Násilí je čím dál tím horší... (oficiální text distributora)

Trailer

Visáč

"Eat my fuck." Krásne nekorektná anarchistická jazda dvoch asociálnych vyvrhelov ulicami nočného L.A. optikou režisérky, ktorá spracovala jasne exploatačný námet do nadčasového pojednania o toxickej maskulinite a not-so-yuppie (čti: blue collar youth) nihilizme. Bez moralít a bez filtru. Nazoomovaný úsmev Davida Berkowitza (Son of Sam) v opening credits montáži. No reason, no remorse. Just pure mayhem. ()

*CARNIFEX*

Som veľmi milo prekvapený, ako "seriózne" poňala myšlienku vraždenia pre zábavu, Penelope Spheeris. Mimoriadneho násilia sa divák síce nedočká, no tá bezstarostnosť z vraždenia, akoby išlo o bežnú náplň všedného dňa, tá je skutočne vyobrazená viac ako solídnym spôsobom. Mne osobne rozuzlenie nevadilo ( a prečo aj?), len škoda, že to nemalo väčšie grády či temnejšiu atmosféru. Inak Charlie Sheen je tu ako Johnny Depp v Nočnej More. Kto by to bol povedal, že sa z neho odstupom času stane jeden z najväčších šašov vo filmovom priemysle. ()

dobytek

Charlie Sheen a jeho kámoš dokončej studium na high school a jedou si ještě naposledy užít nějakou zábavu, než začnou makat v místní fabrice. Ta zábava spočívá v tom, že začnou bez nějakejch zjevnejch důvodů zabijet různý lidi, který zrovna potkaj. Sice je to poněkud divný, ale celkem se na to dalo dívat. Jenže pak přišlo úplně dementní finále, který rozhodlo o tom, že dávám nakonec jenom 2 hvězdy. ()

Flakotaso

Ze začátku je to výborná uvolněná pohodovka s typickými 80s´ trademarky, dobrou muzikou a výtečným Charlie Sheenem. Postupně ale začne zejména blonďatý týpek bezdůvodně magořit a zabíjet každého na potkání, což mi postupem času zejména svým "no reason" faktorem (podobně jako v Gavrasově Notre jour viendra) začalo hodně lézt krkem. Kdyby se film držel jenom u takových trochu tvrdších rošťáren jako v úvodní části, bylo by to pro film mnohem lepší, než prkenné přimotávání nesmyslných násilností. ()

dopitak

Motivace vytvoření námětu i natočení filmu jsou mi záhadou, což se ovšem dá říct i o chování "hlavních postav". Mám věřit, že dva kluci víceméně normálně prolezli až na konec střední školy, aby se pak z nich náhle přes noc stali vraždící maniaci? Otřesné dialogy a nepovedený dabing (Tonda Navrátil namluvil asi 58 postav...). ()

• Roli Bo Richardse (Charlie Sheen) už s Maxwellem Caulfieldem zkoušel Crispin Glover, ale podle režisérky Penelope Spheeris byl jeho výkon hodně psychopatický. (Fenk)