Karlos80

Klasické WIP s prvky nunsploitation filmu (ano, dá se to tak říct, jeptišky zde skutečně vystupovaly a hrály podstatnou roli). Mladá žena je zavřena za obchod s drogami a jejich přechovávání ve věznici provozované kádrem despotických jeptišek. Samy jeptišky jsou ve vězení pod přísným dohledem postarší Matky představené. Klasické klišoidní schéma (špinavost, ponižování, viz třeba ponižující vaginální vyšetření, lesbické scény nebo jedna pěkná masturbace jedné z vězeňkyň na vězeňském dvoře, nechyběly ani povinné scény ze sprch a nakonec i povinná vězeňská vzpoura, kdy už vězeňkyním prdnou nervy). Film mě ale i tak tolik neupoutal, přece jenom to nebyly akční filmy Filipínců, potažmo USA nebo Jesus Franco. O Italech je však známo, že šli vždy s dobou a vždy se tak trochu vezli na módních tendencích doby (rok '74 byl přímo ideální pro subžánr WIP nebo nunsploitation např..), chvílemi mně ale film připadal vyloženě směšný a působil na mne spíš jako hodně nevydařená komedie (vzpoura ve vězení, oheň atd), nutno však ocenit velmi dobrou hudbu, která se pěkně poslouchala. Jednu z rolí jeptišek si tu zahrála mladá Christine Galbo, která je později známa z gialla filmu "What Have They Done to Solange"?, "Living Dead at Manchester Morgue", "Killer Must Strike Again", ale ještě před tím vytvořila patrně svou vůbec nejlepší roli v parádní atmosferické španělské záležitosti "La residencia" z roku '69. Z druhé strany barikády jedna z vězeňkyň, která zde hrála docela podstatnou roli, vypadala jako mladá Elizabeth Taylor, pokud film uvidíte, jistě mi dáte zapravdu.. ()