poster

Breakin'

 • USA

  Breakin'

 • Slovensko

  Brejkuj

  (festivalový název)

Muzikál / Drama / Taneční

USA, 1984, 90 min

Režie:

Joel Silberg

Kamera:

Hanania Baer

Hudba:

Gary Malkin

Producenti:

David Zito

Scénografie:

Ivo Cristante

Kostýmy:

Dana Lyman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  **

  Na můj vkus tam bylo až moc homosexuálů. Připadal jsem si jak v pokoji Eltona Johna.(20.8.2010)

 • ink flo
  ****

  Děj je zbytečný řešit, protože slouží jen jako záminka pro co nejvíc tanečních scén, který teda často spíš než breakdance připomínají legendární strečink VHSky Jane Fondové v supermanském stylu "na černý lesklý elasťáky si navléknu ještě lesklejší fosforový kalhotky". Černí mladící jedou electro-boogie na bílé muže Kraftwerk, k matchům jim tam rapuje mladej Ice-T do rychlýho elektra, většina vypadá jako kdyby utekla z nějakýho videa Jacksona nebo Madonny (tzn. pravděpodobně ne uplně tak, jak tenkrát vypadali real breakdanceri) a když to začne být zajímavý, tak to utnou a napíšou "více čekejte v druhém dílu electric boogaloo"....kdo si všimne camea Jean Claude Van Damma, může z odměnu chodit celé léto ve stejných elastických řecko-římských nasrávačkách, jako tam má on. Kolem a kolem mě nenapadá nic, co by se tomu dalo vytknout, možná tam mohlo být ještě víc záběrů na zapařený klobásy natlačený do o dvě čísla menších jeansů...(29.1.2019)

 • virus10
  *

  Jean Claude Van Damme jako křoví asi v minutový scéně:-)(17.9.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,682,707Tržby Celosvetovo $57,456,707(17.12.2008)

 • Likan7
  *

  No...dokoukávám veškerou filmografii Van Dammea. Netušil jsem, že se dostanu až do těchto filmů. JVCD jako křoví pouličního tance, co se snaží vrtět se v šíleným gay ohozu vedle jiných šílených gay chlápků. Nejsem xenofobní, a už vůbec ne proti homosexuálům, ale tenhle film je fakt tak teplej, že to není možný. Jinak čistě filmově samozřejmě ptákovina. Příběh je tu absolutně navíc a dává jen další a další možnosti pro další a další taneční vystoupení, které v té době byly in, dneska jsou pro všechny šíleně trapný. Ti dva černoši to ale rozjet uměli, o tom žádná.(3.4.2019)

 • - Film soutěžil o Cenu mladého umělce v kategorii nejlepší rodinný film, muzikál nebo komedie. (Terva)

 • - Film je inspirován dokumentárním snímkem "Breakin ´a Enterin" o hudebním klubu Radiotron v Los Angeles. (Terva)

 • - Prvotní myšlenka na vznik filmu přišla od dcery Menahema Golana, poté co spatřila breakdance na Venice beach. (Grimaldi)