poster

Smrt na Everestu (TV film)

 • USA

  Into Thin Air: Death on Everest

 • Slovensko

  Smrť na Evereste

Drama / Dobrodružný

USA / Česko, 1997, 90 min

Scénář:

Robert J. Avrech

Kamera:

Neil Roach

Hudba:

Lee Holdridge

Producenti:

Rosalie Muskatt

Střih:

David Beatty

Scénografie:

Christiaan Wagener

Kostýmy:

Barbara Lane
(další profese)
 • poz3n
  ****

  Myslím si, že je obrovská škoda, že se tohodle příběhu nechopil někdo z předních režisérů, který by dal tomuhle neuvěřitelnýmu příběhu zaslouženej kabát. Od knížky jsem se nemohl odtrhnout a z určitýho pocitu vděku, že se tohle někdo vůbec pokusil zfilmovat, dávám 4 hvězdy. Film to není špatný, ale chápu, že pro lidi, kteří knížku nečetli, nebude asi nic extra.(23.2.2012)

 • papuchalk
  ***

  Kombinace televizní film + stáří 20 let je dnes pro mnohé nekoukatelná. Zejména ve srovnání s novodobým Everestem z roku 2015 je tato starší verze opravdu slabá po vizuální stránce. Ale co se týče příběhu, je tam dost věcí lépe vysvětleno a chyby vůdců expedice jsou řečeny přímo bez obalu. Tato verze filmu je totiž natočena podle Krakauerovy knihy. Krakauer je určitě důvěryhodnější zdroj, sám se vstupu účastnil, a co je podstatné - je určitě lepší spisovatel.(9.3.2016)

 • Platom
  ***

  Filmový štáb si vyrazil do našich Krkonoš, aby zde natočil snímek o tragédii na Everestu... Opravdu to na mě tak působilo a herci zase tak přesvědčivě nehráli, aby jim člověk uvěřil, že se nacházejí na nejvyšší hoře světa, když kdejaký kopec na horizontu, byl opticky vyšší. Celkově ne úplně dobrý výklad osudového roku 1996. Nicméně i tak jde o ucházející podívanou, která posloužila v mnohém jako předloha pro Everest (2015), jelikož některé scény jsou naprosto identické. Jistě, oba snímky byly točeny dle skutečných událostí, ale pakliže se na snímky podíváte v krátkém časovém rozestupu, nelze pochybovat o tom, kde si bral novější snímek inspiraci.(29.9.2015)

 • Adam's
  ****

  Tentokrát ne další film o odvážných výkonech horolezců, ale o lidské nerozvážnosti a smrtícímu podcenění zrádnosti velehor. Snímek otevřeně kritizuje moderní trendy zpřístupňující kdysi nedobytné výšiny stále masovější poptávce. Zdolat nejvyšší horu se zdá tak ošidně snadné, výprava vysokohorských turistů pod vedením dvou zkušených horalů se však brzy má přesvědčit o opaku. Velmi naturalistický, až dokumentární zážitek...(3.3.2010)

 • anillvap
  ****

  Bez přečtení knihy / knih, které popisují události na Mt. Everestu 1996 (především J. Krakauer: Into Thin Air a A. Boukreev: The Climb), nemůže tenhle film divákovi nabídnout tak strhující příběh, jak by se mohlo dle popisu zdát. Osobně musím říct, že kdybych obě knihy nečetla, tak mne film neosloví a budu zklamaná. Takhle však dávám 4 hvězdičky a není to úplně objektivní hodnocení k filmu (stále se jedná o TV film...), ale upřímně musím ohodnotit jenom to, že se někdo odvážil toto téma vůbec natočit. Herecké výkony nejsou vůbec špatné a natáčení takového filmu muselo stát spoustu energie a prostředků, že si takové hodnocení zaslouží.(22.7.2012)

 • - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od Jona Krakauera Into Thin Air - Death on Everest, ktorá vyšla aj v českom preklade. (blinkman)

 • - Skutočný rozhovor s umierajúcim Robom Hallom môžeme počuť aj v dokumente pre IMAX Everest (1998). Členovia expedície IMAX sa dostali na Everest o niekoľko dní neskôr. (blinkman)

 • - Jon Krakauer je taktiež autorom svetového bestselleru Útek do divočiny, ktorý sfilmoval Sean Penn. (blinkman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace