Reklama

Reklama

Ve filmu Psí život z roku 1918 se obvyklá postava Charlieho Chaplina – tulák – jen těžce protlouká životem. Spí na ulici, nemá co jíst a potkávají ho jen samé nepříjemnosti. Jednoho dne zachrání opuštěného psíka Scrapse, kterého se ujme a který se stane jeho nejvěrnějším přítelem. Oba se vydají do salónu Zelená Lucerna, kde tulák potká nesmělou zpěvačku, do které se zamiluje. Je ale vzápětí vyhozen, neboť nemá peníze. Tam, kde obvykle tulák spává, poté Scraps ze země vyhrabe peněženku, kterou zde schovali zloději. A tak se tulák chopí příležitosti a vydává se opět do salónu… (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Za pár rokov sa Chaplin skutočne vypracoval, čo vidno na perfektnom načasovaní scén a pohybov pri akcii. Dokonca si trúfol aj na akciu so svorkou psov, čo nie je vôbec jednoduché ani dnes pri celkom inom stave techniky. Niekedy som si myslel, že s originálnym nápadom dať si živého psa do nohavíc prišiel Bud Bindi, ale ono to bolo o nejaké necelé storočie skôr. Groteska je plná výborných scén, ktoré sú aj dotiahnuté po všetkých stránkach, takže silné štyri hviezdy. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Na Chaplinových groteskách mě baví, že každá má minimálně jednu nezapomenutelnou a originální scénu. Zde jsou takové dvě, tedy alespoň dle mého názoru, zároveň je film také mírně smutný, přeci jen prostředí v jakém se denodenně tulák pohybuje je deprimující. Klasický Chaplin, ale myslím, že jiné grotesky jsou vydařenější, přeci jen mají výraznější stavbu příběhu, než je tomu zde. ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

Chaplinova groteska Psí život má některé roztomilé nápady (nenápadné pojídání dobrůtek u krámu, pejsek schovaný v kalhotách, ocas hrající na buben). Taky chápu, že během 1.světové války mohla mít i nějaký sociální rozměr. Na oplátku třeba zdejší  grotestní  policejní a zločinecké honičky a naháněcky už jsou fakt trochu mimo a i ve ve srovnání s následujícími viděnými Chaplinovými pozdějšími delšími filmy Kid a Cirkus,  nevidím důvod pro nadprůměrné hodnocení....Ale stihlo to skončit včas jako ještě celkem  milá jednohudba s pár světlými místy a tradičně vynikajcím Charlieho mimickým a pohybovým výkonem. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Psí život sa presne javí tak,ako práve doba,ktorá je,1.svetová vojna,kde Tulák Charlie prežíva zo dňa na deň,keď ráno vstane,tak premýšľa,čo by zjedol,len nie je čo,alternatíva spočíva v tom,ísť tam,kde je niečo pod zub... Ako tak sa šikovne naje,aby stretol najlepšieho priateľa človeka,psa,ktorého svorka divokých psov chce odstrániť... Charlie sa ho ujme a ich cesta vedie do baru Green Lantern,kde sú vítaní najmä tí pri peniazoch,to dokazuje rozdiel medzi bohatou a chudobnou vrstvou,veď Tulák peniaze nemá a zamiluje sa do dievčiny,ktorá spieva melancholickú pesničku,že celý bar si zotiera slzy... Už len tie prachy,a ani nevie ako sa k nim dostane,aj to bude mať komplikované pokiaľ sa usalaší s priateľkou do nového domčeku...Banda lupičov okradne zbohatlíka,pri úteku schová jeden z nich peňaženku do zeme,že si potom prídu po ňu... Krátkometrážny počin v krutých časoch,kde priepasť spoločností bije do očí,kde majster remesla Chaplin servíruje dávku vynikajúceho humoru,ktorý mám tak rád... Na kratšiu dÍžku nie je problém pamätať si bohovské scény...Totálne geniálna je posledná v bare,kde zastupuje pantomímou lupiča pomocou rúk,ktorú zvládne Charlie s bravúrou.Ako to robí?Treba vidieť! ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ne vždy to funguje tak jak by mohlo, některé scény totiž trvají déle než by měly, ale jinak je to příjemné, chvílemi to dokáže pobavit a i ten příběh překvapivě má něco do sebe. Takže jo, líbilo se mi to, ale jak jsem byl nadšený z Kida, tak tady jsem měl celou dobu pocit, že z toho šlo dostat víc... Ale na slabé čtyři to podle mě ještě je. Slabé 4* ()

Galerie (38)

Zajímavosti (6)

  • První film, který Chaplin natočil ve svém vlastním studiu a zároveň první Chaplinův film pro společnost Firts National. (everlong)

Reklama

Reklama