poster

Lawn Dogs

Drama

Velká Británie, 1997, 101 min

Režie:

John Duigan

Scénář:

Naomi Wallace

Kamera:

Elliot Davis

Hudba:

Trevor Jones

Producenti:

Duncan Kenworthy

Střih:

Humphrey Dixon

Scénografie:

John Myhre

Kostýmy:

John Dunn
(další profese)
 • Martin741
  **

  To su tu asi same vystudovane filmove teoretiky - elitari, ked tuto planobu - A V KINACH TO KOMPLET ZHORELO - tak brutalne nadhonocuju ? Konkretne nechapem ludi ako aluna, Pavka5, Xebece ......co ste tam take mimoriadne objavili ? Myslim si, ze tunajsi 4 a 5 -hviezdickari zase objavili vo filme aj take zakodovane odkazy a skryte inotaje, o ktorych nema najmensie tusenie reziser a ani herci! Ako u poniektorych filmov na csfd mam pocit, ze divak videl viac nez reziser natocil a herci hrali .....Mne to teda do palice nejde ...... 30 %(26.6.2018)

 • Dimo
  *****

  Tak trochu neamerický příběh o uvědomělých Američanech a o jedné dívčině, která si svou spravedlnost vyloží po svém. Jedná se rozhodně o film, který ve mně zanechal hlubokou stopu též díky překvapivému průběhu a pohádkově-mysteriózním nádechem s obsahem čistě svobodomyslné svobody. Unikátní a jedinečné nemainstreamové dílo, které ukazuje vztah dítě vs. dospělý v očekáváné i neočekávané pozici. Nezapomenutelné a hluboce citlivé.(2.2.2007)

 • Jaroslaf
  *****

  Skvělý a přitom neznámý film. Moc jsem od toho nečekal, ale dostal jsem zajímavé zábavy měrou vrchovatou. Hlavní představitelka je na svůj věk vskutku originální dívka a Rockwell je správný buran .) Stále se nemohu rozhodnout jestli film trochu nekazí těžce "pohádkový" závěr, ale nejspíš tam byl nutný. Mám pro to slabost. Pět.(1.6.2013)

 • aluna
  *****

  Málá Devon málem umřela, dvakrát, a tak nemá dvakrát zdravej náhled na smrt. Velkej (vyvrhel společnosti) Trent má sice zdravej náhled na smrt i na život, ale platný mu to je jak mrtvýmu zimník, protože jednou taky málem umřel. Devon a Trent, Trent a Devon, znějí hezky jim a asi i mně, ne už ale rodičům z odpornýho placatýho předměstí, protože když dceři sáhne pod halenku zazobanej smraďoch ze sousedství, chtěl ji přece jen pošimrat, jak jí ale věnuje želvičku "špína", je jasný, že to udělal výměnou za kačenku. Sam Rockwell zase "laškuje" s holčičkama, zase je při tom neskutečnej a to všechno ve filmu o pokrytectví svrchovaných, kde jsou ale krapet zlí všichni...a přitom nikdo.(3.2.2014)

 • Kamca_
  ****

  Zvláštní příběh. Ze začátku jsem se do děje dostávala pomalu, ale pak mě to vtáhlo. Po tom konci vůbec nevím, co si o filmu mám myslet. I když to nehodnotím plným počtem, tak tenhle film budu mít v hlavě ještě dlouho. Nechal ve mě rozporuplný pocity. Možná to bylo tím snobským prostředím, ve kterým se děj odehrával. 85%.(14.9.2014)