Lawn Dogs

Scénografie:

John Myhre

Kostýmy:

John Dunn

Tak trochu neamerický příběh o uvědomělých Američanech a o jedné dívčině, která si svou spravedlnost vyloží po svém. Jedná se rozhodně o film, který ve mně zanechal hlubokou stopu též díky překvapivému průběhu a pohádkově-mysteriózním nádechem s obsahem čistě svobodomyslné svobody. Unikátní a jedinečné nemainstreamové dílo, které ukazuje vztah dítě vs. dospělý v očekáváné i neočekávané pozici. Nezapomenutelné a hluboce citlivé.(2.2.2007)

Zvláštní příběh. Ze začátku jsem se do děje dostávala pomalu, ale pak mě to vtáhlo. Po tom konci vůbec nevím, co si o filmu mám myslet. I když to nehodnotím plným počtem, tak tenhle film budu mít v hlavě ještě dlouho. Nechal ve mě rozporuplný pocity. Možná to bylo tím snobským prostředím, ve kterým se děj odehrával. 85%.(14.9.2014)

V zakletém Camelot Garden, kde v kráse sídlí zlo a kde lidé vidí jen to, co vidět chtějí, žije svéhlavá Devon, která touží dohlédnout dál, než jen k bráně městečka. S oblíbenou pohádkou na rtech a odvahou poznat svět, hledá krásu v ošklivosti, klade otázky, přijímá odpovědi a učí se rozlišovat tenkou hranici mezi dobrem a zlem, která jí v duši působí zmatek... Alegorie úpadku s úžasně pohádkovým koncem, přesvědčivou Mischou Barton a skvělým Samem Rockwellem.(22.12.2013)

Film mimo hlavní proud, bez zápletky, postavený na vynikajících výkonech dvou herců a podivné atmosféře jakoby normálního městečka, které ale ani zdaleka není normální a spíše působí šíleným dojmem, z něhož právě malá Devon vypadá nejnormálněji. Závěrečná pohádková animace nepůsobí vůbec špatně, spíše tato scéna dotváří zajímavý ráz celého filmu.(29.10.2010)

• Martin741

To su tu asi same vystudovane filmove teoretiky - elitari, ked tuto planobu - A V KINACH TO KOMPLET ZHORELO - tak brutalne nadhonocuju ? Konkretne nechapem ludi ako aluna, Pavka5, Xebece ......co ste tam take mimoriadne objavili ? Myslim si, ze tunajsi 4 a 5 -hviezdickari zase objavili vo filme aj take zakodovane odkazy a skryte inotaje, o ktorych nema najmensie tusenie reziser a ani herci! Ako u poniektorych filmov na csfd mam pocit, ze divak videl viac nez reziser natocil a herci hrali .....Mne to teda do palice nejde ...... 30 %(26.6.2018)