Epizody(26)

Nové příběhy na motivy Vládců kouzel a cestování do paralelních světů. Země Dračího pána - odtud pochází student Mek, který svým vynálezem odstartuje zcela nečekaný vývoj událostí. Nic netušící dívka Kathy se ocitá v Zemi Vládců kouzel a s dobrým úmyslem umožňuje osvobození zlé Ashky z trestaneckého tábora. Nečekané zjevení ozbrojené Ashky s nekalými úmysly a nic netušící Kathy v Zemi Dračího pána započne nový sled událostí, které zásadně naruší přirozený chod děje v nejednom paralelním světě. (FIBO)

Dudek

Kult mého dětsví a jeden z nejoblíbenějších seriálů. Děj sice moc moudrosti nepobral, ale krátké epizody jsou ve své podstatě dostatečně nabušené. Navíc mladý vladař se svým orákulem byl mým velkým vzorem a jeho "kouzla" překonala i vrhání elektirkých koulí zlé Ashky. Líbila se mi i v rámci mezí jistá realičnost, ale jak říkám, hodnotím spíše z příjemné nostalgie... ()

Davies182

Druhá série tohoto australského klenotu nebyla kupodivu o moc slabší než její starší bratříček. Akorát se proměnilo prostředí, a tak zatímco první série je převážně na středověké straně brány, děj této se odehrává hlavně v Sydney. A místy je to napínavější než většina moderních new age amerických sérií! ()

majo25

Druhú sériu si na rozdiel od tej prvej z minulosti matne pamätám, aspoň niektoré jej postavy a zasadenie. Síce je o trošíčku slabšia ako 1. séria, ale je rovnako silne dobrodružná. Opäť dlhšie trvá, kým som sa aspoň čiastočne namotal - predsalen nový alternatívny svet s malým dračím pánom-cisárom, nie je ktovieako zaujímavý. Až keď sa o slovo prihlásia ďalšie alternatívne svety, začína seriál naberať na zaujímavosti. Najzaujímavejší alter. svet je ten posledný - podobný reálnemu, ale s odlišnou históriu hlavných postáv. S prvou sériou ho spája to, že sa často opakujú jednoduché zápletky - úteky, prenasledovanie, pokusy o návrat a znova úteky. So záverom série sa to ale zlepšuje. Hlavnou devízou je, že je znova ukážkovo rodinne-dobrodružná. ()

FIBO

Druhá kapitola Vládců kouzel nám otvírá nové příběhy na motivy originálu. Co dodat, škoda jen, že z originálu zůstala jenom základní myšlenka cestování do paralelních světů a bohužel už je zlomek toho, co jsme viděli z původní země Vládců kouzel (Spellbinder Land). Nový příběh je spletitější, máme tu více paralelních světů, což logicky otvírá více možností, ale bohužel i sem tam náhod a absurdit. V každém případě i tak, pořád velmi solidní podívaná nejen pro děti. ()

cyphercz

Sérii pro mě táhla v podstatě akorát Aška a trochu i ten čínskej vynálezce... hlavní hrdinku jsem neměl v oblibě, stejně tak toho malýho parchanta:) Některé paralelní světy ale zajímavé ()

zeďa

Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Jako první mě překvapilo spojení Austrálie - Polsko - Čína a skutečnost, že si pamatuju tváře i jména většiny hlavních postav. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. Dospělému oku totiž neunikne hromada chyb, přeřeků, nedokonalých kulis a věcí co určitě neměly být v záběru. Ucho pak až moc dráždí angličtina s opravdu silným polským přízvukem. A to i přes její záměrné použítí, jako dialekt lidí z "jiných světů". Děj se odvíjí klasicky, vždy když už je problém téměř vyřešen, dojde k něčemu horšímu. Přes to všechno jde o vzpomínku z děctví, která má v tomto případě zásadní slovo 70% ()

The_God

Druhá řada se mi nelíbila zdaleka tolik jako první, ale i tak je to (v rámci kategorie samozřejmě) pěkný seriál na víkendová rána. ()

Aquilles

Oblíbený seriál mého mládí, který si z nostalgie rád připomenu i dnes. Ne vždy se povede, aby se pokračování vyrovnalo původnímu seriálu, ale tady se zadařilo. Z původního obsazení zbyla sice jen hlavní záporačka Ashka, ale i nové postavy se neztratí a člověk si je dokáže oblíbit. Kupodivu to platí i o těch, které zpočátku vystupují nesympaticky, ale v průběhu seriálu „se napraví“. S novými postavami přibyly i nové paralelní světy, které opět obstaraly lokace v Polsku a tentokráte i v Číně. Nápady na barokní svět bez dětí či svět po válce se stroji považuji za zdařilé a z celé série je mám nejraději. Celkově se tahle australsko-polsko-čínská koprodukce povedla jako sympatická dobrodružná jednohubka. Sice se tak jako spousta dalších seriálů nevyhýbá nešvaru, že vše vyřeší „geniální“ děti, ale to už prostě k těmhle seriálům pro mládež tak nějak patří. ()

Shadowrat

I toto pokračování jsem jako malý sledoval v ranních hodinách v televizi a stejně jako první sérii i tuto s velkou radostí. Teď po letech musím uznat že druhá série je lépe uchopená a děj je lepší jak po stránce tak po stránce příběhu. Je škoda, že se z původního světa Vládců kouzel podíváme jen na malý kousek, ale Země Dračího pána má taky něco do sebe. Jsem za tento seriál rád. ()