Operazione Kappa: sparate a vista

Thriller

Itálie, 1977, 91 min

Luigi Petrini

Luigi Ciccarese

Z mého pohledu určitě nadprůměrný taliánský zločinecký film, ve kterém se dva mladí zločinci baví tím, že se dopouštějí různých trestných činů na různých místech, to vše za jednoho jediného dne! Typické exploitative schéma (vražda, drobné jiné delikty a nakonec terorizování hostů v jedné restauraci), akční, spinavé a poměrně násilné sekvence docela ujdou ač jich tu ale celkem moc není), je tu dost dramatických a napínavých okamžiků, film má velkou sleazy, ohavnou a hutnou atmosféru, každá sekvence a scéna je na první pohled tvrdá a pevná jako z kamene. Nechybí ani nějaká ta nahota, svým schématem má film blízko k "House on the Edge of the Park" aj taliánským exploitation kultovám. Pěkně se na to koukalo, špatné to celkově nebylo, doporučuji především fanouškům žánru, které tento poměrně vzácný film jistě potěší, herecké obsazení není tak známé jako z jiných '70 žánrovek, ale dvojice grázlů zahrála dobře, funk-zločinecká zvuková stopa (Frizzi+Bixio) se úžasně poslouchala. Spokojenost.(2.2.2011)