Duel v poušti

Roadflower

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1994, 89 min

• Radyo

Donebevolající blbost, která diváka spíše zhnusí a otráví, než napne a pobaví. Takový scénář by zvládl každý idiot, který absolvoval dvě třídy pomocné školy a stihl se při tom naučit psát alespoň polovinu abecedy. Nevěřil jsem, že Lambert může klesnout takhle hluboko, ale klesl a dokonce se mi zdálo, že se v tom vyžívá. Skoro je mi ho až líto.(23.4.2003)

• tron

Dobrý príklad rutinnej blbosti dokazujúcej, že ak je scenár blbý a režisér ani to, nezachráni taký hovadský kúsok ani zaujímavá tlupa hercov "nižšej svietivosti". Teoreticky by som mohol dať "až" 40%, ale béčkarský Stopár s Hauerom oproti tomuto pôsobí ako atmosférické, mrazivé veľdielo a žijúca klasika.(11.1.2005)

• choze

Několik zdařilých filmových "duelů v poušti" už spácháno bylo (DUEL, STOPAŘ, ÚNOS, JÍZDA DO PEKEL), ale tenhle utahaný rádoby thriller od Intersonicu bez špetky napětí a s výjimkou finále prakticky bez akce, k nim rozhodně nepatří. Mizerný scénář, mizerná režie, která pohřbila i těch pár potenciálně napínavých scén na začátku filmu a mdlý Lambert, mnohem lepší herec McDonald bohužel zařve hned zkraje. S přibývajícími minutami to nesnesitelně nudí, na čemž mají lví podíl debilní vyšinutí záporáci a jejich blábolivé dialogy. Serafian přitom není žádný chudák, ve stejném roce natočil slušné NEBEZPEČNÉ PÁDY a GUNMEN.(1.8.2007)

Lambert a spol. hrají v šíleném filmu, jehož podstatná část se odehrává na silnici nebo v její blízkosti. Všechno začíná nevinně, když si dobří přátelé vyjedou na výlet. Když projíždějí nevadskou pouští, jejich cestu jim zkříží psychopat a jeho "cáklí" kumpáni. A pak se strhne příval akce na čtyřech kolech i mimo ně, a nevíte, jestli je film tak hrozný, nebo tak hustý. Herci do jednoho úplně mimo, ale takovým tím správným způsobem, který mě baví, kromě toho, herecké obsazení hodně solidní. Psychopat Craig Sheffer na to měl a v dalších rolích mladý Joseph Gordon-Levitt nebo Josh Brolin, slabomyslného člena bandy si zahrál David Arquette a Christopher Lambert do sestavy také dobře zapadl. Ve filmu se pořád něco dělo, napětí nechybělo a v podstatě film dost rychle utekl. Deran Sarafian se soustředil na to, aby film rychle odsýpal a byl akčně pojatý. Béčkový styl od vyhlášeného "béčkaře", pro kterého byl tento film posledním. Dál se věnoval už jen seriálové tvorbě. S touhle jeho rozlučkou s kiny jsem se ani trochu nenudil. 80%(12.6.2012)

Dneska tady na to každej nadává, ale dodneška si pamatuju, jak jsem na tomhle filmu byl před 20 lety v naprosto vyprodaným plzeňským kině Hvězda a byl by tam slyšet spadnou špendlík, jak napětím nikdo ani nedutal. To tenkrát nebyli lidi rozmazlený jako dneska. Film navíc na videu dost utrpěl, protože téměř nejde sehnat verze, která by nebyla v ořezu 4:3. Měl jsem možnost vidět na dvd film v originálním poměru 2.35 : 1 a vypadá úžasně. Jinak je Duel v poušti slušnej roadkiller thriller, co sice nepatří ke špičce žánru, ale je solidně natočenej i zahranej. Jen ty padouši mají občas bláboloidní dialogy.(18.3.2015)

• Martin741

Akysi zjazd hercov nizsej svietivosti vo finacnom prepadaku. Nebrat, ruky prec od tohto : 0 %(16.5.2015)

• xaver

Jeden se nestačí divit, co všechno se může zrodit v mozku některých autorů. Psychopati jsou pak oblíbeným tématem těchto režisérů, pokud nejsou psychopati oni sami, o čemž jsem někdy téměř přesvědčen, protože na psychopata se dá svést kdejaká hovadina.(16.3.2012)

• Hapretor

Typické laciné stupidní béčko. Podprůměr. Vše je předem jasné. Není to ani místy vtipné, ani napínavé. Jediné lákadlo byl Lambert, ale ten hrál tak, že bych ho v klidu trumfl.(30.11.2010)

• Mark1983

Tak na tento film jsem byl od dětství zvědav a dočkal jsem se ho až v těchto letech. Zklamání.(27.8.2016)